Hattat

Hvala kolege na prenetim iskustvima i pojašnjenjima! Lično meni ovo liči na loš kvalitet materijala, možda grešim ali takav utisak imam... Taj traktor je kod mene od 2013.godine, orao je jednu godinu sam nekih 80ak jutara i tanjirao teškom tanjiračom, posle samo ako baš zatreba pomoć dedi JD oko oranja zbog vremenskih prilika. Nije se naradio, spremanje, setva, prskanje i rasipanje veštaka nisu baš neki preteški poslovi... No, nema ni veze, srediće se i idemo dalje...
Nije tajna, set kvačila košta 74.000 dinara i majstor 90e...
 
Sta je tu je,popravi se i tera se dalje.
Boga mi lepa cena seta,ne bi bas za taj novac trebala da je loseg materijala.
I hvala na odgovoru,vollim da znam cisto zbog uporedjivanja nekog u mom poslu.
 
Evo i meneda se ubacim u raspravu.
Set kvacila je LUK koji se ubacuje na sve turske traktore a tokodje i na Ursusa,Clasa i Maseja
znaci nije do seta nego do osecaja traktoriste,moj stari je to vozio i izgoreo ga je na 3000 sati
Sinter keramicka lamela kad proklizava nesmrdi klasicno pa vecina nas je neoseti pre nego sto pocne da smrdi korpa i zamajac
Glupo je porediti turske traktore i ruske,treba porediti markirane maseje,klasove i prevashodno valtru koja ima vecinu komponenti iz iste Hema fabrike
Crklo mi ponesto na traktoru,sad imam 3700 rh.Reparirao sam kvacilo,znaci nisam kupio novo preskupo Luk set.Propustio mi semering na letvi volana i radio sam dizne.Pumpu visokog pritiska sam bespotrebno skinuo.
Crkao mi je ventil pritiska hidraulike,mi koji smo vozili IMT 560 to smo menjali na manje od 500rh pa to nesmatram kvarom
Da naglasim da su mi gume marke Petlas i dalje na traktoru i sad su istrosene na oko 70% dok su ljubitelji Ruske masine vec menjali najmanje 2puta
 
Kolega sto proklizava ispravno kvacilo?
Hocete da kazete da x traktorista je bilo gluvo i slepo da oseti da traktoru proklizava lamela i to bas svi negde na pribliznim rč.
Nemoj da poredite te turske masine sa rusima ali nemoj da zivite ni u zabludi da je vas traktor blizi po kvalitetu jednom klasu i maseju i ostalim zajebanim markama nego tom rusu,lepo bi bilo da jeste pa da za male pare kupite ozbiljan traktor ali nema od tog nazalost nista.
 
Evo i meneda se ubacim u raspravu.
Set kvacila je LUK koji se ubacuje na sve turske traktore a tokodje i na Ursusa,Clasa i Maseja
znaci nije do seta nego do osecaja traktoriste,moj stari je to vozio i izgoreo ga je na 3000 sati
Sinter keramicka lamela kad proklizava nesmrdi klasicno pa vecina nas je neoseti pre nego sto pocne da smrdi korpa i zamajac
Glupo je porediti turske traktore i ruske,treba porediti markirane maseje,klasove i prevashodno valtru koja ima vecinu komponenti iz iste Hema fabrike
Crklo mi ponesto na traktoru,sad imam 3700 rh.Reparirao sam kvacilo,znaci nisam kupio novo preskupo Luk set.Propustio mi semering na letvi volana i radio sam dizne.Pumpu visokog pritiska sam bespotrebno skinuo.
Crkao mi je ventil pritiska hidraulike,mi koji smo vozili IMT 560 to smo menjali na manje od 500rh pa to nesmatram kvarom
Da naglasim da su mi gume marke Petlas i dalje na traktoru i sad su istrosene na oko 70% dok su ljubitelji Ruske masine vec menjali najmanje 2puta
Kolega ovo za gume nisi baš u pravu ali no.
 
Ovaj set LUK kvacila da je original LUK a ne turski ne bi pojeo korpu vec bi potrosio lamelu, kod mene se suprotno desilo, pojeo je korpu... Ja sam se prvi nadao da je bar pribliznog kvaliteta nekom zapadnjaku ali sam se prevario... Nas trojica vozimo taj traktor, otac, stric koji je jako dobar mehanicar i ja koji jesam laik po pitanju mehanike ali nisam operisan od osecaja da ne primetim kad i kako kvacilo odvaja. Pa sve da ja jesam operisan i da nisam primetio bilo koji problem neko od ove dvojice bi... Opet da je to samo nas traktor tako prosao pa da kaze covek jbg nismo primetili nego tu ima sad vec dosta takvih primeraka sto dalje implicira da ipak nece biti da je problem do osecaja vozaca...
 
Od 3 kupljene turske masine (prskalica, traktor i rasipac) jedna je dobra (prskalica Ontar), jedna solidna (traktor Hattat) kazem solidna jer ako sa ovom pizdarijom stane dalje crkavanje bice ok a to cemo videti, i jedna katastrofa (rasipac Ontar)... Sto se mene tice za dalje iz turske mogu baklave, tulumbe, urmasice i tako te djakonije...
 
Каква је хидраулика на трактору ехр или класика?
 
Biće to ok, videćeš. Samo vodi računa o položaju pedale kvačila tj o tom gde će početi da hvata. Što niže s tim bolje.
Kakva je sudbina stare korpe i lamele?
 
Biće to ok, videćeš. Samo vodi računa o položaju pedale kvačila tj o tom gde će početi da hvata. Što niže s tim bolje.
Kakva je sudbina stare korpe i lamele?

Videcemo, nadam se da ce sad to trajati bar jos 1300 sati... Stara korpa i lamela su ostavljene i posle zetve cu ih odneti na reparaciju, nek se nadju zlu ne trebale...
 
radio sam reparaciju u Petrovaradinu
set je original luk,sinter lamela koja nesmrdi klasicno kod proklizavnja
 
Ti imaš A110? Stric ima isti kao moj A80 ima malo manje sati nego moj (oko 2200) nije nikad menjano kvačilo.

Ti imaš A110? Stric ima isti kao moj A80 ima malo manje sati nego moj (oko 2200) nije nikad menjano kvačilo.

Ti imaš A110? Stric ima isti kao moj A80 ima malo manje sati nego moj (oko 2200) nije nikad menjano kvačilo.

Moj ima oko 2600rh nije menjana lamela.
Kako si zadovoljan na traktor, da li si imao nekih veći problema sa kvarovima? Da li tih serije A80 ima još u prodaji.
 
Nazad
Vrh