Herbicidi u kukuruzu

peak ujeda naredni usev :
Nije tacno...zavisi sta je usev?Suncokret i kukuruz slobodno moze i nije tacno takodje da je spor,vrlo brzo deluje posle 4-5 dana samonikli suncokret se susi a za 10 izgori,takodje i ostale sirokolisne trave.Jedino propusta kerece grozdje,inace po meni najbolji herbicid i najpovoljniji...Radim sa njim vec 3-4 godine,iz iskustva govorim a ne iz stomaka
 
Banvel + Talisman pola doze. Posle 10 dana puna doza Monsuna (gde ima rizoma sirka) ili Laudisa.
 
Peak koristim već nekoliko godina i nikada nije bilo problema.Ne skida pomoćnicu iliti kereće grožđe ali to se da rešiti kombinovanjem sa još jednim herbicidom.Inače Chief kod nas košta 2.800 i neki dinar.
 
2008. godine radio zemljisno sa Calistom i Dual goldom, nije bilo lose ali je bilo potrebno popravljanje.Mislim da ipak vise ide Calisto za folijarno tretiranje narocito u zakasnelim terminima.........
 
Dve godine pre toga zemlja nije ni sejana zbog okolnog kanala koji izliva cim padne malo veca kisa na Ceru, a koji se tako savesno cisti da izgleda kao kanal u Amazoniji. Bilo dosta korova, pa sam pomislio da u samom startu idem malo jacu kombinaciju, a koja nece imati posledice na naredne kulture.
 
Sta predlazete za uskolisne korove I sirokolisne za prskanje po nicanju kukuruza. Sa 3-4-5 lista?
 
Nazad
Vrh