Folijarna prihrana

Rale 83 je napisao(la):
Folijarna prihrana traje 7-15 dana , dok se biljka hrani preko lista hrana joj lakse dostupna pa se brze razvija nadzemni deo , nakon toga biljka je u boljoj kondiciji i pospesuje korenov sistem da radi i razvijase potragom za hranom. U zavisnosti od kulture mi prihranjujemo folijarno sa o,1-o,3% procenata hranjiva koje je biljci potrebno , a biljka to treba da usvoji da bi rodila .

Daj nam reci koliko taj period traje?
 
Zavisno od kulture faze razvoja i vrmenskih prilika , odprilike 7 do 15 dana. U pedhodnom postu sam hteo da objasnim kako se povecava prinos Folijarnom prihranom i izneo podatak koja je to mala koncentracija , i zbog cega se nesme izostavljati osnovna djubrenja . Folijarnom prihranom nemozemo zameniti osnovna djubrenja, i nemozemo je uporaditi sa infuzijom i akoje veoma slicna
 
o.1 - o.3 % (100 - 300 gr./100 lit vode) pa to je koncentracija za proizvodnju rasada, a ne za folijarnu prihranu.

Primena preko lista ispod 1 % nema smisla za vecinu biljaka, to ti je kao da zednom das supenu kasiku vode (mislim na djubriva bez stimulatora rasta i hormona).
 
Za psenicu je potrebno 90 kg azota , a mi prskamo primer sa 2 kg necega sa 15-10-20 gde imamo 300grama azota , to je 0,3% potrebe psenice za azotom ostatak psenica mora drugim putem da usvoji.
Post je spojen: [time]1271798499[/time]
_________________________________________________
Mislim ostalih 89,7 kg azota za prinos od 5 tona
 
Nesme se predozirati biljka , suficit nanosi stete i vece od deficita. A putem lista se jako brzo usvaja
i nema tu sposobnost da uzima samo koliko joj treba kao putem korenovog sistema :ppozdrav:
 
slobodno ti opleti i sa 5 kg ali folijarnog djubriva, a ne nekog namenjenog za sistema za navodnjavanje.
nije to isto,
Ako radis 200 lit. vode 1% je 2 kg, ako radis 500 lit. vode 1 % je 5 kg.

Koliko vode za optimalnu pokrivenost, a bez preteranog rasipanja, to ti je mera
 
Rale 83 je napisao(la):
Zavisno od kulture faze razvoja i vrmenskih prilika , odprilike 7 do 15 dana. U pedhodnom postu sam hteo da objasnim kako se povecava prinos Folijarnom prihranom i izneo podatak koja je to mala koncentracija , i zbog cega se nesme izostavljati osnovna djubrenja . Folijarnom prihranom nemozemo zameniti osnovna djubrenja, i nemozemo je uporaditi sa infuzijom i akoje veoma slicna

Neka to pričat nigdje dalje da te nebi neko ismijao.
 
Branko je napisao(la):
Ja koristim Kemiru za kukuruz, ali da bi bilo bilo kakvog efekta, a to je uglavnom ubrzani rast tokom nekog perioda nakon prskanja, stavljam duplu dozu i prskam samo u trake prilikom prvog špartanja.
Prilikom drugog špartanja, tj. zagrtanja, dodam još 100 kg AN-a, u redove.
Jedino na taj način kukuruz ne oseća sušu.
Jel dobar ferticare 24 8 16 za kukuruze?
 
zavisi za sta ti treba, i zavisi sta si bacio u zemlju. ako u zemlji ima dovoljno Azota recimo a deficitaran je fosfor onda treba dodati koliko moze fosfora preko lista jer je to posle jedini nacin za neki popravak. Recimo situacija bacio si X kila azota i primecujes da kukuruz nema modro zelenu boju nego ima svetlije zelenu do zuckastu boju , e tu fali FOSFOR zato sto fosfor pomaze u transportu AZOTA , ako nema fosfora nema ni transporta AZOTA.... eto ukratko, a od mikroelemenata za kukuruz je dobar Zn(cink) ,Molibden, Bor.....

dakle pitanje je koliko si cega bacio i kako izgleda biljka.... :cao:
 
Slavol je mikrobiolosko djubrivo na bazi zivih sojeva bakterija koje pospesuju fosfomineralizaciju i azotofiksaciju. Uz te bakterijice dodati su i prirodni stimulatori rasta i mikroelementi. Sojevi bakterija koji su zastupljeni u preparatu sami po sebi proizvode dodatno stimulatore rasta i imaju antibioticko dejstvo na stetne mikroorganizme. Dakle sa Slavolom sigurno neces pogresiti , samo treba potrefiti vreme prskanja da se sto bolje iskoristi preparat.

Folijarno se prska sa 7 litara po hektaru.
 
pa, koliko sam gledao oglede na zvanicnom sajtu Slavola http://www.slavol.rs/ , prskali su samo jedan put, primeceno je poboljsanje prinosa na nekim usevima do 20 % . Sigurno mu nece smetati 2 prskanja ali koliko je to ekonomski isplativo treba dobro proveriti. :cao:
 
pa pazi ovako koliko sam ja video cena za litru je oko 300 dinara , sto znaci da ti treba 2100 din za hektar, e sad .... sve zavisi od cene psenice koja ce biti u julu ali mislim da psenica mora makar da vrati ono sto si ulozio u nju.
 
Ниси написао шта ћеш прскати.
Професорка Ђорђевић и њени сарадници препоручују за неке културе 2 прскања а за неке 1, па напиши
које су културе у питању да би добио прави одговор.
За@Драгана18
Синко идеш добрим путем,биће од тебе нешто!
 
Imam posejanu soju, suncokret i kukuruz.
Čitao sam i ja te reklame, imam i neki prospekt Slavola, ali me interesuje dali je to baš tako? Dosta je skuplji od ostalih mikrobioloških djubriva, pa se pitam dali se isplati?
 
Deda Lala je napisao(la):
Ниси написао шта ћеш прскати.
Професорка Ђорђевић и њени сарадници препоручују за неке културе 2 прскања а за неке 1, па напиши
које су културе у питању да би добио прави одговор.
За@Драгана18
Синко идеш добрим путем,биће од тебе нешто!
Ucim od najboljih :sreca: i trudim se ::namigivanje:: ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh