Herbicidi u kukuruzu

Čini mi se da može da ga sprži 2.4d ali u jakoj dozi a pošto je "masna" biljka onda ne bi bilo loše i okvašivača malo staviti.
Naravno, reč je o metodi sa ručnom prskalicom.

Imam je na jednoj njivi, blizu je rit. Nisam primjetio da joj herbicidi nesto smetaju. Ali kod mene i nisam imao neke stete u kukuruzu od nje. Mislim da je to jaka stara biljna vrsta pa izgleda standardni herbicidi nemaju previse uticaja na nju. Kultiviranje kukuruza djeluje dok kukuruz ne odskoci malo , ali ima vrlo jak korijen pa ponovno naraste. Ova kod mene ne naraste vise od 30-tak cm u visinu.
 
Drustvo, koliko litara kise mora da padne posle prskanja herbicidima, da bi se reklo da je spralo? Jel ima nekog pravila? Danas oprskane nekoliko parcele i naleteo neki talas i palo samo 1 (jedan) litar, nisam pametan...
 
Drustvo, koliko litara kise mora da padne posle prskanja herbicidima, da bi se reklo da je spralo? Jel ima nekog pravila? Danas oprskane nekoliko parcele i naleteo neki talas i palo samo 1 (jedan) litar, nisam pametan...
Zavisi koji si herbicid koristio i koliko je sati proslo,moze da padne i 100l ako je biljka usvojila 100% hericida. Ja sam oprskao tastu jednu njivu sa Siranom i Agrodimarkom i pala je kisa posle 2-3h videcu rezultat za 10dana a pre 10 dana sam oprskao kombinaciju Siran,maton i pala je kisa posle nekoliko sati ali prskanje je uspesno.
 
Video sam tabelu, ali zanima me samo koliko litara kise se tolerise da ne bi spralo herbicid sa korova, inace u pitanju je Nikosulfuron i Mezotrion.. Posle tog litra kise, ogrejalo sunce i nije vise padala, ali da li ce taj litar koji je pao sprati hemiju?
I da dodam, da odmah posle prskanja pala kisa.. To je problem..
 
Evo sta se meni desilo...u basti koju sam prosle god prskao dva puta totalom nikao herbarijum uzmem rucni spric Plamen+Nikosav i pici nije proslo pola sata poce kisa ali prskanje uspelo samo tako,eto ko bi reko....
 
Ja sam juce prvi put koristio mezotrion.Original callisto u dozi 0.25l po ha.Na drugoj polivini njive isla klasika dikambe u vidu plamena.Sad cu da pratim i vidim dali je cena opravdava tj.razlika u ceni tretmana.
 
Mezotrion ne nosi ambroziju, zato sam i odustao od kalista. Sve sve, ali ako ikako moze dikamba i nesto iz grupe sulfonil uree i kukuruz uglavnom bude po prilicno cist.
 
Delovanje pola doze Mezatrona ( Callisto ).

Ambrozija

jgnx8h.jpg



Cicak

2nusv1t.jpg



Tatula i Gorusica


9asmzb.jpg
 
Nazad
Vrh