Gume

Moze bajlog da se udari od gume ojacane kordom. Mnogi tako rade i traje. Nama je vulkanizirana Rekord guma trajala 6-7 godina, sto dodje na 2 godine efektivnog rada jer kod nas nije previse radila.
Nego je li se kome desavalo da Trayal guma vremenom ispuca sto na spoju krampona sto sirinom gazeceg sloja i to pravom linijom? Rumska Sava i Rekord su nam pucale samo malo oko krampona a ova kao da si je zasekao.
 
Nama se ova nesreca(haha) desila u sred setve kukuruza.Mislim da nemaju vise od 8 platna,a glave im je doslo verovatno put od moje kuce do Varvarina,Obreza ... i nazad.U povratku je nosena tanjiraca od 20 diskova-kupljena.Pukla je pri oranju tenje?!
Gore sam okacio link kolege koji zaorava trsku i verovatno cu preko njega da uzbemo trajalove neku levu klasu,jer ove godine treba nesto krupno da radimo, pa se nema para...
Rekao mi je da su njegove 6-a godina i da nema nikakvih problema,ali mora neko da ti probere u fabrici..A kaze da je pre imao Semperit i da nisu za k...Kaze to puca....I sada vidim da je u pravu...Dzabe je oni naprave da je sara dobra kada pukne sa strane...
A ovo za bajlak...Vulkanizer mi kaze da nece da pukne gde je on sredi,ali na ostale puce se vide platna,tako da ce puci na drugo mesto...
Sta mislite o Kama ili Triangl(kina) gumama?!
Gde sam nekad radio,polako sa Kormorana prelaze na ove gume jer su jeftinije.Ne znam kakve su za traktore..Kormoranke su ekstra gume!
 
Krajem prosle godine potraznja za kamionskom Kamom je bila tolika da sam morao cekati da dodje nova tura uvoza iz Rusije. Covek mi rekoa da cim stigne tura uvoza, javlja i salje profakturu a posle i gume. Dobio besplatnu isporuku i gume koje su sisle sa trake 15 dana ranije.
Kama ima i traktorski program, pa pogledaj u Krusevcu u Balkanprogresu. Oni drze Kamu a meni su bili povoljniji od ostalih. Bar sto se tice kamionki. To ti je bar blizu a imaju verovatno i jos bredova.
 
Sa trajalovim gumama nikad nisi nacisto...

wjgidj.jpg


21eoi34.jpg


2vxrj1k.jpg


Ove gume su proizvedene 2003. Traktor je kupljen pre godinu dana, i gume su vec onda bile u ovakvom stanju. Videcemo dokle ce izdrzati....

Ove gume sam ja kupio na fergu kao gume 2 klase, kupljene su 2010. godine i evo u kakvom su stanju....

xvwar.jpg


sq4n6t.jpg


2mpzevp.jpg
 
Ja sam letos kupio za traktor cultor gume jer su u to vreme bile nalo skuplje nego trayal. Kad sam oterao kod vulkanizera da ih montira na traktor on mi kaze da sam dobro uradio sto sam njih stavio. Kaze da je prosle godine kupio nove trayal i da su za godinu dana ispucale oko krampona. Kolega malo pre mene stavio trayal i otiso par puta u sumu i obican trn mu probusi gumu sto u zivotu nisam video. Ocigledno je da su im neke ture katastrofa kvalitet, a neke ipak dobre.
 
Je ove nove cultor gume izgledaju bolje od trajala iako za fergusona i dotične manje su dobre takve gume.
 
Kod mene masovno kultor nabacuju. Na 12kama trajalovim je manja ripna nego na kultoru iste dimenzije. Plus sto plasticno izgledaju.
 
Mityoo ajde slikaj da se vidi puna sirina i jednu ceo traktor da vidim kako izgleda onako na oko...
Razmisljao sam da stavim na 533 12-ce umesto 11-ca jer je to jedini traktor,a i bolje bi orao jer je lak,a mozda bi bio i udobniji,ovo osetis svaki kamicak...
Nemoj da se ljutis,ali deluje mi kao da je ona prva guma isecena ostrim predmetom...Iznad slova B se vidi kako rez prestaje ba udubljenju,pa se ponova javlja...
 
Nije isecena, nego nije dobro ispecena pa se odvaja gazeci sloj....
ekj76e.jpg


wjgidj.jpg


ap9vcy.jpg


Jel si ovakvu sliku mislio?

24lj4lg.jpg


28sc5rl.jpg
 
Nije isecena, nego nije dobro ispecena pa se odvaja gazeci sloj....

Jel si ovakvu sliku mislio?
E slicno je i meni pocela da se odlepljuje. Kao da je protetkt. Guma je sa pocetka ili sredine 2004. godine. Izgleda da im je u to vreme bio los kvalitet. A teret za divno cudo nose veoma dobro. Planirao sam da ih na prolece zamenim. Sva sreca pa imam nove Cultor u rezervi.
 
Mityoo,da te..interesuje me kako bi ferdza izgledao.sa 12-ma i bas mi se svidja,tj ti si ga nabudzio da izgleda jos malo pa kao 558 haha.
Mada sada sam u dilemi...Ako bi mu stavio ovakve gume,morao bi da kupim visoki klirens..haha..
Vulkanizer mi nudio 14-ce polovne za ferdzu?!Ne znam da li to moze i na sta bi to licilo?!Kaze maaa moze...Tura narod svasta,sta mu fali...?!!
Ovo prvi put vidim da se ovako trajal odvaja...Pa sto bre nisu jos malo dopekli,nego ovako samo zalepili...Vidjao sam na komsijin 558 da su kramponi iz dva dela,tj. kako se lizu da u sredinu ostaju,a sa strane krampona-ivice mozes prstima da cupas,ali ovako da se cela guma odvoji....
 
Nazad
Vrh