FREZA prikljucak za traktor

Ako gledaš ove novije kao sto sam rekao uzmi od 150 one su malo lakše i vuce je traktor bez problema, dok onu staru imt sa velikim nozevima ne bi mogao veću od 1m. Ja sam moju imt prodao za 950e odradila jednu sezonu, prodao sam je da bi uzeo veću, inače cena njih polovnih je od 800 do 900e, to ti je za gramip i imt ove novije.
 
Evo sada sam gledao na oglasima, to je to. Spadaju u kategoriju lakih freza.
IMT 1.45 mi odgovara, a vidim iste takve, samo 1.25 i 1m.. Imaju manje nozeva i manja je masa, ali ako naletim na neku od njih, da li je isto to to? Nije meni mnogo vazna radna sirina, vec samo da odradjuje posao kako treba.
 
Nemoj ni manju ni veću od 145, to mu je taman ako traktor nije neki krs :) Ja sam sa ovom mojom ostao ekstra zadovoljan a i sve musterije kojima sam radio, dobro istini zemlju.
 
Pa u redu onda, dacu prednost IMT-ovoj, kakvu ste i vi imali, od 145, jer za sada je ovo prvo uopste, a i pozitivno iskustvo. Sledeca po prioritetu bice Gramip od 150, a onda sve ostale. Tako mi je najsigurnije. :)
 
Mi imamo Gramip AT-30 zahvata 180cm,sa njom radi imt 539 i godisnje sprema oko 15-20Ha kako kad,imamo njive i pod nagibom i na ravnom 539 je odlicno vuce ne oseti se da traktor sili,tako da slobodno mozes ici do tog zahvata,ako ti slucajno ispadne cenovno povoljna i u dobrom radnom stanju, nemas se cega bojati,pogotovu ako nemas vecu obradivu povrsinu.Kad budes gledao frezu obavezno gledaj da ima spiralno rasporedjene motike inace one sa ravnim(vodoravno rasporedjene) motikama su duplo teze za rad.533-539 i sa zahvatom od 1m ima ozbilno da se oznoji u radu sa takvim tipom freze.
 
Evo jos jednog odlicnog saveta, obraticu paznju. Bas skoro vidim da je komsija uzeo neku manju, pa cu ovih dana skoknuti malo da vidim sta se tu desava i koja je. S obzirom da je on na neki nacin trgovac sa poljoprivrednim masinama, razmotricu tu soluciju, naravno pod uslovom da zadovoljava ono sto trazim. Hvala na pomoci. :)
 
watch


Termometal Ada 185, kupljena u martu 2014, 1200 e bez kardana


malo u radu
 
Poslednja izmena:
Koliko konja ima ovaj torpedo sto je tera? Ja sam uzeo kod onog iz Leposavica sto ima oglase na kp 950 e nova da lamelnim kardanom. Jos je nisam probao kad je isteram iz garaze slikacu je ne izgleda lose napravljeno.
 
I ja sam kupio juče tu frezu od 180.maločas sam je podmazao dotego,skratio kardan i nakačio na traktor.Lepo okreće,kako će se ponašati u zemlji,neznam.Korektno je odrađena,za sad sam video samo vrline,za razliku kod nekih drugih freza.Za ovaj naj bitniji deo čekam lepše vreme i pogodne uslove.
 
Mozda nisi morao da skracujes kardan, ukoliko freza ima mogucnost da se nosaci za kacenje poluga izbace napred za jednu rupu.
 
I ja sam kupio juče tu frezu od 180.maločas sam je podmazao dotego,skratio kardan i nakačio na traktor.Lepo okreće,kako će se ponašati u zemlji,neznam.Korektno je odrađena,za sad sam video samo vrline,za razliku kod nekih drugih freza.Za ovaj naj bitniji deo čekam lepše vreme i pogodne uslove.
I ja samo cekam lepo vreme i na probu ja je jos upalio nisam a isto mi se svidja kako je uradjena 6 nozeva po sekciji, trebalo bi dobro da freza, sa kojim ces traktorom da je teras?
 
Nema tu opciju.

Ja ima 533 mislim da će moći da je vuče.Polako ja se nigde ne žurim.A baš mi je odgovarala ta od 180
Da ne bude mnogo za 533, mogao si bar onu od 160 uzeti imaju dosta velike nozeve tako da ce traziti snage na kardan. Kako kod tebe nema 2 opcije zq onaj bolcn gde idu poluge, kod mene imaju 2 opcije razmaka 5-6 cm rupa od rupe
 
Da ali ne utiče na dužinu kardana nego na visinu freze.I za tih 5cm neznači ništa.Kardan sam morao da skratim za 150mm.Nije malo.Mogao sam da kupim i metarsku ali rekoh da mi ova odgovara.E sad kako će se to pokazati videćemo.

Sada se setih tebi je to namešteno u vis .Tako su i kod mene stavili ali sam ja spustio te ušice.Onako mi nije bilo logično.Verovatno ga tako pakuju zbog transporta.
 
alen1972;977935[B je napisao(la):
]Da ne bude mnogo za 533[/B], mogao si bar onu od 160 uzeti imaju dosta velike nozeve tako da ce traziti snage na kardan. Kako kod tebe nema 2 opcije zq onaj bolcn gde idu poluge, kod mene imaju 2 opcije razmaka 5-6 cm rupa od rupe

Ako je mnogo, skine jedan red( ili ti krug) nozeva i teraj :osmeh:, tako sam ja moju od 165 suzavao, kada je bas tesko za obradu.
 
Poslednja izmena:
Da ali ne utiče na dužinu kardana nego na visinu freze.I za tih 5cm neznači ništa.Kardan sam morao da skratim za 150mm.Nije malo.Mogao sam da kupim i metarsku ali rekoh da mi ova odgovara.E sad kako će se to pokazati videćemo.

Sada se setih tebi je to namešteno u vis .Tako su i kod mene stavili ali sam ja spustio te ušice.Onako mi nije bilo logično.Verovatno ga tako pakuju zbog transporta.
Da kod mene je u vis okrenuto i ja ih necu dirati, sta hvali onako. Po meni je bolje da je bliza freza traktoru. Ja cu je kaciti na kineza 55ks.

- - - - - - - - - -

Ajd slikajte tu frezu da pogledamo kako izgleda.
Moja je jos u garazi pa se ne bi lepo videlo da he slikam tamo cim je isteram slikacu je.
 
Imt freze imaju tu mogucnost da se na nosacu moticica moniraju tri. cetiri ili sest moticica. Kada je traktoru tesko da okrece onda ne skidas ceo red moticica nego ih namontiras tako da imas tri moticice po jednom nosacu..Naprimer freza od 1,40 m ima sest reda moticica po 4 komada sto je ukupno 24. e sad kada rasporediss u tri reda po sest moticica dobijas 18. Tada freza mnogo lakse radi i manje je opterecenje na traktoru..Probajte pa cete videti..
 
Nazad
Vrh