Fotografije vaših kunićnjaka

Jos koja fotografija o mom zecinjaku:

Izmedu kotilica se vidi cev od lima kroz koju izbacujem vazduh sa dna prostorije.

wlr3vd.jpg


Mali zecovi nije bas uspelo ali se vidi.

34g7rzr.jpg


Lim ispod mreze na kojem su zecevi

mkcg3l.jpg


Crevo sa vodom se opere i ide sve u kanalizaciju.

k1p2cy.jpg


Zenka koja treba da se okoti ovih dana.

30j5z46.jpg


Sake za zatvaranje kaveza.

f375g3.jpg


Muzjak koji se mnogo trudi.

2uo6fsw.jpg
 
Ovaj sistem za zatvaranje vrata mi deluje veoma dobro, bolje nego kad se koriste oni sa strane (mada te sa strane ja imam sad trenutno )
 
Znas kako se kaze dokon popa i jarice krsti tako i ja penzionerski polako. To je sve pravljeno od kojekavih parcadi koje nisam bacio nego ostavio za svaki slucaj, leba ne trazi. Sve se moze iskoristiti.

@ novii

Sarke sam pravo zbo toga sto na kavezima imam doja vrata i da ne bi u sredinu stavljao jos jedan stub resio problem na ovaj nacin.
 
Kod mene je drugacije reseno, perem svako jutro i izmeti sa lima ide u kanalizaciju. Nemoram da izvlacim fijoke samo prpdem sa crevom za vodu.

vws7et.jpg
 
neko je pitao za zidane kunicarnike ...
e, ovako je to cale napravio, za ovu varijantu smo se odlucili posto je cigle bilo, peska takodje, kupilo se malo cementa i kreca i eto konstrukcije.
e sad, posto su kunici kupljeni jesenas bili pusteni svi zajedno, muzjaci su napravili sta su napravili (iznenadili nas kao u januaru sneg putare :haha:), pa smo zbog toga pozurili za privremenim resenjem kaveza, a na prolece ce uslediti rekonstrukcije-zicani podovi sa limovima pod nagibom za odvodjenje prirodnih porizvoda stanara.
neko vreme sam trazio pojilice, ali ih nigde nisam nasao, pa sam pristupio sistemu "uradi sam", nekome ce se mozda svideti, nekome ne, u svakom slucaju-rade posao. (flase su od sokica "knjaz milos", nije reklama za sok, preporuka za flasu-cvrsca plastika nego ostale flasice koje se prodaju sa cuclom-sisaljkom, inace, taj navoj cepa odgovara i za coca-cola-inu flasu, mislim da je takodje OK plastika)

DSC07923.jpg


DSC07918.jpg


DSC079201.jpg


nije bas hyatt regency, ali je ovo u stvari prelazna forma ...
 
Hehe... zanimljivo ti izgleda kunicarnik. Samo nekapiram ovu prvu sliku. Zecevi su kao u svojim boksovima, a prednja strana skroz otvorena. Zar neizlaze iz svojih boksova?

Bojim se da ce nam biti potrebno jos slika ::namigivanje::
 
znao sam da ce ta slika da napravi pometnju :haha:
u datom trenutku su sva vrata bila otvorena, druga i treca slika su detalji vrata na gornjem levom boxu, tako da vrata postoje definitivno, samo su sarke na "spoljasnjim" - suprotnim stranama :ppozdrav:
 
Sve zavisi od velicine kunica mojisu kavezi 70x80x50/Dubina ,sirina i visina. Za panonske bele je sasvim komotan.
 
odlicno nema sto,i nemoj da zameris sta ovde sredne rase nazivamo orijase posto na prostorima bivse juge tesko se mogu naci ciste rase,molimte recimi koja je cena na ovu rasu kunica za mlade i odrasle,i jel mogu da se nagu flamanske divove u nemackoj i po kojoj ceni idu poz
 
bojan nimberg je napisao(la):
Po meni ovaj zec je isti kao moji..mozda se i varam.Ova rasa koju ja uzgaljam muzjak moze da naraste i preko 12kg mada u kini rekord drzi jedan zika sa 15kg takodje iste rase ::svaka cast::
najmanja tezina je 7 kg i duzine od 72 cm to je minimalno u opisu rase inace sve sta ide navise bolje je... uvecini slucajeva zenke dodju do 8 kg a muzjaci 9,5 to je ono idealna tezina naravno u sto kracem roku ako ih cuvas vise godina moze muzjak naravno da postigne tezinu dvocifrenu.Nadam se da sam ti malo objasnio.. mogu ja letos kad dolazim i da prebacim nikolko mladunaca poklonim ljubiteljima otom potom.
Post je spojen: [time]1265288560[/time]
_________________________________________________
evo ti jedna slika ne nije moj ovaj muzjak ali ista rasa kao moja
2wrkcj9.jpg

Onda il si pogresio zeca il rasu tvog zeca ovo je Flemish Giant nije nemacka rasa il kako si ti rekao
al nema veze recimi jel mozes da mi kazes kod koga da nabavim jedan muzjak nek i mali jas cuvam Flemise vec duzeg vremena pa moram da osvezim krv
 
bojan nimberg je napisao(la):
Po meni ovaj zec je isti kao moji..mozda se i varam.Ova rasa koju ja uzgaljam muzjak moze da naraste i preko 12kg mada u kini rekord drzi jedan zika sa 15kg takodje iste rase ::svaka cast::
najmanja tezina je 7 kg i duzine od 72 cm to je minimalno u opisu rase inace sve sta ide navise bolje je... uvecini slucajeva zenke dodju do 8 kg a muzjaci 9,5 to je ono idealna tezina naravno u sto kracem roku ako ih cuvas vise godina moze muzjak naravno da postigne tezinu dvocifrenu.Nadam se da sam ti malo objasnio.. mogu ja letos kad dolazim i da prebacim nikolko mladunaca poklonim ljubiteljima otom potom.
Post je spojen: [time]1265288560[/time]
_________________________________________________
evo ti jedna slika ne nije moj ovaj muzjak ali ista rasa kao moja
2wrkcj9.jpg
Kod nas zovu te velike kuniće Belgijskim orijašima isto su veliki kao što su tvoji... ili je to isto samo pod drugim nazivom?
 
Nazad
Vrh