Herbicidi u kukuruzu

Ja sam ga radio sa 0.8l/ha . Zanimljivo je da je pored kupine bilo još nekog korova koji neznam kako se zove i nisam dosad doživio da korov popada 15minuta nakon prskanja .
 
Hvala Momo,znaci radice posao.Dobar deo kukuruza vec naceo 7 list,nadam se ipak da mu nece skoditi,u svakom slucaju oglasicu se u temi kasnije kakvi su rezultati sto se tice kukuruza i dejstva na korove.
 
Prskao sam njivu kombinacijom dikamba 0,7l i nikosulfuron 1,3 po hektaru.Uspeo sam da isprskam bukvalno minut pre nego sto je pocela kisa.Nije to bila jaka kisa na pocetku vec je samo rosila ali je u toku dana pojacala i palo je 27 litara.Citav dan je bilo oblacno bez kise pa pomislih nece valjda pasti jos par sati i resen problem ali jbg pade.
E sad:Verovatno od unistavanja korova nema nista ali nemam pojma sta da radim dalje.
Ako ne bude nikakvog efekta da li smem da ponovim prskanje i cime?
Ako se bude nekog slabog delovanja sta da radim?
Motika mi se nekako ne mili.
 
Nekakva banalna logika bi bila , da ako je hrbicid preko lista , sapran i nije djelovao , nema ni štetnog efekta na usjev jer je takodje sapran , znači mogao bi se primjeniti ponovo. Ništa ne savjetujem , nego samo kažem onako ....
 
Prskao sam njivu kombinacijom dikamba 0,7l i nikosulfuron 1,3 po hektaru.Uspeo sam da isprskam bukvalno minut pre nego sto je pocela kisa.Nije to bila jaka kisa na pocetku vec je samo rosila ali je u toku dana pojacala i palo je 27 litara.Citav dan je bilo oblacno bez kise pa pomislih nece valjda pasti jos par sati i resen problem ali jbg pade.
E sad:Verovatno od unistavanja korova nema nista ali nemam pojma sta da radim dalje.
Ako ne bude nikakvog efekta da li smem da ponovim prskanje i cime?
Ako se bude nekog slabog delovanja sta da radim?
Motika mi se nekako ne mili.
Prošle godine sam radio sa cambio nikogan, i posle prskanja par dana kiša i hladno, bentazon nije odradio kako treba , u 8 listu ponovim sa chiefom prinos na toj njivi bio 6500t/kj zrna
 
Prskao sam njivu kombinacijom dikamba 0,7l i nikosulfuron 1,3 po hektaru.Uspeo sam da isprskam bukvalno minut pre nego sto je pocela kisa.Nije to bila jaka kisa na pocetku vec je samo rosila ali je u toku dana pojacala i palo je 27 litara.Citav dan je bilo oblacno bez kise pa pomislih nece valjda pasti jos par sati i resen problem ali jbg pade.
E sad:Verovatno od unistavanja korova nema nista ali nemam pojma sta da radim dalje.
Ako ne bude nikakvog efekta da li smem da ponovim prskanje i cime?
Ako se bude nekog slabog delovanja sta da radim?
Motika mi se nekako ne mili.
Tako sam i ja prosao,prskao sa Nikogan i Promony vidi se neki umanjeni efekat,posto je i mene uhvatila neka rosulja. Ja cu ponoviti tu jednu parcelu, ali stim sto cu umesto Nikosulfuron raditi sa Rimsulfuron ipak za svaki slucaj nijje lose promenuti A.M.
 
U kojoj kolicini idu laudis i eqvip kada se kombinuju?Nisam nasao nigde dali se smanjuje doza ili ide onoliko koliko pise u uputstvu na ambalazi?
 
dal mozam da go mesam laudis 2l/h i cambio 2l/h .

- - - - - - - - - -

dal mozam da go mesam laudis 2l/h i cambio 2l/h .ili nakoj predlog zbog poponac..
 
Drugari, jel moze neko da mi kaze sta mogu da radim sa njivom gde sadimo kukuruz zajedno sa pasuljom, i tikvama, ima i krompira u nekom delu, pretpostavljam da zbog pasulja i tikvi nemoze da se prska, ali mozda moze nesto da se uradi nakon berbe a pre setve, dal pre oranja ili posle, ili posle "setvospremanja". Naime problem je u tome sto ima puno sevara po njivi (tu je nekad prolazila nisava) i cak i kad se izore on iz dubine izlazi, cak iz skroz suvog rizoma on pusti dalje... pored toga ima i dosta divlje kupine, i onog velikog cicka, veliki cicak, raste visoko i do preko metar a "plod" je kao palac veliki i kad te ubode oce krv da pusti :) Ako neko ima neko resenje neka kaze, jer evo posle dve godine samo ih ima sve vise i vise. Hvala unapred, ja se izvinjavam ako dosadjujem ali nikad dosad nisam prskao sa herbicidima, tako da mi treba pomoc, ubi me ta motika :)
 
prskano talismanom kad je kukuruz imao 4 lista , pa se nadam da je malo oslabljena ! razmisljam izmedju cordusa i equipa ! sta mislite !? koja je cena ovog cordusa jel zna neko ?
 
Uradjen tretman kukuruza pre deset dana sa 0.9 l ekvipa po kj i 0.4 l plamena,sirokolisni su obrisani a sirak nije bas skroz,dal bi kukuruzu smetao ponovljen tretman ekvipom sa jos 0.6 l po kj?
 
Ja stavio po kj 1.2 ekvipa pa opet rizomski nije ubio,samo ga osamutio.Slobodno stavi celu litru na kj,nista nece da mu fali.Ja cu da idem opet sa jos litrom drugo prskanje.
 
Nazad
Vrh