gasno ulje 01

Moje zapazanje, GU kao i EU nista taloga nije osatvio u tanku. ipak je bolje po tom pitanju od D2.
 
Ja sam presao na ED, cist, ne sipam mu nikakva ulja, dvotaktole, aditive... Citao sam komentar Zeravice iz Novog miloseva i kaze da je ED dovoljno "mastan" i za starije motore koji su isli na D2, i da dodavanjem ulja se moze stvoriti cadj u unutrasnjosti motora i to ne treba raditi!
 
Pa za poljoprivredno ulje 0.1 ili kako ga vec zovu nema subvencija posto kosta isto kao evro dizel u slobodnoj prodaji a ustvari proizvodnja kosta za trecinu jeftinije,kada nam KAO vrate 50din oni su sebi naplatili ulje 0.1 po redovnoj ceni,i isto zaradili kado sto zaradjuju od evro dizela u slobodnoj prodaji.....
 
Prilikom popunjavanja NIS obrazca koji se salje NIS-u, sta pisete u delu: pun naziv poljoprivrednog gazdinstva?
To je prvi red u popunjavanju.
Sve ostalo je normalno tj ime, prezime, adresa,bpg...ali kakav je to naziv poljoprivrednog gazdinstva?

p.s. Ko nije u PDV-u, da li i on treba da vadi potvrdu o izvrsenom evedentiranju za PDV?

Smatram da nema razloga ako smo zaokruzili da nismo u PDV-u, al opet, ko ce ga znati..
 
Poslednja izmena:
Pises u prvi red: PG ime i prezime
Od papira prilozis samo fotokopiju aktivnog statusa(samo prva strana bez setvene strukture i opstih podataka) i fotokopija licne karte.
 
Ok, hvala.
Najvise me zbunilo ovo oko PDV-a, da ne bude posle sto nisam izvadio potvrdu i poslao da nisam obveznik PDV-a za poljoprivredu.
 
Moja izmerena potrosnja gasnog ulja:
-povrsina 1,5 ha(parcela potpuno nepravilna) Mtz 1025 i plug ravnjak 3 x 30 cm,dubina oranja 15-20 cm,jedan prohod nosenom V tanjiracom i ukupno 20 km puta-potroseno 34,5 l.
To nije nista veca potrosnja od D2,kao sto ovde kod mene neki pricaju.
 
Neznam sta da kazem,... mi tek da pocnemo sa oranjem, inace do sada sto se tice preterivanje drva, onda odlazak u susedno selo udaljeno 5km po koncetrate i povratak, pri voznji od 14km/h, trosio je za litar manje... traktor imt 539
 
Danas su mi isplacene subvencije za jesenje Gasno ulje. Predato 20.09.2013
 
Danas su mi isplacene subvencije za jesenje Gasno ulje. Predato 20.09.2013
Ovo me raduje,znaci radi trezor svoj posao.Ja nerazumem kolege koje pljuju po subvencijama.Ja radim oko 65 hektara(sto svoje ,sto pod zakup),u kreditima sam do guse jer hocu da unapredim svoje poslovanje i olaksam sebi rad u polju i nerazumem zasto bi se odrekao i tih 12 000 din/h,trebaju mi.A verovatno tim ljudima netrebaju pare ili imaju neke druge izvore finansiranja pa se frljaju sa tim parama.Nije mi tesko da popunim par obrazaca da bi dobio te pare,a njima je i to tesko da urade i cekaju da im neko popuni i donese pare na ruke na prag.Nerazumem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh