Gume

To izgleda baš zavisi na koju smenu naletiš u fabrici.Evo mojih Trayal slikano pre nego što sam prošle godine prodao traktor,na njemu su bile tačno 13,5 godina.Jedino oštećenje bilo je na par krampona kao da je neko zasekao nožem,sa čela ne sa strane ,ali nisu se kramponi raspadali i tome slično,a mislim da se za sve te godine nisu potrošile ni 1 cm.Traktor je obrađivao oko 17 Kj i radio sve poslove.

wbrygj.jpg
 
SEHA ili Petlas, 14.9-28? Neka mi neko napise sta da uzmem, u dilemi sam. Treba da porucim gume..
 
Kolega trenutno na traktoru ima gume 18.4r38 i presiroke su za njegove potrebe,sad zeli da stavi 16.9r38,zanima ga koje sad gume naprijed odgovaraju ovim 16.9
 
Ako se uzme da je visina 70% od sirine, znaci on uzima 5 cm uze gume, odnosno 3.5 cm manje. Kod mene su stavljene tako zadnje gume manje od normalnih samo sto je u pitanju 7.5 cm i samo mi prednje malo vise grebu od zadnjih. Do sad nikakavih problema . Ja mislim da nema potrebe mijenjat prednej gume zbog toga al nek napisu iskusniji
 
trebo bi da kupim dve zadnje gume za 542 12,4 ili 13,6 r 28 imali ko predlog gde ima jeftinije i mali ko kakvo iskustvo sa ovima što prodaju nove gume po kupujem prodajem(trajalove)
 
Kupio moj drugar pre 10 dana 12.4 trajalovu na kupujem prodajem drugu klasu za 13800 i postarina 1000.Odlicna na oko,a druga klasa je zbog estecki razloga,lose su ispale one tri tanke linije sa strane,ne vide se svugde.
 
Moj kolega je letos narucio gume trajalke 12.4-28 od nekog iz KV ili KS. Naso bio oglas na KP i porucio. Cena je bila 16000, prva klasa i postarina 1000 po gumi. Stigle za par dana kao sto je dogovoreno. Medjutim izgleda da su nekako slabe jer mu je ubrzo obican trn probusio gumu.
 
https://youtu.be/Ars4wsFXBVY

- - - - - - - - - -

!Gume su trajalove 6-ta godina,cetvrta klasa-zajebale vek..Ali moras da imas nekoga u fabrici da ti probere..

- - - - - - - - - -


Zadnja stranica u temi sumaratvo,imt 560 nosi Kultor gume,pa vidi..
Zadnja stranica u temi zaoravanje zetvenih ostataka,imt 560 nosi trajalove 4-a klasa stare 6 godina pa vidi..
Meni su na Imt 533 kupljen 2008 sa blizu 5 000 sati, Semperit gume zadnje ispucale sa strane,a ripne ili kramponi su u redu,nisu ispucali izmedju..
Prednje su Galaxi iliti Ruma guma ili Kultor..
Do nedavno komsija koji ne gasi imt 539 sa internacional presom i jednorednim beracem (usluge) i sve ostalo...i.a trajal,ali su njegove verovatno prva klasa..izgledaju uzasno,ali taj traktor je rob zivi..
Ovaj 560 sto zaorava trsku,Srba se zove covek i kaze da im nista ne fali vec setu godinu,4-a klasa,ali mora da imas nekoga u fabrici da probere..
Mi ne mozemo da idemo u oranje sa ovim gumama,ali nije trenutak da se kupuju solidne gume,pa cemo verovatno da uzmemo trajalove neku znj klasu pa koliko traju-traju..Mada za te pare i da kupujes svake seste godine pa se isplati?!
Skoro mi veterinar koji drzi krave rekao,ako ne kacis prikolicu kupi Tigar 8 platna?!
Najbolje ako imas para Kultor,mada moj kosija Djerekarac ima ih dve godine i kao da su se slizale na pola krampona,ali i on takodje ne gasi 539 -jedini traktor..[/QUOTE]
Ja 539 koristim za lagane poslove kosidba, kupljenje, drljanje i ode koji put u sumu sa vitlom...a prikolica i ostalo, ima jači traktor...

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Koliko moze da kosta neupotrebljiva guma od ult.14 oktobar ?!
Covek koji radi sa ultom se druzi sa jednim covekom sa kojim nisam u dobrim odnosima,pa da mi ne razreze cenu...
 
Stigle gume. Polovne jesu a nadam se i dobre. Kupljene na neviđeno u Njemačkoj. Vidio ih samo na slici. Jedan telefonski poziv i adresa na koju da pošalje. Cijena guma (obe) 150 eura + prevoz i carina. Carina je moja a ostalo platio brat. :osmeh:
Pregledao sam ih i vidim da ima na par mjesta pukotine 3-4 cm na sredini gazećeg sloja na kraju ripne. Mislim da to nije ništa ozbiljno i da će još dugo trajati.







 
Nazad
Vrh