FOTON

E i ja sam primetio da su brzine problem, i stvarno je u sporim traktor jak, ja sam probao da orem prvom ali nema sznse gusi se a 4 sporom ide kako hoces, prima gas ko lud
 
Video sam ja da nešto nije u redu čim sam ga probao,samo sam se pitao dali je tako na svima ili ovome nešto fali. Sad vidim da sa ponosom nosi kinesko ime:zli:
 
Oni jesu malo lijeni u vecim brzinama u brdu, ali u odnosu na 539 ima bolji mjenjac, ali netreba zanemariti ni to da je on 700 kg tezi i ima duplu vuca tako da je znatno optereceniji nego 539.
Ali je na ravnom znatno brzi od 539, bio pun ili prazan.
Neki kazu treba mu dobar gas, ja sam punu prikolicu preko 4t, cetvrtom vukao na 1200 obrtaja po ravnom.
Sve u svemu mozda je uz brdo 539 sa prikolicom brzi, ali on tu prikolicu van puta vuce i nagoni gdje 539 i ne samo 539 nego i svi do 560 nemogu ni zamisliti.
Sto se tice brzina naj veci raskorak je izmedju 4 sporohodne i 1. direkt, moze on i prvom da ore ali je to prebrzo, a cetvrta opet malo prespora.
 
E bas tako evo i danas sam orao i moze prvom ali prebrzo nece da slaze lepo nego baca a cetvrtom malo sporo taman bi mu bili da je negde izmedju. Ma ide on lepo sano da se naviknes na to kako ide, ide sa prikolicom lepi mada ga ja jos nisam isprobao jer sam ga tek nedavno uzeo.
 
Oni jesu malo lijeni u vecim brzinama u brdu, ali u odnosu na 539 ima bolji mjenjac, ali netreba zanemariti ni to da je on 700 kg tezi i ima duplu vuca tako da je znatno optereceniji nego 539.
Ali je na ravnom znatno brzi od 539, bio pun ili prazan.
Neki kazu treba mu dobar gas, ja sam punu prikolicu preko 4t, cetvrtom vukao na 1200 obrtaja po ravnom.
Sve u svemu mozda je uz brdo 539 sa prikolicom brzi, ali on tu prikolicu van puta vuce i nagoni gdje 539 i ne samo 539 nego i svi do 560 nemogu ni zamisliti.
Sto se tice brzina naj veci raskorak je izmedju 4 sporohodne i 1. direkt, moze on i prvom da ore ali je to prebrzo, a cetvrta opet malo prespora.
Glupo ga je uporedjivati sa 539 ili 560 ipak su to traktori bez prednje vuče. Uporedi ga sa 549 ili 550.
 
Imao je ovde kod nas isti covek 549dv novi i kineza 454 (45ks) i 549 nije mogao 549 nigde da ga prati u transportu drva, kinez bi bio brzi u brdu a i niz brdo kad su se spustala drva kinez brze ide jer mu ne zalece motor kao 549.
 
Nisam vas baš najbolje razumeo u predhodnim postovima ste pričali da je kinez spor u brdu ,a sada ispade brzi od 549 ,ili je ovaj od 454 brzi od 504:sta:
 
Ja ne kazem da je spor nego da nece da prima ga sa lera kao imt, znaci treba da mi odrezes gas pre brda i nema saltanja i onda ide
 
U tome je stvar kazu spor u odnosu na 539, to je ono o cemu ja pricam, tezi je od 539 i ima prednju vucu koja normalno daje veci otpor tako da 539 mozda ide brze uz brdo, ali samo mozda, nisam se trkao uz brdo pa neznam, ali sam se trkao sa 539 na auto putu (e s tim se rijetko ko moze pohvaliti :osmeh:) ferdzo praznu prikolicu ja sa pola prikolice silaze, prodjem ga uveliko, iako taj ferdzo ide bas dobro.
A kad ga uporede sa 549 koji je priblizno iste tezine i ima prednju vucu onda je kinez vidis ipak u prednosti.
To nisu sad da kazemo neki vrhunski traktori, ali za to para koliko kostaju, bolji nov traktor se sigurno nemoze dobiti, a u odnosu na IMT su ipak dobar korak ispred, jer ruku na srce IMT je dosta zastario pregazile su ga godine
 
Ne kazem da je los 549 ovaj novi, onako simpatican traktorcic ali dosta njih je imao problema sa motorom i radjenene su generalne sa jako malo rh dok za fotona nisam cuo da ga je neko radio a ovde ih ima sigurno 15 - 20 sve 454.
 
Diskutabilno je u čemu je ko bolji kad se porede 504 i 549dv, ali je činjenica da je IMT zastareo traktor, tj. nema ama baš ništa od novijih stvari tipa reverzer, klimu, hidro izvode i sl.A što se tiče kvaliteta, ja imam doduše 539DV i 504 kineza i mogu reći da su i jedan i drugi dosta sklepani po pitanju završne obrade i da posle par godina oba izgledaju kao da imaju duplo više godina. I jedan i drugi imaju neke mane i nisu savršeni, ali zato nisu ni skupi, i uz Mahindru mislim da čine najlogičniji izbor za naš novčanik.
 
Danas san moj stelovovao malo na pumpi, ima ona kapa sa maticom na pumpi sa strane, odvrno jedan krug i dosta je lepse prima gas.
 
Danas moji rodjaci kacili traktore da se prevlace , kinez jinma 454 i store 404 na asvaltu se zakacili i store nije imao sta da trazi kinez ga nije osetio, nice i snimak ja se nadam za koji dan, a istog kineza su kacili za same 65ks na zemljanoj podlozi i nijedan nije makao s mesta sano je same poceo da skace ko jarac pa su prekinuli ali na zalost nema snimak od toga, inace su na sameu nove gume tek stavljene.

- - - - - - - - - -
 
Danas vozio djubre sa kinezom, od kad sam mu odvrnuo onaj sraf na pumpi traktor se ne moze prepoznati kako ide dobro, jako sam zadovoljan za sad.
ovaj snimak ne mogu da postavim jedino ko ima fejs mogao bi da pogleda.
 
Danas sam na mom kinezu skinuo levu trubu sve komplet da bi dosao do blokade koju je prethodni vlasnik s*ebao ali vidim da mu nije ni bilo tesko da to uradi jer je jako lose resena, znaci blokadu uklapa viljuska koja je pukla i nju sam zavario i pukla je zbog paljenja na silu a nije moglo, ono gde sam se ja razocarao je da blokada radi na prsten koji ima 8 pipaka debljine 9,5mm koji su upresovani u taj prsten, i kako su dobro upresovani jedan je ispao i ostao zaglavljen u rupi a ostali su kacili od njega i svi se izlizali da sad ne kaze nimalo, da bi taj prsten izvadio sve sam morao da rasklopim i kada sam izvadio prsten svaki onaj pipak sam klestima izvadio kako su dobro upresovani, sad sam u dilemi dal da uzmem novo jer mi se ne svidja kako je odradjeno odma bi poispadali ponovo, mislio sam da odradim na strugu sve nove pipke i na kraju ih zavarim i nema vise ispadanja, ovaj majstor uz Kraljeva sto radi fotone kaze da je bolje novo da uzmem jer je to novo kaljeno i jako ali ako je ovako to onda veze nema, ne znam sta da uradim.?
 
Ajde slikaj taj prsten.Po opisu mi se čini da je prsten isti i na Univerzalu 445.Menjao sam ga ovih dana,koštao je oko 2.500 dinara.
foto_17071a.jpg Ovako nešto?
 
Nazad
Vrh