Francuska alpina

u mene se jos ne jari,a pocela mi je odbijati vodu stim da i dalje lijepo jede,ne znam jesu li to simptomi pred jarenje ? nema jos iscjedka
 
danas se nasa druga alpina ojarila.ekstremno tesko jarenje,naime sva tri jareta su krenula da izlaze zadnjicom i da nam nije jedan komsija koji je tatamata za sva teska jarenja/jagnjenja pomogao verovatno bi bila uginuca. dakle konacan skor dve koza sest jarica tri zenaska i tri muska
 
Zasad lepo napreduju...jednu zenku ostavljam za priplod a druga ce na prodaju :)


29awpyh.jpg



2w3njip.jpg



2mqrocp.jpg

U duetu :)
 
crni grujo. izbaci slike da vidimo jarice kad ih bude bilo. :)
super su marko. koliko su bese stare?
 
Kami stare su 17 dana zivahne samo trckaraju okolo a svo mleko posisase zanima me koliko oni mleka mogu da podoje za jedan dan,dal je moguce da sve posisaju?
 
Kami stare su 17 dana zivahne samo trckaraju okolo a svo mleko posisase zanima me koliko oni mleka mogu da podoje za jedan dan,dal je moguce da sve posisaju?
sve i jos kad bi imalo i to bi pojele. :D
zato sam ja svoje, kada su napunili malo vise od mesec dana odbio od sise. i preso na vestacko mleko, a krenuo da muzem kozu. sise su joj sve bile izglodane i izgrebane. sve ju je bolelo par dana ali sam mazao svinjskom mascu pa se brzo povuklo.
 
Pa to ti kazem cini mi se malo da su joj sise crvenkaste tacno je grebu zubima moracu i ja da mazem sa mascu :)
 
Zdravo,imam pitanje,koza mi je ulila u vime ima vec 15 i jace dana,nije jos u sise, koliko jos moze cekati tako?
 
da li se vas ekoze linjaju?
meni se alpina linja da mozes po punu ruku dlaka da joj skines. i sve joj se nazire koza koliko joj je dlaka opala. i ona bela se linja ali ne u toj meri.
da li je to normalno ili ne?
 
Поздрав свима. Да ли неко овог пролећа/лета продаје јариће алпине са папирима, а по могућности да живи близу Младеновца. Хвала унапред на информацији.
 
da li se vas ekoze linjaju?
meni se alpina linja da mozes po punu ruku dlaka da joj skines. i sve joj se nazire koza koliko joj je dlaka opala. i ona bela se linja ali ne u toj meri.
da li je to normalno ili ne?
Провери да није шуга у питању.Не би требало баш толико да се лиња и да остаје гола кожа.
 
Провери да није шуга у питању.Не би требало баш толико да се лиња и да остаје гола кожа.
nije njoj gola koza. ali se sve nazire kao neke sive oblasti gde je dlaka retka. a kako da znam da je u pitanju suga?

- - - - - - - - - -

evo da vidite mozda ima neko ko ce znati o cemu se radi.




a i evo je i mala Vila. koja se danas rodila. otac alpinac, ali ona lici na majku. :D




 
Ja mislim da je suga pocela tek da se pojavljuje uzmi na vreme samo mazi sa necim raspitaj se kod veterinara i cestitam za jarence :)
 
Мало је слика мутна,треба да ти то прегледа неко ко је упућен,није страшно,у најгорем случају шуга, која се без већих проблема лечи.
Срећно са јаренцетом!!!Ово што вири и намигује на последњој слици баш воли да позира:osmeh:.
 
da vi znate koliki je djavo ovaj mali Gvozden, samo bi ste se cudili. :) ovolicka vaska a ovoliko luda. to video nisam.
moracu da zovem veterinara da dodje da pogleda. hvala vama u svakom slucaju na komentarima.
a lika je mutna zato sto mi je ova koza liznula objektiv na aparatu a ja tek kad sam usao u kucu vidim da su slike malo mutne. :D
 
Nazad
Vrh