Gde kupiti kvalitetne sadnice raznog voća?

Pavle,
hvala! Ja ču sve ovako da uradim kako si preporučio, nadam se da si stručnjak! Nemam mnogo vremena za razmišljanje i naručujem već večeras. Pozdrav!
 
Pozdrav drugari i mene muci izbor sadnica sljive Cacanka rodna.Pronasao sam dvogodisnje sadnice na podlozi dzanarke sa lijepim prevremenim granama brine me sto su na visini od 70cm. stablo je visine preko 2 m. pa vas molim za pomoc dali opis pomenut sljive odgovara tom periodu od dvije godine. bojim se da nisu starije. :sta: :sta: :sta:
 
Dule ako je sadnica u dobrom zdravstvenom stanju onda nema nikakvih problema. Ako je koren dobro razvijen i te prevremene grane bar 30cm nemas frke. Odaberes tri grane u razlicitim pravcima(kao znak Mercedesa :D ) a produznicu iseces na 70-80cm od zadnje odabrane grane i nema frke
 
@pavle85
Je l se u još nekom rasadniku mogu kupiti sorte jabuke tolerantne na ekonomski značajne bolesti??
 
Nisam siguran. Mozda negde ima Williams pride i Topaz. Nisam proveravao. Znam da ima u Kacu kod prof. Ognjanova i da su kvalitetne sadnice.
 
dule005 je napisao(la):
Pozdrav drugari i mene muci izbor sadnica sljive Cacanka rodna.Pronasao sam dvogodisnje sadnice na podlozi dzanarke sa lijepim prevremenim granama brine me sto su na visini od 70cm. stablo je visine preko 2 m. pa vas molim za pomoc dali opis pomenut sljive odgovara tom periodu od dvije godine. bojim se da nisu starije. :sta: :sta: :sta:

Pa ako je starija i bolja je, uštedićeš vrijeme, s tim da ima dobro razvijen korijenov sistem i da nije mnogo vremena ležala u trapu.
 
Sadnice su sa deklaracijom izgledaju jako dobro koren dobro razvijen po 3-4 prevremene grane lepo rasporedjene. Brine me sto su velike. kad skatim 70cm od zadnje odabrane grane ukupna visina iznocsice oko 140cm dal je to :D :D :D
 
dule005 je napisao(la):
Sadnice su sa deklaracijom izgledaju jako dobro koren dobro razvijen po 3-4 prevremene grane lepo rasporedjene. Brine me sto su velike. kad skatim 70cm od zadnje odabrane grane ukupna visina iznocsice oko 140cm dal je to :D :D :D

Jeste, ako ti te grane počinju oko 60cm visine.
 
Ako sme reklama... :) moj rođak kalemar svake godine proda dosta sadnica, ako nekog zanima, čovek je iz Ritopeka, ima raznih a najviše burlat.

Evo rasad:
[video]http://www.youtube.com/user/geenije?feature=mhum#p/u/11/7upOMPjdeAk[/video]
[video]http://www.youtube.com/user/geenije?feature=mhum#p/u/7/PDp5EA9e0w4[/video]

Posle 2 godine:
[video]http://www.youtube.com/user/geenije?feature=mhum#p/u/10/2q0U38tWdw8[/video]

Posle 4 godine:
[video]http://www.youtube.com/user/geenije?feature=mhum#p/u/11/7upOMPjdeAk[/video]
 
Poslednja izmena od urednika:
Posadio bih na jesen u selu 20ak vocki, sto bi se reklo od svega po malo. Interesovale bi me vrste koje zahtevaju sto manji hemijski tretman, najbolje nikakav. Prihvatio sam savete od pavle85 iz prethodnog posta sto se tice jabuke,sljive, kajsije i dunje. Koju sorte (od svake vocke po otprilike 3 komada) biste mi savetovali sto se tice tresnje, visnje, kruske i breskve?
 
Cao, nov sam na forumu. Hteo bih da pitam gde mogu naci spisak cena sadnice visnje, jabuke i oraha. Trazio sam po raznim sajtovima ali nigde nisam nasao cenu. Ako neko zna koliko se krece po komadu neka pise. Hvala
 
Evo ponuda poljoprivrednog fakulteta u Beogradu, rasadnik je kod hotela Radmilovac na Smederevskom putu, 2 km pre ulaza u Vinču kad se ide iz Beograda:



Nisam bio siguran da li će sve stati na jednu fotku pa sam slikao iz dve "polovine" pa se neke stvari preklapaju...

Inače prodaja je svake godine od 15. novembra do aprila, ni dan pre ni dan kasnije!

Imaju razne sorte, one nisu popisane, trešnja je npr toliko para pa sad koja oćeš sorta tj koja ima, mene je zanimala burlat, nju imaju.

Rade od 8 do 15h, ne znam da li svakim danom, kontakt telefon je 011-8066-933
 
Ja sam moje voce (jabuke , kruske ,sljive ,breskve, kajsije, tresnje , musmula) kupovao po ceni od 150 din a stubasto i orah po 200 din sadnica kod jednog prodavca koji donosi sadnice svakog cetvrtka kad je pijaca u selu :)
 
Nazad
Vrh