Francuska alpina

Eto batice,bas mi je drago. :D Samo postepeno i polako joj pojacavaj ishranu.Ne bi bilo lose kada bi imao da joj naseckas malo jabuka(domace na pijacu mogu da se nadju jeftino) i koju sargarepu(duzno na listice ili izrendas na najkrupnije rende) 2~3 dana samo da normalizuje rad creva,a i dobar izvor prirodnih vitamina~malo ce da podstakne i mleko.Sve u svemu bice to dobro,a u sledece jarenje ce uci dobro uhranjena i na vreme zasusena pa nece biti problema.Sve najbolje! :ppozdrav: :cao: :cao:
 
Piksi pozdrav. Bilo bi dobro da joj das injekciono i kompleks vitamina i kalcijum da brze ojaca jer preko hrane to nece skoro nadoknaditi, i nemoj sad da joj preforsiras hranu umereno pojacavaj. Znas za onu narodnu ko ne plati na mostu platice na cupriji. Zato dobro gledajte sta kupujete jer nista nije jeftino ako mora da se baci ali da ce bog pa ce sve biti u redu. :ppozdrav: .
 
@Crni Gruja.Koji koncentrat za muzare dajes batice?Ja kupio cantavir(15% proteina),nije imalo zemunca i koza nece da jede.Ako joj ne dam nista drugo od zrnaste hrane pojede oko 200 grama dnevno.Kada joj dam zemunsku granulu za jagnjad ,pojede sve sto joj dam i trci za mnom ko' luda 'oce jos. Sta da uzmem druze da joj dam a ono sranje da prospem na livadu da se bar vrapci najedu.
 
ovo je " inbergov" koncentrat ... voli da jede MK-2 sa 15 % MK-3 sa 13.5% ne svidja joj se a prekrupu voli ali malo proteina a to za jagnjad obozavaju nego je jak i skup.. nije to za njih tako da jede ovaj MK-2 1 kg dnevno i u podne 0.5 gr prekrupe :D :ppozdrav:
 
Hvala druze,potrudicu se da nadjem"inberg" ako uopste postoji ovde kod nas(veoma mali izbor stocne hrane).
11c8gv5.jpg

Ovi malci mi super idu na zemuncu. :ppozdrav:
 
Hvala batice.Da postoji neki nacin da se "prosvera" sta do tebe~lako bi.Bas juce sam se cuo saovim covekom sto sam kupio kozu i jarad od njega.Kod njega su se sad ojarile 4 jarice a treba da mu se ojari i jedna starija koza.Ima vrhunsko stado a i posten je covek~sto je najbitnije nece da podvali.Brate,verujes li da mi je granicni prelaz preko Drine 800m od kuce.Sve pandure na prelazu znam(ima cak i mojih skolskih drugova) ali kad god krenem "preko" traze mi licnu kartu~kao mora radi protokola.Zamisli onda kad bi pokusao da nesto prenesem preko mosta,pa trazili bi mi i izvod iz maticne knjige rodjenih od jaradi,pa od njihovih roditelja,pa od mojih roditelja...itd....itd :haha: :haha:Sviranje kurcu moj batice al' sta ces~sut sa rogatim nikad nije mogao. :ppozdrav: :cao:
 
da volio bi ja da postoji mogucnost da kako pribacim sebi bar jednu kozu al neznam ni kakva je procedura a tisi bas extra covjek vidim pravo si komunikativan i bas ti hvala na druzenju :ppozdrav: :D
 
ma naravno druzimo se i ako bude srece upoznamo se uzivo vidim danas ima dost sto volimo koze tome raduje mnogo bas super
 
Upravu si drugar,jos nisam video kozu da mi se nije svidela bilo da je cista ili melez.Ovo sam neki dan uslikao kod jednog komsije.
2w5nfj8.jpg

umelezene su ali su lepe.
 
Navikle na njega gde god on mrdne one za njim ali meni nisu htele da pridju~jos kad' je sevnuo blic... :haha: bila je opsta bezanija :haha: Zanimljivo je da i one imaju " kravlje vime" ali nije crno vec belo~roze.Deda kaze da mu daju po 2,5 l sto je odlicno obzirom da su sitne(na slici bas i ne izgleda ali uzivo~kao da su mlade jarice a jedna ima 4 god.,a druga 2,5 god.Sve u svemu lepo stadosce. :D Stari je nekad drzao 15~20 grla a sad spao na 3.Kaze on vise ne moze da postigne a unuci vole mleko i hvale ga ali kozama ne prilaze(dobri ekonomisti) :nono: ::lose:: Opet ja tebe udavi' sa pricom :haha: :ppozdrav:
 
Pozdrav kolege.
Zanimljivo je da i one imaju " kravlje vime" ali nije crno vec belo~roze.Deda kaze da mu daju po 2,5 l sto je odlicno obzirom da su sitne(na slici bas i ne izgleda ali uzivo~kao da su mlade jarice a jedna ima 4 god.,a druga 2,5 .
Ja sam mislio na ovo sto si napisao u temi ALPSKE KOZE. ALI TOP NIJE TOLIKO BITNO mozda se nisi dobro izrazio.
Ovi moji krenuli u svet pa se predomislili. :haha: :ppozdrav:
 
@ sibili.Te sto su krenule u svet pa se predomislile su ciste alpske,a ove iz prethodnog mog posta"UMELEZENE SU ALI SU LEPE".Ali u pravu si uhvatili smo se necega sto uopste nije bitno.Nego drugar,koliko "srna" imas?Koliko su stari ovi sto su posli u skitnju? :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Svaka cast batice~to se zove stado. ::svaka cast:: Kako se snalazis za plasman mleka?Je li prodajes sirovo mleko ili pravis sireve?Jos jednom svaka cast drugar,i ja mastam otakvom stadu. :ppozdrav: :cao:
 
Nazad
Vrh