Gume

prodavnica u kojoj sam trebao kupiti gumu je ostala bez i jednog komada,tada mi je vlasnik rekao da je narucio novu turu ali ne zna po kojoj ce ceni doci,juce odem ponovo do njih i oni mi kazu da dans stizu gume ali po novoj ceni negde oko 32 000,ne znaju ni oni tacno dok ne stignu,e onda sam lepo otisao u paracin i kupio po staroj ceni jos uvek a i tamo su mi nagovestili poskupljenje za njih,hvala svima na komentarima oko kvaliteta gume puno mi znaci jer se nadam da se ni sam .eznuo sto sam ih kupio kao sa proslim rekordom na 539,guma je imala saru ravna novoj a na kraju posle 4 god slabog koriscenja traktora zavrsila ispod drljace,rekao sam tad sam uzeo rekord i nikad vise u zivotu pa sve da mi jos i plate
 
Cultor, Mitas i Continental se izgleda uporedo proizvode u istoj fabrici u Rumi. Bio lično letos i video brda guma sve tri marke. Pre dve nedelje sam i ja čuo da Ruma-guma (sadašnji Mitas) od 01.09. diže cene. I meni su proćelave obe zadnje na 558 ali nema ::novac:: U Šapcu je Cultor 14.9-28 nepunih 28000. A garancija je sad na Cultor 2 godine (bila 5) a na Trajal ostala 3 god. A Trajal je 0 kvaliteta.
 
Kupujem ih za 1črvenu :osmeh:

212px-1000RSD_front.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam u Kisaču komplet spoljna unutrašnja pojas i montaža 6750 dindži
 
Preskupo, za tu dimenziju gume! Da uzmemo odnos velicine i cene njen i neke vece gume npr 7.5-16, ova ne bi trebalo da kosta vise od 2000 dinara!
 
Da samo kad sam ih pitao zašto toliko kažu da te gume pasuju na neke viljuškare a prave se za veći pritisak jer se one duvaju na 5 do 6 bara a pitao sam i u adi i izlazilo me jeftinije za crvenu ali mi bilo daleko do tamo pa bi razliku pojeo put
 
Ma i ja sam o tome razmišljao da vidim da upasujem točkove od tamića ili neke slične ali nije bilo vremena, a kako si sredio felne ili se uklapaju rupe?
 
Uklapaju se bez problema.Može i od cisterne,prese bilo čega samo da ima 6 rupa na felni ali su od kamiona najisplativije s obzirom da kolica više stoje nego što se koriste.
 
Ja moja kolica koristim samo za manipulaciju sa hederom po dvoristu, godisnje sve ukupno ne predju ni 100 metara, tako da mi nisu neophodne dobre gume ide i na izduvanima, ali reko ajde da ih sredim! Ali sigurno necu da im dam te pare videcu ove moje stare da sredim, jedna je dobra samo treba unutrasnja a druga ima jednu pukotinu! Ili ko sto kaze kolega Matic od nekog kamioncica i da vidis! :osmeh:
 
Bane i John nisam vam napisao da kolica nisu od Zmaja 142 već od Zmaja 171.Nisam siguran da li odgovaraju točkovi od kamiona na njih.Imao sam i takva kolica ali su imala svoje originalne gume pa nisam na to obraćao pažnju.
 
Bane i John nisam vam napisao da kolica nisu od Zmaja 142 već od Zmaja 171.Nisam siguran da li odgovaraju točkovi od kamiona na njih.Imao sam i takva kolica ali su imala svoje originalne gume pa nisam na to obraćao pažnju.


Moguce i da ne odgovara, ova su ipak manja kolica, provericu! Isto ima sest rupa ali mi se nekako cini mnogo zbijeno!
 
Nazad
Vrh