Gde ste služili vojsku

Ja sam bio tehnička služba i bili smešteni u istoj zgradi sa intedantima i kuvarima a moj zema iz SM bio kuvar.Malo malo kaže on ajmo u hladnjaču. :osmeh:
A tek koliko su nam konzervi narezaka i ostalog doneli u spavaonu pa to se ne zna.
Koji vid tehnicke sluzbe?? Ja sam bio mehanicar za pesadijsko naoruzanje.
 
Decembar 93-94, Zaječar, 9 motorizovana brigada, rod OMJ, kake crne napolitanke, marende, nisam mogo kući da se javim, otišo sa 86kg vratio se sa 80kg pa posle 7 meseci civilstva dva meseca rezerva uf.
 
Ja sam kao sportista koristio samo pivo bez napolitanki, čuvao kilažu za kategoriju, al nisam sačuvao.
 
Ja sam bio tehnička služba i bili smešteni u istoj zgradi sa intedantima i kuvarima a moj zema iz SM bio kuvar.Malo malo kaže on ajmo u hladnjaču. :osmeh:
A tek koliko su nam konzervi narezaka i ostalog doneli u spavaonu pa to se ne zna.
A ništa lepše od 9-ke (što se tiče konzervirane hrane) a inače najviše smo voleli kad smo išli po sledovanje svake druge nedelje,tu se natovarilo Tamić jedva se penjao uzbrdo
 
Dugu devetku smo jeli samo kada idemo u magacin ishrane da budemo kičma trans pa drpimo šta nam padne pod ruku a nije red da se kradu sardine i paštete, već nešto dosta bolje i lepše. 😁
 
To zavisi gde si bio,ja u nisu pa smrsao 15kg,tek onda kad sam presao u vrsac pa nadoknadio 10kg

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Bio sam u Gardi na Dedinju.Nisam se natovio ništa već smršao, imao sam 70 kg a 190 visina, kao stalak za infuziju ili podgrejan leš. 😂
Non stop smo cepali po stražama, bio sam kerovođa, patrola, non stop požarni(po zasluzi naravno 😂)i na kraju trpezarac.To je bio težak posao, primanje i deljenje hrane, čišćenje trpezarije i svega redom plus ustajanje pre svih da se spremi i dočeka hrana a na spavanje kasno uveče kada se razbiješ od posla i sve završiš.Odeš 2 nedelje na raspis straže i spavaš maks.5 sati dnevno, nije ti do života a ne do jela.
 
Zadar ,95-96.Šepurine ,prvo poluvreme pa dom jna ,do kraja.
Nije 95-96 ,nego 85-86.
 
Poslednja izmena:
Kao dosta mlađi od vas, služenje tog vojnog roka me nije kacilo, ukinut je jelte.

Setim se dedinih priča sa Lepoglave pa Golog Otoka, slabo su dobijali sledovanja mesnog narezka. Ili priče ženinog dede koju sada starac priča, sa kopanja rovova negde u današnjoj Ukrajini pa nadju konzervu hrane iz prvog svetskog rata pa se obraduju kao mala deca.



Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh