Gume

Danas kupio gumu 12-ku za berac, dao mi je i felgu,ali ne pase nije isti raspon rupa, Continental placena 50e. Imam dvije Mitas, i jednu Rumu, svaki dan jedna se probije, nekad i dvije, dosadilo mijenjati svaki dan.. Nadam se da ce biti bolja od ovih sto imam..
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Kojih dimenzija ide unutrašnja guma na kikindsku prikolicu 2,5 t ako je spoljnja 7.50-16? Nisam je još skinuo pa ne znam dimenziju, a u jednoj prodavnici mi kažu da može i 6.00 -16 i 7.50-16. Nešto mi je to sumnjivo...
 
Mislim da je te unutranje gume po "range"-u, t.j. da imas unutrasnju 6.00-7.50-16 (t.j. da moze i u 6.00, 6.50, 7.50, ako je felna 16 coli). Bar je tako bilo kad sam poslednjih par puta ja menjao na takve unutranje.
 
Ja juce stavio novu unutrasnju 6-16 ,a spoljasnja je 7.5-16.
Stara unutrasnja je isto bila 6-16 ko zna koliko godina ,zato sam opet uzeo istu ,sad da li sam se zeznuo ,pojma nemam..
 
Mitasov prototip,za par godina idu u serijsku proizvodnju.Posto je jako fleksibilna osvaruje mnogo veci kontakt sa podlogom ( kao gusjenica) pa su proklizavanje i sabijanje tla mnogo manji (znam njemacki).Sad je testiraju i jos joj nisu nasli manu.Pravi se na isti nacin kao i obicna guma a isto se i montira na masini a duva se na samo pola bara.

Poslato sa Samsung Galaxy
 
Mitas, to je ustvari Continental. Mislim da se ide sa Mitasom zato da se u slucaju neuspeha sa ovim konceptom gume ne opterecuje glavna firma. Uostalom Nemacka je velesila i nece oni zrtvovati svoje tek tako. Ocekujem da ovakva guma bude standard vec za 5-10 godina.
 
Guma 16.9/78R28 u cemu se razlikuje od klasicne 16.9R28.Sta znaci ovo /78?
 
Pa jel to vislja ili niza guma u odnosu na klasicnu ruminu 16.9R28.
 
Zna li neko kako izgleda montirac za sklapanje/rasklapanje trilex felni? Trebalo bi da ima neku specificnu krivinu da ide lakse posao.
Probao bih da ga nabavim, kada bih znao sta da trazim.
Zadnji put kod jednog vulkanizera sam nosio tocak, a on radio sa obicnim montiracom i cekicem, samo mi je izudarao felnu, nista mi se to ne svidja
 
@FarmerII



Ovako izgleda,ali mislim da ce biti malo teze nabaviti ga.

- - - - - - - - - -

I usput da vam kazem,ako kupujete gume-u "Andrijevic company-Ruma" je ove nedelje akcija-ne placa se usluga brze poste,a sa cenama su mozda cak i najpovoljniji.
 
Nazad
Vrh