Gume

Kramponi se pojedu brzo zato sto ljudi pumpaju gume na 2.5 bar. Maksimalno sto je ikome potrebno a vucu natovarenih jednoosovinskih prikolica za 12.4-28 gumu je 1.5 bar. Za normalne uvjete koristenja tlak ide 1 bar za lakse prikljucke 1.2 za teze npr sjetvospremac s 4 reda federa i dva reda valjaka.

Pravilo kaze "da bi trebalo" da kad gledas gumu sa strane s podignutim prikljuckom da tri krampona trebaju dodirivati zemlju. Jedan da je skroz na zemlji a pola jednog i pola drugog na zemlji. Pricam samo o vanjskom redu krampona koji se vidi kad se traktor gleda sa strane. Doduse, upoznao sam samo jednu jedinu osobu koja tako za SVAKU operaciju i za svaki prikljucak mjenja pritisak u gumama i jednako dodaje ili oduzima utege na prednjem kraju traktora radi optimalne raspodjele tezine.

Kod mene su gume na 1 za oranje a za tanjuranje i sjetvospremac podignem na 1.2 a za transport u zetvi to bude oko 1.5 Dovoljno je da se traktorom provozate po asfaltu i mora se cjelom povrsinom krampona poznati kako je guma dodirivala asfalt a ne samo sredina. Ljudi misle da guma ako "lezi" da nije dovoljno napumpana ali nije to bicikl pa da guma mora biti tvrda kao kamen.
 
Komso nemoj tako pisati,za ono sto ti se desilo na prednjim gumama na 560 si sam kriv.Kako kod mene taj isti trajal sluzi napred perfektno.
Kod kultora mi se ne svidja sto se gume pojedu brzinom svetlosti,preterano mekana guma i uski kramponi,a sto je krampon uzi to je bolje u blatu ali se zato kramponi daleko brze pojedu.
Znam na sta mislis, to jeste moja greska... Ali gume su sada pocele da pucaju na sastavcima, cellom sirinom...
 
A što se tiče pritiska u gumama, po uputstvu za 539 optimalni pritisak u zadnjim gumama je 1,0 bar a u prednjim 1,8 bar. Za rusa, po uputstvu je 1,1 bar (zadnje gume, 13,6 R 38.) i 1,4 bar u prednjim gumama koje su 8,3 R 20. Za promenu pritiska u različitim operacijama bih se složio sa Bobom mada ne treba preterivati, kao što govore u ovom klipu

 
Komso kod mene na 540 kad je 1,8 napred to kao da su poluprazne gume jer moj traktor je daleko tezi napred od 539 a ima iste gume.Ja duvam na 2,5 i opet su zgnjecene ali to je OK.Zadnje su komedija,kad su na 1 bar to zvace kad je prazan traktor samo tako,svi me upozoravaju da su mi prazne gume,a sa prikljuckom kao palacinak.Duvam na 1,5 bar i opet zvace i to mnogo.Da napomenem da je traktor tezak 2000kg a da ima po 2 tega na samom zadnjem tocku od po 130kg+masivna krila.Tako da ova prica o pritisku je izgleda relativna stvar:osmeh:.
 
Zato i kazem da gledas sa strane koliko ti krampona dodiruje zemlju. Ovo je najbolje gledati na betonu. ili jednostavno gledaj kako se na gumi pozna kad se vozis po asfaltu. Ako se ne pozna cjelom sirinom da se guma trosi, krivo su napumpane.

Cim namontiran ma 539 nove gume, napravit cu mali pokus da vidite o cemu pricam. Guma MORA "zvakati" ali ne previse.
 
E kad kupis Kultor ima da budes vulkanizerska musterija.Kod nas ko je kupio Kultor prednje taj je cir dobio,a i burazer radi u Bogosavcu kao vulkanizer i kaze da veceg krsa od guma nije video,toliko mekane i tanke kao kineske za rucna kolica:osmeh:Trajal retko ko krpi,bar imaju materijala i debljine.
 
Људи не знам на шта кукате или стварно вама уваљују 3 класу,код комшије на 549 8 год стар Трајал гуме.Трактор има 5000 сати,предње су зреле да се мењају,задње су у пола шаре,никаквих проблема..
U tome i jeste stvar,stare su 8 godina.Od prije par godina svi se zale da su Trayal gume postale lose.Kvalitet gume je los a lazu i na dimenzijama.Trayal 11.2-28" je manja od Petlas,Mitas,Cultor,cak i kineskih i indijskih i po visini i po sirini.Licno sam mjerio i razlika je i po 2-3 cm po sirini pa cak do 5cm po visini (po precniku).Po meni to je jako mnogo.
 
Па лепо вам је човек написао да ради тамо,и да су пар година били Бугари власници и да су увозили лошу сировину за гуме,и да је са тим сад готово пошто је власник промењен..По мени је и даље Трајал најбоља куповина у том рангу и цени гума.
 
Ja treba da kupim Trajalove gume ovih dana.Mozes li mi reci tacnije do kog su datuma radjene te lose gume,recimo ako mi covek donese gume iz decembra 2013 ili januara 2014 da li da ih uzmem

Od Februara meseca pa na ovamo, na gumi ima utisnuta nedelja kada je napravljena i godina npr..(2514)
 
Poslednja izmena:
Nisam dobio odgovor kako prepoznati odredjenu klasu TRAYAL gume? Gdje to na samoj gumi pise i koje su oznake? Hvala unaprijed
 
Nisam dobio odgovor kako prepoznati odredjenu klasu TRAYAL gume? Gdje to na samoj gumi pise i koje su oznake? Hvala unaprijed
Drugar ti vec imas negativno misljenje o trayal gumi i ja to postujem, nemam nameru da te ubedjujem u kvalitet kao ni da ti trazim dokaz da su ne kvalitetne, ja sam tamo samo obican radnik koji radi za platu od za 25000.din ali samo iznosim ono sto znam i u sto sam siguran a to je da je trayal guma pre 2014 i sada ogromna razlika u kvalitetu sirovine a samim tim i u kvalitetu krajnjeg proizvoda gume. :ppozdrav:
 
Javi komso kakva je situacija,ima i na kupujem prodajem 12-ke trajal po 16500 ali to meni ne uliva poverenje zbog garancije,opet je drugacije kad se kupi u juselu ili nekoj radnji.


16 500 cena u Dublju,kaze majstor da su gume dobre ,ovogodisnje proizvodnje.Kaze da je namestao i one od prosle godine i od ove i da je ralika i u sirini i u visini i u kvalitetu.Ja danas narucio meni sve cetiri za 539
 
Kultor,Mitas ne dolazi ni u uzi izbor,cena strasna.Ovo su jake cene,u Juselu za 1000 din jeftinije.
Da li da se nekupuje zbog cene ili kvaliteta:sta: I Mitas i Cultor su iz Rume, ali pitanje koja je kvalitetnija jer ih ista firma preavi.
KOd nas su Rumaguma(danasnji Cultor, a pre toga Galaxy) na najboljem glasu, retko ko ih kudi.
Mi smo na Fergusona pre 6godina stavili Galaxy pozadi. Traktor je napravio od tada oko 800rc, ripna je odlica, a sa strane nigde nije ispucala. Ne znam da li sekvalitet od tada promenio, ali se ona kod mene pokazala jako dobro, pa sam vise za njenog naslednika- Cultora:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh