Gume

kolko daju garanciju na te od 16500?
ovde je prva klasa 22400, druga 10%jeftinija i sve sa garancijom od 3.god

Nisam ni pitao jel ima garancija,ali taj vulkanizer je moj dobar drug i ja verujem njemu vise nego bilo kom papiru koji bi mi dala neka firma u danasnjoj Srbiji
 
Kupio danas dvije zadnje gume za 539 Cultor 11.2-28 8platana i sta ja znam. izgledaju solidno... Da nije padala kisa poslikao bih usporedno 549 s 12.4 cultor i 539 s 11.2 cultor da se vidi razlika.

Pitao sam i u radnji za Trayal pa mi ga ni oni ne preporucuju posto se poznamo i dobri smo pa da ne bi bilo kasnije problema.
 
Bobo možda je već kasno posto si već kupio gume ali ovo vezano za trajal i klase. Druga klasa njihovih guma ima izbrušen naziv proizvodjača kad iz fabrike izadje kao druga klasa. Ima na kupujem prodajem oglas iz Kruševca čovek prodaje gume trajalove druge klase. recimo 14.9/28 je ja mislim oko 23000 što je nekih 200 eura i jasno se vidi obrušen naziv, prva klasa u radnji košta oko 28000
 
I ja isto tako mislim nekako nemam poverenja a razlika je nikakva. a garantovano sad da ga pozoveš reći će ti da on ima čoveka u fabrici koji mu izvlači te gume kao drugu klasu a u stvari su prva.
 
Uzeo sam od tog čoveka iz Kruševca prednju gumu Trayal 6.00-16 ima i drugu klasu ali za njih ne daje nikakvu garanciju i za tu razliku ne bih se kockao.Meni je rekao da su one sa nekom malom fabričkom greškom i zato se klasifikuju kao druga klasa.Ali moguće je da i nema neke razlike između njih,jel na maloprodajnom računu i reklamacionom zapisniku nigde ne piše da je ta guma prva klasa,tako je isto i sa Cultorom kad sam kupovao.Nekad se znalo kad smo imali kontrolu kako se obeležavaju gume prve a kako one van klase,a ovo sada je sve gologuzija.
 
Poslednja izmena:
Kupili smo Cultor gumu 1klase 12.4-28 pre 3godine i dobili garanciju 5 godina, i sada se jasno pokazalo da je guma nalivana a ne nova... Takodje i par prijatelja je isto kupilo nove gume i odmah se vidi da su nalivane i kako su lepljene ripne.... Po meni cist bezobrazluk, i sa Cultorom smo zavrsili zauvek...
 
JBG decki, ovdje se svi opet zale na trayal a ovo da postoje prva i druga klasa gume sam tek nekidan saznao kad sam procitao na ovom forumu. Nikad do tad nisam cuo da postoje gume u klasama.

Na breni su bile gume valjda tvornicke njezine Sava-Ruma i bile su potrosene do zla boga i tocno se vidjelo da je u kalup ubacena stara guma i da je preko nje naliven sloj nove gume. Sto je naj tuznije u cjeloj prici, te gume takve rascijane su radile na traktoru sve dok ga ja nisam kupio i obuo ga u nove gume.

U zadnje vrijeme sam se nakupovao guma i guma, ne znam ni ja vise koliko i za sad je sve u redu.

Brojali smo nedavno koliko imamo ukupno gumenih tockova u vlasnistvu i dosli do broja od nekihi 80-ak komada... Jedne godine mi se bas zaredalo nesrece s gumama i pitaju me u radnji: Pa dobro, dokle vise, koliko ti tog imas?" sad kad me vlasnik radnje vidi, doceka me sa sirokim osmjehom...
 
Kupili smo Cultor gumu 1klase 12.4-28 pre 3godine i dobili garanciju 5 godina, i sada se jasno pokazalo da je guma nalivana a ne nova... Takodje i par prijatelja je isto kupilo nove gume i odmah se vidi da su nalivane i kako su lepljene ripne.... Po meni cist bezobrazluk, i sa Cultorom smo zavrsili zauvek...
Isti slucaj i kod nas mi smo na 542 kupili Cultorove 12,4-28 i posle evo trece godine vidi se da su nalapljivane ripne,a gume sam kupio kod Fofa u B.Topoli i dzukela mi zajebe oca posto su oni doneli gume ja nisam bio kuci i ostave mu gume,a garanciju i racun nam nisu dali nekoliko puta ga zvao i isao u radnju da trazim garantni list vazda je bio odsutan i kao poslace i nista ni dan danas.
 
Na imt533 zadnje gume su Trayal Best 12.4/28 6-tu godinu...Ja sam prezadovoljan sa njima,nose terete gde pucaju poluge na traktoru i za sad su ok...Pritisak u njima 0,9-1,0 bara se redovno kontrolise...Inace kupljene na benziskoj pumpi NIS-a....Cultor na prednjim tockovima,eno druga godina izgledaju kao da su prosle sva ratista sveta...
 
Za 539 11-ice Trajal na oglasima 18 000,ne znam koliko su u prodavnici,ja treba da dobijem za 12 500.Ne znam kakve su dok ih ne vidim.
 
Kaze ovako: Mitas je vlasnik tvornice u Rumi i priznaju da je Cultor njihov brend i garantiraju za njega svojim imenom. Mitas je jedna ozbiljna firma ali ocito da su balkanci neozbiljni ;)

Namontirao sam na 539 11.2 gume i odmah parkirao njega i 549 jedan do drugog i razlika u ukupnoj visini gume je mozda 3cm, nesto zanemarivo... Ja sam za sad zadovoljan cultorom, svakako zadovoljniji nego s trayalom sto gledam po traktorima u selu...
 
Mi smo tek ovog proleca namontirali prednje Cultorove gume na Rakovicu(8 platana, kupljene u Juselu). Odradile su 15ak hektara(oranje, priprema, malo vozikanja...) i za sada izgledaju odlicno(skoro ko nove), a za dalje cemo videti
 
Evo ih i slike:

Lijevo su nove cultor gume11.2 a desno su cultor gume 12.4 stare tocno godinu dana:
2e65w69.jpg


Usporedba sare:
35lg8eu.jpg


Usporedba visine:
2m6sto3.jpg


Lijevo je rezervni tocak sa rekord gumom 12.4 koja je tvornicki dosla na 549:
2hevp60.jpg


Lijevo su rekord gume koje su dosle na traktoru 2006.g. a desno je cultor star 4 godine:
or8dns.jpg


Rekord star 3500 radnih sati:
qyb7tx.jpg


Cultor star skoro 1000 radnih sati:
2q0kjsy.jpg
 
Pa koja cjena treba biti za radijalnu gumu renomiranog proizvodjaca u dimenziji 18.4 38" ?? Ovo ispada oko 600-650€za gumu sto je po meni neka realna cjena.

Radijalna 14.9 28 u HR kosta oko 350€ samo se ne sjecam jel to s PDV ili bez...
 
Nazad
Vrh