Gume

koju dimenziju guma koristite za prednje tockove za ursusa c355 ili koje su mu fabricke dimenzije,znam da mogu razlicite velicine 16/ica ali koje najvise odgovaraju u svako pogledu,kupio bih sada i prednje da ga bar obujem do kraja i budem miran za duzi period
 
Ja moja kolica koristim samo za manipulaciju sa hederom po dvoristu, godisnje sve ukupno ne predju ni 100 metara, tako da mi nisu neophodne dobre gume ide i na izduvanima, ali reko ajde da ih sredim! Ali sigurno necu da im dam te pare videcu ove moje stare da sredim, jedna je dobra samo treba unutrasnja a druga ima jednu pukotinu! Ili ko sto kaze kolega Matic od nekog kamioncica i da vidis! :osmeh:

Onda nemoj ni da ubacuješ unutrašnju nego lepo napuniš purpenom i rešio si stvar za dvorište će služiti.
 
Danas sam kupio unustrasnju gumu 5,00-8 za kolica hedera (142) placeno 750rsd.
 
koju dimenziju guma koristite za prednje tockove za ursusa c355 ili koje su mu fabricke dimenzije,znam da mogu razlicite velicine 16/ica ali koje najvise odgovaraju u svako pogledu,kupio bih sada i prednje da ga bar obujem do kraja i budem miran za duzi period
Fabricke su mu 6,00x16 ,evo ovakve : http://www.kupindo.com/Gume/16976273_GUMA-6-00-16-ZA-TRAKTOR-PREDNJA
mada ja sam mu stavljao od kombija,od dzipova...195/80/16 -bitno je da ovakve gume imaju oznaku C
 
Montirane gume evo kako izgleda
t0j19u.jpg

2qv88c3.jpg
 
Drugari, kolike su razlike izmedju guma 12.5-18 i 13/65 -18, mislim na visinu, sirinu, to su gume za prikolicu.Da li mogu na istu felnu?
Ovo 18 je, cini mi se gazeci sloj u incima, tako?
 
Imam u ponudi stare Rumaguma(nije cultor,galaxy) 12-ce zadnje,polovne ali ocuvane,jedino sto su 6 platana.Koliko su realno dobre te od 6 platana rumine.Trenutno imam Tigar 8 platana,guma odlicna i posle 14 godina ona se sija a sara na pola,a druga je rekord 8 platana koja je ispucala na 150 mesta,pukla platna a duvao sam je i preko 1,5 bar i dalje je kao palacinak,kao izduvana toliko mekana i tanka.Drzim je na 1,5 bar(na 1 bar je kao polunaduvana) i cekam kad ce da kaze BUUUMMMM:osmeh:
 
Moja firma je jedini zastupnik u Srbiji za Beloruske gume...Poljoprivredni,industrijski I teretni program..ako slucajno nekom trebaju gume..BELSHINA
 
Sad sam bas pogledao neke prethodne stare gume tg1050, 11.2 i imaju 6 platana, a nosile su 6 metara na 3 kata, a na prvim fabrickim rekord pise 4 platna, a i one su nosile dosta :ideja: .
 
Nazad
Vrh