Herbicidi u kukuruzu

kukuruz 9 lista, prosle nedelje prskan sa equip + laudis kombinacijom, juce obisao njive, uradilo je posao samo tako, i sirak i sirokolisni skvrceni, dva puta u deset dana ljudski pokislo sad ce kukuruz samo da gura napred.
 
ja sam danas uleteo u kukuruz sa prskalicom 0,7L/Ha Talismana, nisam sve prskao nego samo tamo gde ga je bilo pa sta mu Bog da nisam vise mogao da gledam sirak a i nisam se upustao u brojanje listova .Bolje da mu ja presudim odmah nego da ga do kraja sezone gusi sirak
 
Sad sam se vratio,zavrsio sam prskanje za ovu sezonu...Mozda nisam ni trebao ali vec sam bio na njivi i poneo otrov...1 lit Laudisa i 50 gr Rimex-a na 1 ha u vrste direktno...Kukuruz 10 lista jedva se ide po njemu,sreca nije se lomio dosta je savitljiv.
 
Fokus ultra i Arrat u ZP 684 ultra
2w319h0_th.jpg
 
Poslednja izmena:
E bre ljudi pa sta vi to prskate :haha:
KOD NAS je kukuruz toliki da nema šanse da se u njega udje ( ja kad udjem u kukuruz ne vidim se , a visok sam 185 cm) ne kazem da nema manjeg ali ko god je sejao izmedju 01.04 i 10.04. je uglavnom toliki
 
Jutros prskao prehranom(folijarno) hibrid pionir f01 sejan 10 maj sad je 9 list a radjen samo celebritiplus.Do njega je Lucijus singentin ali sejan 12.04.
fk2xjm.jpg
2cruesg.jpg
11v74og.jpg
 
Gazda Mirko, zamalo da zaboravim ,
evo slika korova posle nekoliko dana od tretiranja fokusom ultra, rec je o zubaci i/ili pirevini koja je dominantna na ovoj parceli
slikano je 22 juna.

264g9xw.jpg


pybt5.jpg


:osmeh::osmeh:, jos samo kisa da mu padne i to je to.
Obezbedio sam traktorsku pumpu i 53 kom cevi fi 90 u slucaju da ne bude dovoljno kise.
 
Poslednja izmena:
Ова година ме је опет намучила са семеном корова од пре ко зна колико година у земљишту па бих догодине одређене површине посејао УЛТРА хибриде. Треба ми само информација - Фокусом се може прскати до било које величине? Да ли ти исто важи и за "Арат" (за широколисне)? И оно најбитније - знам да имају препоручену дозу али да ли имају ограничен број понављања ??
 
Mogu se prskati dok god možeš ući sa prsklicom u kukuruz.
Ja sam ove godine tretirao kukuruz koji je jako bio zakorovljen sa sirkom najpre sa kopijom Motivela u uzrastu petog lista a zatim sa Fokus Ultra kad je jedava traktor ušao u kukuruz a da ga ne izlomi. Danas tamo nema sirka.
To važi samo za Fokus Ultra.
 
Nazad
Vrh