Fungicidi u strnim žitaricama

A dali treba sad fungicid, pšenica mi izgleda zdrava, a prošle godine u ovom uzrastu je bilo već žutih listova.
 
Sačekaj još malo.
Tenutno se još nisu stekli uslovi za razvoj bolesti.Nema dovoljno vlage.
 
Jel neko planira prvi fungicidni tretman uskoro ?.
Ne planiram uopšte fungicidima preventivno što bi PROMOTERI rekli, samo ako bude moralo, kao i predhodnih godina..... Protiv korova metmark i bonaca po potrebi. Mada prilikom trovanja miševa nisam nešto primetio prilepaču....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Dvoumio sam se dali prskati pšenicu fungicidom pošto mi djeluje zdrava, međutim pošto sam povrtar i dobro znam kad primijetim bolest na paprikama,u većini slučajeva liječenje ne daje baš dobre rezultate. Vjerovatno to važi i za pšenicu, pa već ako će se prskati ja bih prednost dao sistemicima sa dužim djelovanjem.
 
Ne planiram uopšte fungicidima preventivno što bi PROMOTERI rekli, samo ako bude moralo, kao i predhodnih godina..... Protiv korova metmark i bonaca po potrebi. Mada prilikom trovanja miševa nisam nešto primetio prilepaču....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Moj savet je da ne koristite metmark već neko sredstvo koje ubija i prilepacu. Ni meni se ne daju novci ali poučen iskustvom od prošle godine više me ta zmija ujesti neće.
 
Herbicid ispoljava izuzetnu efikasnost na Galium aparine tj. prilepaču. Maksimalna efikasnost se postiže u usevima strnih žita u kombinaciji sa herbicidom Metmark WG (Lodin 0,4 l/ha + Metmark WG 10 g/ha).
 
Nazad
Vrh