Francuska alpina

Posle solidnog (sedmodnevnog, he he ) iskustva apetiti su porasli i resio sam da nabavim neko kvalitetno grlo. Ukoliko neko zna gde u okolini Kraljeva mogiu da nabavim kvalitetnu fr. alpinu, jos ako je i umaticena onda super, bio bih veoma zahvalan za informaciju ...
 
Hvala na brzom odgovoru, danas sam pricao sa PSS iz Krusevca i dali su mi neki kontakt coveka koji se bavi maticenjem koza. Rekao je da ce pokusati da mi nadje negde ... ako ima neki broj da se javim tim ljudima bilo u Mrsacu bilo u KS bio bih zahvalan ... moze i na PP
 
Evo neka slika jarenceta slikano sa nepunih 5 meseci,inace lepo napreduje a granula i deteline ima uvek ispred sebe :)


9av3mo.jpg



2zhlb82.jpg



2cpz3ls.jpg
 
Zamolio bi sve koji znaju kako u Bosni doći do kvalitetnih čistokrvnih jaradi Alpske koze da mi pomognu...
 
slabo je u Bosni sto se tice cistokrvnosti jedino u Bijeljini imaju pojedina domacinstva i to sto su prebacili iz SRbije
 
Pozdrav kozari. Kao i ranije tj,prosle godine, moja koza ne pokazuje znake estrusa ,pa sam u dva navrata pripustao jarca kod nje. Sada je prosao mjesec i jace od prvog puta kako je jarac bio i vec imam osjecaj da joj trbusi rastu,jedna strana,desna,je vec polegla.. Da li se plod moze razviti do te mjere,s mjesec dana? Hvala
 
interesuje me koji su znakovi za parenje koze mekeće,vrti repom moja to još ništa ne radi ne zna mdal da je vodim jarcu ?'
 
Ovde izgleda samo ja izbacujem slike,niko drugi da se seti.
Evo slika Alpine i njene cerke,obe su se parile u razmaku od 15 dana.

r25gmh.jpg


fa23yv.jpg
Jarence progutalo loptu :)

2nknz9s.jpg




2dgrog5.jpg


- - - - - - - - - -

Moja koza je mekecala non stop dva dana ko da je podivljala kako ga je primila posle 2 minuta mirna ko bubica,a jare je mekecalo dosta slabije u odnosu na kozu...
 
sa koliko mjeseci si pustio ovu jaricu da se pari ?? ja sma vodio jarcu juče kozu pa vidjet cemo za 20tak dana jel se smirila :)
 
zato sto bajg govore treba cekati do godinu dana pa zato me interesovalo cini mi se da je to puno,a mene najvise brine da jarica ne bi ostala jalova jer se mozda uhrani..
 
Pozdrav svima ne temi, uzeo sam danas 3 alpinke, dve mlade prvojarke i jednu trecejarku. Doterao mi ih je covek u gepeku kolima pa su poprilicno poplasene zbog transporta. Sta mi predlazete da li cesto da ulazim kod njih da se naviknu na mene i prestanu da luduju ili da ih pustim sto vise da budu prvih par dana same da se naviknu na okruzenje?
 
Ne kazu dzabe plasljiva ko koza,navici ce se one vremenom malo im das hrane iz ruke da se naviknu i na tebe...posle ima samo da muzes :)
 
Nazad
Vrh