gasno ulje 01

Evo preciznog merenja i utiska sa gasnim uljem.
Zetor 5711 i IMT 754 (2x12" tj 2x30cm)

Orao sam bez prestanka 75ari tj 0,75ha i to u trajanju od 4,5h tesku Sumadijsku zemlju. Njiva ide u G oblik znaci ima okretanja, vracanja malo unazad itd. Nije samo pravo.
Drzao sam ga pod gasom oko 1500-1600rpm.
Morao sam da orem prvom i drugom brzom (kod zetora je otprilike treca brza kao prva brza kod imt-a znaci orao sam sporo)

U rezervoaru sam imao tacno 40L. Zapravo imam merac sa crticama na svakih 10L koji je tacan.
Kada sipam do crte, pa dodam 5L, tacno ode izmedju dve crte, pa dolijem jos 5L, ode do sledece crte itd. Malte ne, u pola litra gadja. Tako sam ga proveravao od 10L do 40L.

Bas sam se pitao koliko li je izvukao, jer ipak spor tezak rad i 4,5h nije malo a znas da si sipao novo neispitano gorivo.

Kada sam se vratio kuci, parkirao gde je stajao na ravno, u rezervoaru je bilo tacno izmedju dve crte izmedju 20 i 30L ostalo je 25L nafte. Potrosio je svega 15L sto je fenomelalno. U laksoj zemlji da orem drugom ili trecom brzom, na lepom terenu, potrosio bi oko 15-17L na hektar.

Evo jedne slike gde se vidi G polozaj
http://s2.postimg.org/gk0g6rp55/image.jpg
 
Povremeno vozim cisternu opasnih materija i idem na razna stovarista goriva, Pancevo, Smederevo, Jakovo, Ada Huja... svugde je ista procedura i uglavnom gorivo istog kvaliteta... Jedino sto smo zakljucili da je Gasno Ulje ustvari ofarban ED, uopste ne peni dok se toci i veoma je tecan, svi znamo da na hladnijem vremenu D2 veoma sporo se toci a i jako peni pa se mora cekati da se pena spusti. Potrosnja je dosta veca od D2 na svim masinama!Ali je zato ED i GU iste potrosnje sto je jos jedan dokaz da je sve to isto gorivo samo jedno je ofarbano jedno ne.Takodje sto je cudno zasto nisu svugde iste boje vec zavisi od pumpe, u mom gradu ima u crvenoj i zelenoj boji gasnog ulja...
 
Kod nas u ovo gasno ulje dodaju neki aditiv što uzmu na pumpi ili neki stave litru sae30 na 100l gasnog ulja i kažu da im se bolje pokazalo. Ja sam se i sam uverio da ga dosta više troši traktor nego D2
 
Jedino sto smo zakljucili da je Gasno Ulje ustvari ofarban ED, uopste ne peni dok se toci i veoma je tecan, svi znamo da na hladnijem vremenu D2 veoma sporo se toci a i jako peni pa se mora cekati da se pena spusti. Potrosnja je dosta veca od D2 na svim masinama!Ali je zato ED i GU iste potrosnje sto je jos jedan dokaz da je sve to isto gorivo samo jedno je ofarbano jedno ne.Takodje sto je cudno zasto nisu svugde iste boje vec zavisi od pumpe, u mom gradu ima u crvenoj i zelenoj boji gasnog ulja...
Kada sam ga kupovao pre 10ak dana, bilo je svetlo zeleno. Sada sam sipao skroz tamno zeleno i penilo je samo tako. Kao da su obojili naftu..

Inace, skoro sam kupio traktor i nemam informaciju koliko bih potrosio obicne nafte za ovu zemlju i njivu. Moguce da bi bilo manje, mada i sa ovom potrosnjom sam zadovoljan.
 
Evo preciznog merenja i utiska sa gasnim uljem.
Zetor 5711 i IMT 754 (2x12" tj 2x30cm)

Orao sam bez prestanka 75ari tj 0,75ha i to u trajanju od 4,5h tesku Sumadijsku zemlju. Njiva ide u G oblik znaci ima okretanja, vracanja malo unazad itd. Nije samo pravo.
Drzao sam ga pod gasom oko 1500-1600rpm.
Morao sam da orem prvom i drugom brzom (kod zetora je otprilike treca brza kao prva brza kod imt-a znaci orao sam sporo)

U rezervoaru sam imao tacno 40L. Zapravo imam merac sa crticama na svakih 10L koji je tacan.
Kada sipam do crte, pa dodam 5L, tacno ode izmedju dve crte, pa dolijem jos 5L, ode do sledece crte itd. Malte ne, u pola litra gadja. Tako sam ga proveravao od 10L do 40L.

Bas sam se pitao koliko li je izvukao, jer ipak spor tezak rad i 4,5h nije malo a znas da si sipao novo neispitano gorivo.

Kada sam se vratio kuci, parkirao gde je stajao na ravno, u rezervoaru je bilo tacno izmedju dve crte izmedju 20 i 30L ostalo je 25L nafte. Potrosio je svega 15L sto je fenomelalno. U laksoj zemlji da orem drugom ili trecom brzom, na lepom terenu, potrosio bi oko 15-17L na hektar.

Evo jedne slike gde se vidi G polozaj
http://s2.postimg.org/gk0g6rp55/image.jpg
Prva brazda ti je malo plice isla ili je uza ne vidi se bas lepo, pa se zato vidi svaki prolazak traktora moraces to da postelis malo. Pozdrav iz Race.
 
A u poredjenju sa evro dizelom ,sta vise trosi poo vama d1 ili evro ?? Ja sad konstantno sipam evro i u kola i u raktor u kola samo ponekad ubacim na 20 tak litara mozda 2-3 motornog i nista vise za sada sam presao tako 1200 malo vise km i hvala bogu bez problema . Po mom nekom iskustvu trosi manje evro dizela u poredjenju sa loz uljem i d 2.Ali nijanse su u pitanju nisu bas neke drasticne

- - - - - - - - - -

Poenta sto nema krs d1 kod nas na pumpi a razlika u ceni 7 dinara tj d 1 tu na jednoj pumpi koja mi je dosta daleka je 140 i nesto para a evro 147 i nesto para tako da ipak sam za to da se sipa evro i motorno i cepaj . Bolje nego taj krs d1.
 
Eto mene budale.Čitam da se gorivo može kupiti do 30. novembra a ja ne kontam da smo mi 30. oktobar.:haha:
 
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=zcuawQYP46c" target="_blank">
evo i potvrda da ne treba slusati neke kvazi majstore
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li je neko sipao gasno ulje u kamion? Jel povecana sta potrosnja i steti li sta pumpi ? Mene konkretno interesuje za Mecedes 814, mada mogu i primeri drugih kamiona...
 
Od kad nema vise D2 presao sam odmah na Evro Dizel i evo do sad sam potrosio dosta veliku kolicinu i nikakve razlike nisam primetio... Ovi na pumpama i neki kazi majstori sto pricaju to su za mene prazne price!!!!!! Ja u Evro dizel ne dodajem nista ama bas nista i nikakvih problema... Kod mene u selu ima nekolicina ljudi koji pred prodavnicu sve znaju a ustvari neznaju nista... Ubedjuju oni mene da sipam ja u ED ili ATF ulje ili Dvotaktol... Samo sam im odgovorio da mogu oni da sipaju i preradjeno ulje u svoje traktore.... JA u moje sipam iskljucivo ED i to cist.. A traktori od tih sto dodaju po 1l SAE 30 ili ATF i Dvotaktol dime kao da idu na gumene opanke kad prodju kroz selo.. A jedan Ursus je i krepao vlasnik nece pa prizna ali sam ja ubedjen da je crko od ATF ulja ili Dvotaktola jer kad je kupio traktor bio je kao bombona a kad je on poceo da filozofira crko... Odgledao sam snimak sto je postavio clan PUJOL i svaka cast tom coveku.... :ppozdrav:
 
Mislis da stradjavaju motori zbog dodavanja ulja u gorivo? Ta informacija ti nije Tacna. Pre ce pumpa stradati sa cistim ED. Ja sipam u sve masine samo euro, dodajem ulje koje mi se nadje pri ruci. sae 30, 15-40, nema to veze. Bolje je dodati ulje.
 
Nazad
Vrh