Herbicidi u kukuruzu

Nemoj se igrati sa time.Rizikuješ drastično smanjenje prinosa.Imao sam takvu situaciju na jednoj parceli 2014 godine.Prskano 3 puta od sirka,sirku ništa ali zato kukuruz popušio fest što se prinosa tiče.Od onda nema više igranja sa hemijom.
 
Apsolutno tacno. Monsunom/Ekvipom da ides, jako je diskutabilna doza. I to sam pisao u prethodnom nekom postu, samo sto ne citate, vec iznova i iznova ista pitanja. Hemija za uskolisno u kukuruzu je jako problematicna sto se prinosa tice. Ako predoziras smanjujes prinos. Konsultuj se sa nekim zastitarom u vezi doze. Prosle godine sam ostavio jednu njivu sa pola doze Monsuna prskanu (okisalo se, nije moglo, kukuruz prerastao), bilo trave, ali prinos bio vrh.
 
Ja sam jednu parcelu,8 jutara,sirka dosta,prvi put tretirao sa 1 l po ha nikogana,a prekljuce sa 1 l monsuna,drugi tretman,jer ga nikogan nije suzbio kako treba,kukuruz je u sestom listu,valjda mu nece vise skoditi,nego koristiti...
 
Ja sam jednu parcelu,8 jutara,sirka dosta,prvi put tretirao sa 1 l po ha nikogana,a prekljuce sa 1 l monsuna,drugi tretman,jer ga nikogan nije suzbio kako treba,kukuruz je u sestom listu,valjda mu nece vise skoditi,nego koristiti...


I ja isto tako... samo veca parcela i nadam se da mu nece puno skoditi jer je kukuruz bio bas mali kad sam radio prvi put sa nikoganom.
 
Da li ima smisla Laudisu dodati Talisman, na parceli nema divljeg sirka, jedino imam palamidu na 3-4 mesta na po 4 kvadratna metra.
 
Laudis unistava sirokolisne korove, i sirak iz semena. Mislim da nema potrebe....

Ove godine prvi put primenjivao sam Laudis, u dozi 1l/kj. Problem je bio semenski sirak koji je postao rezistentan na Nikosulfuron i slicne aktivne materije. Prezadovoljan sam ucinkom!
 
Naravno da moze Ekvip i Kalisto.

@rakin
Pricali smo o tome, morate Laudis koristiti, i intenzivnije sejati soju/suncokret/psenicu.
 
Jutros sam obisao njivu kukuruz je 6-7 list a od korova a od korova divlji sirak jedan deo a drugi troskot i divlji ovaz.Danas je kaljavo ako nebude kise tek sutra mogu da udjem u njivu, od herbicida sam uzeo nikosav i koloseum ocigledno da ce koloseum ostati za sledecu godinu troskot mi je najveci problem neznam dali ce Nikosav moci nesto da ga unisti.
 
Drugar prskao pre neki dan kombinacija Siran i Motikan a kukuruz ima 8 listova.Da li je poprskao ili uprskao videće sam.Proizvodnja je skupa za igranje.
 
Prskao sam kukuruze sa Principal Plus pre 20 dana i nije dobro uništena palamida.Da li sme da se oprska ponovo ista njiva sa pola doze Laudisa?
 
Nazad
Vrh