Herbicidi u kukuruzu

Jako je bitan kvalitet zemljista. Mi smo radili na lakoj zemlji Terbutilazin i tamo gde je bio preklop prskalice (1m sam preklopio) dogodine psenica je bila manja. Doza je bila 1l/kj sto znaci na problematicnom delu je bilo 2l/kj. Medjutim imam osecaj da psenica ta do kraja nije bila u vinklu.

@Camel Driver
Ti ne znas koliko bi rodilo da nisi isao terbutilazinom... Potencijal sorti se povecao, i sada 5t/kj nije velika nauka psenice imati.
 
Prošle godine je bila preporuka stručnjaka iz Agrosave 0.8 l/ha terbutilazina u kombinaciji sa dikambom i nikosulfuronom. Ove godine su povećali na 1-1.2 l/ha za terbutilazin. A 1l po jutru je daleko preko doze pa je zato pšenica imala problema. Ja inače više ne sejem pšenicu pa nisam imao ličnih iskustava sa terbutilazinom...
 
prskaj komotno sa 0.7lit/kj terbutilazina i 0.4lit/kj dikambe ništa neće biti kukuruzima,probao prošle god. ali max do 5-tog lista
 
Kolege imam jednu parcelu kukuruza koji je tek iznikao, tojest ima dva lista, a ima dosta u njemu samoniklog suncokreta, dali se sme prskati kukuruz koji nema tri lista sa Matonom ? Po meni bitno je na nema više od 5 listova, ali opet interesuje me vaše iskustvo :
 
Dobro veče svima.
Da li je neko radio sa herbicidom ARIGO?
Kako se pokazao i da li se zna koja mu je cena.
Po sastavu izgleda da ima sve i može do 8 lista kukuruza(slažem se da treba paziti na veličinu korova)
Doduše možemo možda i sami da pravimo taj odnos ako nema ništa skriveno.
Spominjan je pre par godina ali ne mogu da pronađem komentare.
 
Ja sam ga koristio pre dve- tri godine, sirak mi je ostao na njivama a širokolisne je donekle rešio koliko se sećam, jer inače nemam problema sa njima. Ali sam ga uzeo baš zbog sirka i primetio sam baš slabo delovanje a stavljao sam punu dozu i okvašivač. Sale ima sve zapisano u kompu, pa i cenu, a bila je oko 5500,00 kad sam ja uzimao.

Kod mene ove godine protiv sirka je spreman Kelvin, jer samo još to nisam probao :osmeh: a za širokolisne dikamba 0,3l + fluroksipir 0,2l / kj na jednom delu, gde sam prošle godine imao suncokret tu ide Laudis sam, a za probu imam 2 parcele gde ću ići sa Adengom u 3.listu da vidim šta on može protiv sirka.
 
Danas izbacili jednu prskalicu i posle pola sata palo mozda pola litre kise. Sta li ce biti sa tim?

- - - - - - - - - -

A sto je najgore i prskalica je puna do gore sa tek napravljenom dozom. Ne znam sta sam tim raditi,koliko moze da stoji u prskalici. Ovo nam se nije jos desilo za 15-ak godina iskustva.
 
Ja sam ga koristio pre dve- tri godine, sirak mi je ostao na njivama a širokolisne je donekle rešio koliko se sećam, jer inače nemam problema sa njima. Ali sam ga uzeo baš zbog sirka i primetio sam baš slabo delovanje a stavljao sam punu dozu i okvašivač. Sale ima sve zapisano u kompu, pa i cenu, a bila je oko 5500,00 kad sam ja uzimao.

Kod mene ove godine protiv sirka je spreman Kelvin, jer samo još to nisam probao :osmeh: a za širokolisne dikamba 0,3l + fluroksipir 0,2l / kj na jednom delu, gde sam prošle godine imao suncokret tu ide Laudis sam, a za probu imam 2 parcele gde ću ići sa Adengom u 3.listu da vidim šta on može protiv sirka.

Hvala, izvini nisam sinoć odgovorio .

Zato smo valjda tu da probamo da pomognemo jedni drugima.
Uz neku konsultaciju sa nezavisnim zaštitarom(nema reklame),dolazimo do toga da treba da nam se osim što dajemo pare sklope i ostali uslovi: temperatura,kiša,visina korova... pa sad kako uspemo.
Ako nam se sve sklopi može skoro svaka hemija
Svaka godina je zasebna što je već pisano,a ko ima vremena i volje pa uspe da svake godine radi celu evidenciju o svim vremenskim uslovima i uloženom,
posle par godina ako se ne promene karakteristike možda bi nešto i znali.
Ali kad onda da se pije pivo?

Pozdrav svima i srećno sa prskanjem.
 
Ja sam predhodne 4,5 god. Izprobao sve te svete vodice,i seme mesao i prskao.svake godine ostavljao za kontrolu na 4,5 mesta i nikad razlike nije bilo u RODU.znaci od nicanja pa tokom spartanja,pa tokom cvetanja i zetve nikakve razlike.od prosle godine ne koristim te gluposti. :kisa:
 
Nazad
Vrh