Herbicidi u kukuruzu

Kod mene sirak pocrveneo od Monsuna posle manje od 10 dana. Ostala trava vene. Istina, video sam par stirova na uzglavnici da jos nisu dobili ali praticu razvoj situacije. Da se ne zaboravi, sipao sam ga u prskalicu malko jace od pune doze. :D
 
Ista situacija i kod mene. Ima štira na dve njive dva ogumka do lenije koja nije ni dirnuo, ostalo je otišlo.
 
Jutros oprskao ekvipom jedno jutro sto imam travno.10-11 listova.Na rizik.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Danas našao podatak,knjiga sredststava za zaštitu bilja iz Mađarske iz 2008.e,Starane bio dozvoljen u kukuruzu 1-1.5l/ha, ista knjiga iz 2012.-e 0.8-1.2l/ha,a ove samo 0.8l/ha
Imam utisak da se smanjuju preporučene doze,da bi svake godine koristili herbicide,da se nebi slučajno oslobodili korova kao npr. divlja kupina
 
KOd nas bi kukuruz sa 2l/ha tog fluro.... kako već lego do svete zemlje teško da bi se i digo . Drugačije bi pričali da morate da garantujete pred tužbama na hiljade hektara za smanjenje prinosa . NIsu ni sve zemlje iste ili šta god , ovo za doze staranea pričam iz iskustva.
 
@MSaric
Slazem se. Njiva na kojoj sam to radio je dobila stajnjaka poslednih 10 godine jedno 5 puta i ima humus 3.5
 
Ovako paori imam oko 80 ari kukuruza i sutra ili prekosutra treba da ga tretiram ako dozvoli vreme. Kupio sam laudis 1l i eqvip 1l . Da li ce biti mnogo obe flase na jednu cisternu ili pola -pola.Smem da ih mesam .. A hteo sam i ureu da ubacim sad ne znam koliko kg na 100 l vode
 
To je preslaba doza jer korovi su sad poveliki. Ako je kasnija setva i kukuruz nije velik, pojacaj sa nekim hormonom.
 
Ja sam išao 10 lit.(2x5 lit. kanta)Laudisa samog na 7 ha sa 150 lit./ha vode. i odneo na mestu salaša i zelje koje je bio visine kukuruza(30 cm.):ppozdrav:
 
Kasnija je setva kukuruza kod nas cak i do 20 -25 dana jer smo dosta visociji i blizu je Kopaonik hladno je. Desavalo se posejan kukuruz 12 aprila i sve potrune pa presejavaj
 
Nazad
Vrh