Francuska alpina

Pozdrav batice.Upravu si,sve nam je kilavo i nesigurno.Sve i da se covek nategne da ulozi sredstva unesto(kozarstvo,ovcarstvo ili svinjarstvo)to ne moze brzo da se vrati,a kakvo je stanje u drzavi daj boze da se uopste i vrati.A od cega da se zivi u medjuvremenu ~"sitna deca" i"krupna"zena~sve to valja naraniti. :haha: :ppozdrav:
 
da covjek sto god da radi nema siguran plasman al bolje je radit sta bilo nego cekat danam ko ponudi nesto ja smatram da kozarstvo ima perspektivu samo treba ulozit dosta napora i rada :D :D
 
Pozdrav druze.Naravno da ne treba sedeti skrstenih ruku vec se pokrenuti i zasukati rukave.Svi mi imamo volju i borimo se(nesto ceprkamo~radimo) ali da bi se zivelo od kozarstva treba pored volje i dosta sredstava.Da bi jedna porodica solidno zivela trebalo bi (po mom misljenju)da ima bar 100 koza.E sad za 100 koza treba dobar objekat za drzanje,muzilice i laktofriz.Trebalo bi imati i solidno imanje da se ne kupuje bar kabasta hrana.Pa kad se svi ti uslovi ispune(minimum 25~30000e)~domacin sa sve zenom i decom da zasuce rukave pa juris na posao.Ali tad vrlo lako moze da se desi da drzava(kaosto je slucaj ovde kod nas ) uveze mleko u prahu i ~ udarismo ku..em o' ledinu. :haha:Zato je po mom misljenju (nazalost) kozarstvo mnogo sigurnije kao dodatni posao(20~tak grla),jer ako manje ulozis manje i propadnes(manje srce boli) :haha:Salu na stranu drugar ja cu ici na 20~tak grla~valjda ce se do tad nesto i promeniti na bolje pa cemo prosirivati biznis.Kakvi su tvoji planovi :sta: :ppozdrav: :cool: ::novac:: :ppozdrav:
 
pa ija sam tvog misljenja da rasirim na jedno 20 do 30 grla sve uslove im pruzim i tada se nadam solidnom dobitku da covjek moze da vidi trud svoga rada
 
Ako nista drugo batice,bar ce uvek u kuci biti dobrih sireva,kvalitetnog mleka a ni stelji ni pastrmi nista ne fali.Jos da je naci gde recept za pirotsku kozju peglanu kobasicu?Sve usvemu sa 20~tak nikako ne mozes da propadnes.Pored svih ovih delikatesa jedino zene mogu da nastradaju. :haha: :haha: :ppozdrav:
 
Odgovor

Čuo sam da neko otkupljuje mleko po 35 dinara. Moje komšije išle u neko selo kod Koceljeve kupovali jariće stare par dana po 1000dinara. Prodaje čovek da mu ne sisaju koze ne isplati mu se da ih gaji. Ako neko zna nešto nek javi. Sa cenom od 35 din i mlečnošću koze od 600litara bio bi lep poslić sa 100 koza. Bruto bi to bilo oko 20 000 evra pa nek ide 60% u rashod ostala bi lepa parica da se preživi.
 
pozz kolege,imam jedno pitanije dali bi bilo racunice da se kupi 20 koza alpine ili melezi alpine ali da budu prosek preko 2l mleka dnevno ,ima li neko iskustva mogu li se za god dana vratiti pare ulozene u stado,pitam jer imam 30ovaca cigaja rase koje se muzu i jednu kozu pa razmislijam da dokupim jos 20 koza pa da povecam mleko,jer kozije i ovcije mleko ide zajedno
 
crni tekir je napisao(la):
Pozdrav batice.Upravu si,sve nam je kilavo i nesigurno.Sve i da se covek nategne da ulozi sredstva unesto(kozarstvo,ovcarstvo ili svinjarstvo)to ne moze brzo da se vrati,a kakvo je stanje u drzavi daj boze da se uopste i vrati.A od cega da se zivi u medjuvremenu ~"sitna deca" i"krupna"zena~sve to valja naraniti. :haha: :ppozdrav:
crni gruja je napisao(la):
joj ... covek ne zna sta i koliko e da je ova zemlja pametna bili bi opusteniji i znamo sta radimo a ovako ..?..?..?

Nisam skoro bio na Temi Francuska alpina, pa je dobro da alfa 9, sarbanac i cigaja vratiše temu na "prvi put", inače ova dvojica "crnih batica" odoše u debeli :off_topic: i pretvoriše temu u "dijalog i ćaskanje"?! :nono:

Simpatično jeste, ali mislim da vaše ćaskanje nikog ne zanima !!! Ako ima potrebe onda na PP !!!

:ppozdrav:
 
@ Maestro.Jako mi je zao ako sam nesto ruzno i "nesportski" uradio te sam s' tim ugrozio temu.Ako vratite prethodnih 3~ 4 strane videcete da je sa moje strane bilo dosta korisnih pitanja i odgovora,kvalitetnih fotografija francuske alpine itd... Ali neme veze,ako je malo caskanja ugrozilo forum jos jednom se izvinjavam~nije bilo namerno :cao:

by Maestro: Nije ovo oštra opomena ili slično, već samo blaga i korektna konstatacija, pa nema razloga da to na taj način "primaš k'srcu", niti je tema ugrožena, niti će biti, ali ........

U svakom slučaju, mislim da delim mišljenje i ostalih kolega, tvojii post-ovi, a isto tako i drugog crnog (Gruje), kada sui u okviru teme, uvek bili kvalitetni i i mislim da ih zainteresovani rado čitaju.

:ppozdrav:
 
crni gruja je napisao(la):
malo se zanesemo.... ali ne namerno ,, ima tu sto sta znamo ili se dopunjujemo ma zanesemo se kuckajuci ....malo u off .. :ppozdrav: :cao:
Ma, batice, što bi reko' ovaj "prvi crni" maestro za pečenje, samo guraj ..... pravi ljudi su uvek dobrodošli !!!

:ppozdrav:
 
@Maestro.U pravu si batice,previse sam to primio k' srcu~veruj mi da sam se osecao kao :kisa:(samo bez kisobrana),sad sam :D :ppozdrav: Nego da se nadovezem na temu
sarbanac je napisao(la):
Čuo sam da neko otkupljuje mleko po 35 dinara. Moje komšije išle u neko selo kod Koceljeve kupovali jariće stare par dana po 1000dinara. Prodaje čovek da mu ne sisaju koze ne isplati mu se da ih gaji. Ako neko zna nešto nek javi. Sa cenom od 35 din i mlečnošću koze od 600litara bio bi lep poslić sa 100 koza. Bruto bi to bilo oko 20 000 evra pa nek ide 60% u rashod ostala bi lepa parica da se preživi.
jarad po1000 din. su zaista jeftina,pitanje je samo koliko bi moglo da se racuna na njih(ako bi se odgajili da sluze za muzu, tj za proizvodnju mleka).Jarad koja se ostavljju za priplod,tj. za dalji rad bi trebalo da sisaju najmanje 2 meseca da bi stekli imunitet i startnu osnovu za dalji dobar razvoj u kvalitetno grlo.Ali nije losa opcija otkupiti pa prihraniti do kilaze oko 25 ~30 kg,onda prodati za pecenje a ta sredstva uloziti u koze(moze i prvojarke~nesto su jeftinije)

Sa cenom od 35 din i mlečnošću koze od 600litara bio bi lep poslić sa 100 koza. Bruto bi to bilo oko 20 000 evra pa nek ide 60% u rashod ostala bi lepa parica da se preživi.

Kolega,racunica nije losa ali obzirom da je otkupna cena kravljeg mleka u proseku oko 34 dinara,kozje bi trebalo da bude bar 10 din. skuplje.Sve i da zanemarimo cinjenicu da je kozje dosta kvalitetnije i zdravije i da je svugde u svetu skuplje i cenjenije od kravljeg zamisli samo koliko vise rada i ulaganja treba oko koza.Ali jedno si u pravu 100%(ako je isplata sigurna~i 35din. nije lose).Sto bi nas narod rekao:"Bolje vrabac u ruci nego golub na grani." :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Sve je to super sto kaze Sarbanac samo mi recite ko ce da kupi to mleko neka je i 35 din ako se takav pojavi prodacu sve do jedne ovce i prosiriti stado koza a ovako razmisljam da potamanim sve koze jer mleko nemam kome a zao mi je jer je koza divna zivotinja koju volim ali dzaba od ljubavi se nezivi :ppozdrav:
 
Po mom misljenju 20~tak kvalitetnih (mlecnih~3 i vise lit. mleka)grla mozeda predstavlja dobar dodatni prihod,a sve preko toga bez sigurnog(ugovorom vezanog)plasmana je cista kocka.
alfa 9 je napisao(la):
http://www.youtube.com/watch?v=Pu1BlXNIccI&feature=player_detailpage
Post je spojen: [time]1297594917[/time]
_________________________________________________
to je posao
A ovo je drugari praznik za oci i dusu,ali ulaganje od 500 000e je nazalost misaona imenica za vecinu nas obicnih smrtnika. ::novac:: :sta: :ppozdrav:
 
Poruka

Kad bi imo i 500000 dinara ja bi doveo još jednu ženu. Nije stvar uložiti u ovce ili koze stotine hiljada već kroz manja ulaganja doći kroz koju godinu do dobrog stada. Bila je farma od 200koza negde na Debelom brdu sa svom mogućom opremom i propala. Mislim da nije propala zbog neisplativosti držanja koza već zbog nerealnih očekivanja gazda u vezi prihoda. Nemože se carstvo zadobiti na dušeku sve duvan pušeći rekao je Murat kad ga je Miloš ...
 
sarbanac je napisao(la):
Kad bi imo i 500000 dinara ja bi doveo još jednu ženu. Nije stvar uložiti u ovce ili koze stotine hiljada već kroz manja ulaganja doći kroz koju godinu do dobrog stada. Bila je farma od 200koza negde na Debelom brdu sa svom mogućom opremom i propala. Mislim da nije propala zbog neisplativosti držanja koza već zbog nerealnih očekivanja gazda u vezi prihoda. Nemože se carstvo zadobiti na dušeku sve duvan pušeći rekao je Murat kad ga je Miloš ...
Kolega i ja sam za manja ulaganja i strpljenje.pa kroz koju godinu do dobrog stada.Ali ako ste pogledali dobro pomenuti link koji je poslao Alfa 9,gospodin Dobrica Radujevic kaze da se ulozena sredstva pocinju vracati tek posle 3~4 god.Ito sve kod njega sa najboljim uvoznim materijalom,sa idealnim objektom itd... On u startu ima to dobro stado koje mi tezimo da stvorimo za nekoliko godina.Pa kad' ce njemu "POCETI" da se otplacuje za 3~4 god sa svim onim uslovima i onakvim grlima cemu onda mi da se nadamo.Zato sam ja u prethodnom postu rekao~dobar dodatni prihod,a u medjuvremenu mora jos nesto da se radi da bi se prezivelo. :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1297755122[/time]
_________________________________________________
Asto se tice farme na Debelom Brdu,ona se nalazi u mestu Ruzici na D.Brdu itu sam bio_Oni su po mom misljenju propali zbog neodgovornog rada.Meni je ta farma mnogo blize nego Nova Varos pa sam ipak otisao u N.Varos da kupim sebi koze.Na farmi u Ruzicima ima vise umelezenih nego cistih koza,sto ni na jednoj ozbiljnoj farmi ne postoji~znaci selekcija: negativna 0.Vise od 60% pasnjaka na D.Brdu im je na raspolaganju(bez pare i dinara) jer vecina mladih i sposobnih odozgo radi u Svajcarskoj.Znam skoro sve ljude u tom mestu~bili bi presrecni da im neko kosi i odrzava imanje.Pored svih tih blagodeti oni su propali :sta: :sta: Da nam 'oce doci ti Svajcarci ...malo da nas uprave. ::namigivanje:: ::novac:: :ppozdrav:
 
pozdrav dragi kozari, evo da se pohvalim i ja, kupili smo oko 50-ak koza, i sad sve ukupno smo na broju od oko 80 koza, i oko 25 jaradi, i sve to za ne velike novce. nisu sve koze alpinke, vecina jeste, ali imamo i umelezenih koza. imamo veliku prednost zbog pasnjaka koji nam se nalazi cim izadjemo sa farmice. inace nalazimo se na obodu deliblatske pescare, u naselju leanka. tako da sa pasnjakom kupovina hrane nam ne upada u trosak, jer ujedno i radimo oko 30-ak lanaca zemlje. slike jos nisam postavio, postavicu od nedelje posto cemo u u nedelju, ako bude lepo vreme, da pustimo koze malo na pasu, svega nekih 30-ak minuta da bi upoznali pasnjak, jer ima ih i novih. hteo bih da vas pitam, da li neko od vas ima neke informacije o plasmanu mleka u srbiji, posto smo relativno novi u ovom poslu!?
 
Nazad
Vrh