Gde ste služili vojsku

ja sam u vojsci bio nišanđija na 30/2 čuvena Praga a za vreme bombardovanja sam bio na 20/3 i ovo drugo je smešno u odnosu na Pragu :haha:
 
izvinjavam se što odgovaram umesto peet-a svi u milanovcu su bili PVO odnosno to je bila PVO jedinica a bilo je i kerovodja i vozača a bogami i invalida :haha:i alkoholičara :ppozdrav:

Za invalide i alkose to znam . A jel bilo i artiljeraca?:haha::haha::haha: (mislim, cast izuzecima):haha::haha:

Sto je najzanimljivije sto su nas maltene naterali da sednemo na top kao nisandjije a ja top nisam video 12 god. Normalno da sam odbio na svaki moguci nacin da ne bi pokupio rafalima sator (logor) koji je bio u neposrednoj blizini. Ludnica. Mi prackama a oni na 10.000 m.
 
ja nisam bio ali cale jeste 81. u tuzli bio je mitraljezac ,a posle je bio u vukovaru 91. prva gardiska motorizovana brigada jna.
 
Kada je dosao red na mene da sluzim vojsku vojske nije bilo jbg a bas mi se islo ali stvarno nezezam se...:sreca:
 
Mislim da je to bilo 70-tih godina pa nije bas bilo drvenih sanduka.To je bila ona Titova juga i malo drugacija vojska.
 
Sluzio sam 2009 u valjevu na pesadiskoj obuci, zatim sam prebacen u G. Milanovac na obuku za vezistu... I vratio se u Valjevo u 24 divizion SVLR (Samohodni Visecevni Lanser Raketa) M-77 ili ti Oganj :) Bio na gadjanju na vojnoj vezbi odlucan odgovor Pester ...... Nezaboravno iskustvo :)
 
Sluzio sam 2009 u valjevu na pesadiskoj obuci, zatim sam prebacen u G. Milanovac na obuku za vezistu... I vratio se u Valjevo u 24 divizion SVLR (Samohodni Visecevni Lanser Raketa) M-77 ili ti Oganj :) Bio na gadjanju na vojnoj vezbi odlucan odgovor Pester ...... Nezaboravno iskustvo :)

Ja sam učestvovao na vežbi "Skok 86" ili Golija 86 bio na MT-12,100mm,protiv oklopni top, a 91 bio na VBR-u a 99 na BOV-u sa 6 POLK-ova
 
Nazad
Vrh