Fiat

Ja kako sam svatio da je 2 puta menjan sat rč pa je sad ovaj treći na 3000rč

da attila, dva puta je vracan sat, jer majstor je rekao da samo moze da ga vrati na nulu pa da ponovo radi. tako da ne ide unazad vec svaki put od nule krene. Djed je kod mene medju prvima u selu imao traktor tako da je traktor radio dan noc, obradjivao (usluzno oranje tanjiranje brnanje, kosenje njiva i vozenje plastova) za godinu dana rada sa njim u ono vrijeme otplatio traktor, plugove, tanjirace, brnace i prikolicu.
 
stigo i moj traktor :D
557529_10200309065791582_2133226976_n.jpg
9673_10200309064031538_1817540702_n.jpg


3880 radnih sati, 95 godiste:osmeh:
 
65-94. od elektronike ima samo svjetla :D sve je na poluge. jedino sto ima prednja vuca se pali na prekidac a ne kao kod nekih na poseban mjenjac il polugu neku. platio 11300€ mozda mislite da je jaci zbog guma al nije, radio u svicarskoj na plantazi, pa ima dosta siroke gume. zadnje su 30ke cini mi se
ima tri brzine kardana
 
Sto se tice Fiata po meni su jedni od najizdrzljivijih masina. Komsija ima Fiat 500 DT Special i od kako ga je kupio prije 7godina nije nista mijenjao na njemu niti je imao kvarova. Covjek s njim radi usluzno, poorao je Bog zna koliko zemljista, a nase zemlje su prilicno teske. Silira zadnjih 7 godina s njim u kombinaciji sa Pottingerom MEX2 na taj nacin da se traktor ne gasi od jutra do mraka i tako 20-tak dana dok odradi silazu usluzno. Ja se divim tom traktoru, covjek ga tjera momacki, dusu mu vadi na svim poslovima, ali Fiat ne odustaje. Svaka cast Fiatu::svaka cast::
 
Nadvlacenja nemaju nikakav znacaj u tome koji je "bolji" traktor, jer 90% u prevazi je masa traktora.
 
Razlika je u 20ks,a mozda i vise za fiat.

Na netu sam nasao da Fiat ima 130 ks a sto se Fendt-a tice za ovaj model konjaza se krece od 100 pa do 145 ks

- - - - - - - - - -

Nadvlacenja nemaju nikakav znacaj u tome koji je "bolji" traktor, jer 90% u prevazi je masa traktora.

Ima tu i drugih cinioca, kao sto su vozac, izbor brzina i slicno, ali mi je bio interesantan klip pa reko da se okaci
 
Nazad
Vrh