Formula 1

Daniel Ricardo smislio novi logo F1. :osmeh:
2480935785378059
2480935785378059
23844943_2480935785378059_4137361556320077397_n.jpg

U nedelju u 14.00 poslednja trka sezone.
 
Ponovo startuje najbrži cirkus na planeti . Ujutro u 7 h V, N Australija . Moglo bi biti zanimljivo ako se neuspavamo zbog prelaska na letnje računanje vremena :ppozdrav:
 
I ja sam video da je u 7i10 i nije mi jasno zasto :sta: Ali svakako ustajem da gledam :osmeh: Stavljam Mclaren u prvih 5! Ali Alonsov, posto VanDorn ima totalno drugaciju formulu od Alonsa.
 
Nije zbog reklama. Nova kompanija je vlasnik F1 pa ima i nova shvatanja sporta.
Videcemo sta ce doneti sutrasnji start i koliko su Mercedesi zaista jaki. Ako su stvarno blefirali do sad i onda uspeli da budu brzi pola sekunde to ce biti lose iako sam njihov navijac. Bilo bi dobro da i Vetel malo pobedi, ali nekako on nema tu karmu sa ferarijem. Uvek mu fali samo malo i tako iz trke u trku. Mercedes je ozbiljna firma i tesko da ce ista prepustiti slucaju, mada F1 je to i sve je moguce.
 
Jeste, a šteta za Haas ekipu... Bili su baš dobri. A Alonso trenutno 5-ti kao što sam spomenuo sinoć :) Biće zanimljivo videti ponovni start kad se skloni Sejfti kar :)
 
Nepravda za Hamiltona koji je realno trenutno najbolji trenutno, to jest ima najbolji bolid. Medjutim jako tesko ce prestici Vetela u Australiji.
Ovo je neko cudno pravilo i uopste mi nije jasno kako je Vetel bio brzi od svih u jednom krugu za 15 sec.
 
Да, овде нема шансе за обилажењем, таква је стаза...Једина шанса је оваква, да се обиђе на срећу кроз бокс...јбг идемо даље, Бахреин је следећи...
 
Navodno je Fetel stekao "prednost" u momentu dok nije jos presao ciljnu liniju jer po pravilu posle ciljne ravnine nastupa sledeci krug, a u tom krugu kad je izdato obavestenje o "virtualnom" vozilu bezbednosti Hamilton je u obavezi da uspori prilikom prelaska preko startno-ciljnog pravca sto je dozvolilo Fetelu da vozi pun gas i nadoknadi vreme tako sto je odmah usao u box u tom krugu i time stekao prednost. Sto se FIA-e tice, oni su odradili sve po pravilima i jbga... Sistem "snadji se"...

Vidno je bilo kako se Luis razocarao zbog toga na kraju, ali sta je tu je... Mada, Botas je generalno razocarao kad vec pricamo o Mercedesu. On covek kao da nije iz te ekipe.

Jos jednom, losa sreca za Haas-ovce, ali su pokazali da su se najbolje spremili od svih manjih timova. Od Saubera sam ocekivao malo vise iskreno, kao i od Wilijamsa.

Ali drago mi je sto sam pogodio da ce Alonso biti medju 5 :) Napokon McLaren bez nekih problema... Cekamo sledecu trku i da im stigne novi prednji kraj. Navodno bi trebali biti od 0.3 - 0.5s brzi po krugu sa novim aeropack-om...

No, videcemo, bice ovo duuuuga sezona...
 
Pa videcemo posle sledece trke kako ce se stvari razvijati. I RB je najavio velike izmene za sledecu trku, a i njima odgovara ta staza generalno. Max ce 'silovati' svoj bolid sledecu trku maksimalno da nadoknadi ovo sto nije uradio danas. Definitivno je primetna razlika u brzini. Mada se dosta mucio sa gumama i upravljanjem, sto se i videlo prilikom onog okretanja na stazi... Ricciardo je imao dobar tempo celu trku, jos bolji na kraju, na zalost ponestalo mu je krugova...
 
Skroz pogresno pravilo. Ovo treba pod hitno promeniti da se ne desi ovakva budalastina u buducnosti. Ispada da su jedni imali tajm aut dok su drugi mogli da zakucavaju.
Sve u svemu mislim da MB ima dobar paket, a da su dve-tri ekipe nesto iza njih. Prosle godine je Ferari na startu bio jaci od svih. Videcemo sta ce biti u narednih 2-3 trke. Posle toga ce se definitivno znati kako ko stoji.
 
Nazad
Vrh