Gume








- - - - - - - - - -

Gume,ulje,filteri,setva= cena kupljenog traktora..Treba i generalna da se radi,ali to se tera dok moze da ide..
 
Da li je neko kupovao gume od Galeta iz Rume? Kakva mu je roba? Vidim da je povoljniji od ostalih. Da li odabrati Mitas ili Cultor gumu 7.50-16?
 
Kupovao sam ja mitas za balirku . ok je , nisam siguran moram pogledati mislim i garanciju da sam dobio

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Moje misljenje cultor, imam ih na 539 i prezadovoljan.

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Ja imam cultor na 549 , peta godina eno ih ispucale, ako izdrze jos dve puna kapa , a goodyear bile 21 godinu na njemu

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Vidim ima Cultor iz Češke i domaći. E sada da li tu ima razlike ne znam. Proletos sam stavio Cultor prednju na Fergusona i izgleda mi isto kao Trajalka, kao da je plastična.
 
imam na traktoru 4 cultorove,i puno su mekane!nekoliko sam ih puta probijao,a i skidaju se od voznje!a barum sam imao prije njih,nikad ih nisam probio!
na 539 imam trajal .2500 sati ima i 12 god im je i nisu lose,nisu ni upolovile!
 
Ljudi prvo morate raskrstiti i razjasniti o kom tipu guma pricate. Da li je u pitanju radijalna, ili dijagonalna guma ?
 
Kod mene cultor na zetoru evo 7 godina, ni tragova pucanaj ni tragova trosenja a odradio 1500 rs (oranje, frezanje, transport, baliranje) radijalna u pitanju al uvijek fino napuhane nikad mekane i za 7 godina se jos ni jednom nisu probile
 
Ja imam zadnje cultor i zadovoljan sam kako se ponasa traktor sa njima. Sad planiram i prednje da menjam pa se takodje dvoumim izmedju turskih i cultor-a. E, da, cultor oce brze da se trosi na asfaltu ili u sumi da se ostecuje na panjevima i ostrom kamenju, valjda je mekan.
 
A koja se to ne ostecuje po panjevima i ostrom kamenu? Svojim ocima sam 2 godine gledo i kultor i trajal i godijer i pireli kako suma jede ko da su od papira.
 
Najveca mana ovih guma na nasem trzistu je nestandardnost mjera, pre par dana kupovao sam prednje gume (9,5-24) za imt 577dw, stara istrosena Barum guma je imala precnik 102cm, dok nova Coltur ima 103cm. Gledao sam jos turske Seha gume mjera 9,5-24 ima precnik samo 98cm, dok 11,2-24 ima 104cm.
 
Zavisi dosta sta traktor radi. Prikolica (jednoosovnika ili dvo) duplak ili ne i zavisi sreca izgleeda u kvaliteti. Na istom traktoru su prednje gume pireli pa mogu reci da su se potrosile do sad 30% al su uspjele da popucaju kraj felge ( i to cu slikat)
 
Meni Cultor na Rakovici 3. godina. Primetio sam da je guma mekana ali nisam imao problema sa busenjem, do duse radila je samo oranje, tanjiranje i malo transporta. Jedino sam prednju probusio prvi dan rada na dzanarikov trn.
 
Kod nas Cultor 12.4-28 i 6.0-16 stare oko 4 godine, nisu nizašta. Prednje su toliko mekane da se buše bar 2-3 puta mesečno, doduše zadnje se nisu nijednom probušile ali su ispucale u "podnožju" svakog krampona gledano sa vučne strane. Jedino sto lepo nose teret, uvek su dobro naduvane. Dok Stomilove 16.9-28 nemaju nijednu liniju niti su ikada skidane, a stare oko 15ak godina.
 
Juče u prolazu sam svratio do prodavnice auto delova čisto da pitam za gume za punta. I pošto nisu imali 165/70r14 ja pitam šta imaju slično i kažu da imaju 185/70 (valjda)r14. Ja kažem da te neće odgovarati jer su veće po prečniku a prodavci (bilo ih je dvojica) kako neće? Pa, kazem ja, to 70 je toliko % od širine gazeceg sloja a oni : ma kakvi, to je visina gume u mm. Još me ubedjuju kako je kod npr 205/40 da nije visina 40% od 205 nego je 40mm (po njima). Još sam se ja napavio nevešt (da ne bi propao fazon) i čudio se kako ima različitih načina označavanja. A oni kažu eto, jesi li video. Šta reći, trgovci.
 
Nazad
Vrh