Herbicidi u kukuruzu

Al samo na palamidi, sve ostalo je uništeno. I palamida je sva pobelela, ali se ne suši.
 
Budu čiste njive.
Sad sam se vratio iz obilaska.Na jednoj njivi ima i od 4,5,6 listova i po koji je krenuo 7.Sad popo budi čovek.prosek je 5,5.Jedni govore teraj drugi nemoj pa lepo ne znam šta da radim
 
Zatajila dikamba zbog hladnjikavog,oblačnog i kišnog vremena

Prije da je mala doza dikambe, sa 0,7l/ha ili nijansu vise neki sirokolisni korovi i suncokret poslije 24 sata izgledaju kao da su bili u kljucaloj vodi, mislim da sam procitao da sa 4l/ha postaje totalni herbicid , ubija i uskolisne korove :haha:.
 
Sad pricao sa zastitarom i kaze mi da idem opet sa nekim nikosulfuronom kaze da se iz onog prvog prskanja vec razlozio ali da smanjim dozu na max0,7l/ha!Inace prvo prskanje sam obavio pre 17 dana sa punom dozom nikon-a 1,25l/ha ali zbog hladnog vremena sirak je jos uvek ziv vidno stagnirao i bled.
 
Prije da je mala doza dikambe, sa 0,7l/ha ili nijansu vise neki sirokolisni korovi i suncokret poslije 24 sata izgledaju kao da su bili u kljucaloj vodi, mislim da sam procitao da sa 4l/ha postaje totalni herbicid , ubija i uskolisne korove :haha:.
Meni se nikako nije svidjao ucinak Coloseuma (Dikamba) u kolicini od 0.4 l/kj tamo gde je isao solo!
Gde je ta kolicina isla u miksu sa Equipom 0.7l/kj ili Monsunom 0.5 l/kj vec je bila sasvim druga prica!
Korekcija je bila Skaut 0.1 l/kj + druga doza Equipa ili Monsuna! Rezultat odlican!
 
Drugari molim vas za pomoc, nadam se da cu sto tacnije opisati problem i dilemu sa cim prskati kukuruz njiva povrsine 2Ha, ima sada 4 lista:
- na duzima 400m sirine 8-10 metara do obojice komsija, znaci sa leve i desne strane imam jako puno sirka iz rizoma i sirka iz semena, takodjer dosta amborzije zatim nesto malo palamide i cicka.
- ostatak njive ima tako mestimicno malo sirka, uskolisne sitne trave, abutilona ali sve je to nista na spram ovog do komsija.

e sada dilema je hocu da to bas bude sve odlicno uradjeno, a nemam bas nesto puno iskustva sa herbicidima, u poljo apoteci odmah ako nemas iskustva ponude najskuplje pa kao resice to sigurno..

imam opcije

opcija 1
- 500ML SKAUTA + 2.5L Talisman ( moram uzeti 3L) - 3600 + 3200 = 6800 din

opcija 2
- 3L MAISTERA - 8700 din

opcija 3

2 pakovanja Principal Plus-a = 9800 din ( mada sam se razocarao u principal sad kada sam video da je kolega sremac88 imao lose iskustvo sa njim )

opcija 4

komsija mi daje 3L EQUIPA ( ne znam sta sa njim mogu uraditi mozda sa necim mogu da ga mesam i da sve opet bude dobro tj da ocistim dobro njivu i ne bacim puno para na otrove)


NAPOMENA: ne bih voleo ako ikako mogu da izbegnem ponovno prskanje zbog tog smrdjivog sirka, voleo bih od jednom da ocistim njivu, pa vas molim sta da radim?

Hvala svima u napred!
 
Da smrt je kad je vreme kao sada. Ko prska 2-3 dana u nazad pa na dalje imace ucinak na sirku odlican.

@Mehanizator Sremac
Mozes i punu dozu laudis-a, a ta palamida je u ogumcima verovatno. Nauci se na ledjnu prskalicu. Mnogo dobra stvar.
 
Meni se nikako nije svidjao ucinak Coloseuma (Dikamba) u kolicini od 0.4 l/kj tamo gde je isao solo!
Gde je ta kolicina isla u miksu sa Equipom 0.7l/kj ili Monsunom 0.5 l/kj vec je bila sasvim druga prica!
Korekcija je bila Skaut 0.1 l/kj + druga doza Equipa ili Monsuna! Rezultat odlican!

I kod mene je Coloseum odradio skoro pa ništa. Malo se samo flekovalo sa njim pa nije neka šteta.
 
Hoce li biti neke stete po kukuruz sa 8-9 listova ako se koristi nikosulfuron 0.7l/h i mezotrion 0.2l/h ?.
 
IMG_20160517_132215_zpsxrqvnxcx.jpg

Dejstvo Monsoon-a.Prva slika na dan tretiranja a slede slike stanja na današnji dan.
IMG_20160529_100341_zps6132ljgw.jpg

IMG_20160529_101135_zpsdouz0lwm.jpg

IMG_20160529_101143_zpstocctucp.jpg
 
Lepo je odradio Monsoon tu, a i kukuruzi su vesele boje ::super::
A da li se "kvari" zemljišno delovanje herbicida kad se prošparta?
 
Nazad
Vrh