Gorenje Muta

Muta pravi probleme , izgleda da je predugo stajala . Benzin kaplje na slavinu . jedva sam pokrenuo sauh .
Prvo nije htela da povuče gorivo ali je bacala varnicu i u nekom trenutku je gotovo upalila , ali sada ne baca varnicu na svećicu . Da li da otvaram kutiju gde je dugme za gašenje možda tu negde odvlači na masu :sta:::jako_besan::
 
Ne vjerujem da to pravi problem. Prije pogledaj da li je visokonaponski kabl čitav, moguće da se od skidanja i stavljanja negdje razdvojio. Takođe ne znam imaš li dodatni prekidač za gašenje na ručkama, provjeri da se negdje nije istopila izolacija sa one tanke žičice pa da preko nje dobija masu.

To je mnogo mušičav motor. Kad radi dobar je, samo treba ga nekako natjerati da upali prvi put. :)
 
mašina je proradila . Problem je bio u poklopcu platina . Aluminijum ,ili koji je već materijal se potpuno raspao i prespojio na masu . Raspalo se i kućište mehanizma gasa (gde ulazi sajla za gas. Sada sređujem sitne probleme , ali freza radi :bravo:. Zna li neko koji je ključ za zatezanje osovine na motičicama na vučenoj frezi , ja u gedorama imam 24 pa 27 , a ovo je nešto između i još da li negde mogu da se nađu ovi delovi što su propali (kutija platina i kutija gasa )
 
opet problem radila je normalno ugašena pre nekoliko dana i sada hoće da radi samo na srednjem stepenu sauha i to loše :zli:
 
Nebi bilo loše da ubaciš neki filter između karba i rezervoara. Unutra sigirno ima rđe i za kratko vrijeme se zaprlja, a taj filterčić može samo da pomogne. Ima ih u tržnim centrima, oni obični što se ubace na crijevo.

Ima filter ali je na diznama bilo nešto poput kamenca , verovatno od stajanja
 
Pozdrav. Dobio sam na poklon Mutu benzinca od dede koja je stajala jedno 15-ak godina u ambaru jer niko nije radio s njom. Kad sam je uzeo upalila je iz prve samo je sipano gorivo, onda su poceli problemi... :/ tokom frezovanja malinjaka gubila je snagu trokirala i gasila se nako nekih 10min rada, to sam sredio novom svecicom, diznom, filterom. Zatim posle freziranja jedno 2-3 sata aktivnog rada primetio sam da izlazi ulje na desnom tocku neko kaze da treba da se promeni semening moguce da je istruleo. Sad mene zanima koliko ulja staje u menjac znam da je sae90 ali ja planiram da isipam svo ulje koje je preostalo u menjacu i stavim novo, takodje u pogonu freze koliko ulja se sipa i kako se ispusta staro, isto tako i u pogonu kose :) Mazetne kod menjaca su otisle skroz tu je ulazila prljavstina da li je bolje da to izduvam kompresorom ili da skinem poklopac pa sve to lepo operem? crevo iz iberlauha u filter za vazduh je bilo iskidano to nisam bio primetio da li to nesto smeta kultivatoru ili ne? Muta pali iz prve kad je hladna pod punim sauhom, kad vratim sauh na pola onda pocinje da puca sve tako dok se ne zagreje a i kad se zagreje hoce tako da pukne kad joj dam gas i to me zanima da li je normalno ili je moguce da je nesto otislo? hvala na odgovorima ;)
 
U mjenjač ide 2.8, u reduktor freze 0.2l, a u pogon kose 1.5l. SAE90 ide svugdje, najjeftinije je da kupiš kanticu od 5l.
Što se tiče zamjene ulje iz mjenjača se ispusti sa donje strane, ima veliki čep. Na šipkici za provjeru treba da bude između dva zareza kad naspeš novo (da se ne zezaš mnogo sa odmjeravanjem). Na istom mjestu se sipa novo i dobro će doći ako je deda sačuvao originalni bakarni lijevak. :)
Za pogon kose skineš onaj zaštitni lim i sa desne strane (gledano u pravcu košenja) imaš dva velika čepa. Na donji ispustiš, na gornji sipaš. Treba da bude ulja do gornjeg čepa kad stoji normalno.
Za reduktor freze potraži čep, nemam sad pri ruci da pogledam, uglavnom samo jedan ima ako se dobro sjećam. Vjerovatno se od zemlje ne vidi, malo bolje očisti i skontaćeš gdje je.

Pucanje i čudno ponašanje motora (LA300 pretpostavljam) se uzima za normalno, mada dosta sitnica se da srediti ko je uporan.
 
da LA300 je motor. upravo sam proverio na kosi imam 3 cepa jedan je skorz odozgo najveci i dva sa desne strane kako si i rekao. taj bakarni levak nemam a i bas sam sad gledao dosta je problematicno sipati ulje u menjac :/ da li imas iskustva sa tim motorima LA300 kakvi su potrosaci? ja sam frezirao 25ari 2puta prelazio i potrosio je skoro 5l mada je njiva bila sa dosta trave. i jel ima neko link za rukovanje i odrzavanje mute?
 
Kupi onda kod kineza onaj najmanji lijevak pa pokušaj s njim. Sreća je samo da se ne mora mijenjati često pa nije toliki problem, ali nije da nisu mogli bolje to riješiti.
Imam iskustva, ne baš dobra. Moj je trošio nenormalno, ali nije se puno radilo pa je bilo podnošljivo za novčanik. Jednog dana samo klipnjača proletila kroz blok i od tad čeka zamjenu motora, najvjerovatnije nešto sa dalekog istoka.

Evo uputstvo, loš je sken ali da se skontati šta i kako treba.

http://www.scribd.com/doc/228336982/Gorenje-Muta-LA300
 
da LA300 je motor. upravo sam proverio na kosi imam 3 cepa jedan je skorz odozgo najveci i dva sa desne strane kako si i rekao. taj bakarni levak nemam a i bas sam sad gledao dosta je problematicno sipati ulje u menjac :/ da li imas iskustva sa tim motorima LA300 kakvi su potrosaci? ja sam frezirao 25ari 2puta prelazio i potrosio je skoro 5l mada je njiva bila sa dosta trave. i jel ima neko link za rukovanje i odrzavanje mute?
To je ta potrosnja
 
Kupi onda kod kineza onaj najmanji lijevak pa pokušaj s njim. Sreća je samo da se ne mora mijenjati često pa nije toliki problem, ali nije da nisu mogli bolje to riješiti.
Imam iskustva, ne baš dobra. Moj je trošio nenormalno, ali nije se puno radilo pa je bilo podnošljivo za novčanik. Jednog dana samo klipnjača proletila kroz blok i od tad čeka zamjenu motora, najvjerovatnije nešto sa dalekog istoka.

Evo uputstvo, loš je sken ali da se skontati šta i kako treba.

http://www.scribd.com/doc/228336982/Gorenje-Muta-LA300

Pozdrav. Pročitah da ti je nažalost stradao motor (koliko je loše toliko je i dobro kad skupiš pare i staviš dizel kineza bar nećeš više da se zezaš sa benzincom) . Sad pitanje za tebe da li znaš ko ima delove za motor - konkretno treba mi kućište gasa , ili kako god da se to zove (onaj aluminijumski deo -kutija sa strane na motoru - u koji ulazi sajla od gasa ) . Ni ja ne radim puno sa njom ali kad zapne troši muški .
 
ima ja mislim jedan moj kolega delove za la300 posto ima servis za ove manje sve motore. e sad dal ti je isplativo da ti odavde salje je pitanje ali mogu ti dati broj pa razgovaraj sa njim ako ti treba i nemozes blize naci
 
Nazad
Vrh