Fendt

Ma mogu kako hoce,kad nema konkurencije,a sad da se ide u hrvatsku ili madjarsku put kosta ako je samo zbog toga i opet se dodje na isto..jos ako kupis pogresno..
 
Nemora bas sve original,neki delovi pasu i od neceg drugog,grejac je npr isti kao na Iveku,ventilator kabine kao na Golfu...a cene cirkus,samo treba uporediti:ppozdrav:
 
ako je originalna brava, onda ti onaj natpis na pakovanju kosta (AGCO Genuine parts) , kad je bratu otišao potenciometar za podešavanje hidraulika platio ga je cca 80€ ali sam onda pronasao na netu zastupnika firme koja ga proizvodi (vishay electronic) i onda su dva placena 30€, mada bi mogao ici gore i ovaj obicni (kakvi se koriste za radije i sl) za 1€ ali zbog uvjeta rada ne bi dugo izdrzao a i prelako se okrece.
 
Axial-Baja HU

kp-102.jpg


kp-136.jpg
 
To je vec odavno poznati traktor ciji motor ne prelazi 5000r.h. . Sve ostalo je ok na ovom traktoru , ali motor je jedan veliki promasaj. Zato ga treba izbegavati.
 
To je vec odavno poznati traktor ciji motor ne prelazi 5000r.h. . Sve ostalo je ok na ovom traktoru , ali motor je jedan veliki promasaj. Zato ga treba izbegavati.

Daj nam još malo obrazloži zašto neprelazi 5000 radnih sati, di zapne, šta se događa, di je greška? Jel ih ima jeftinih vani da se povoljno uvezu pa da se napravi motor il ubaci drugi tj. od nekog drugog traktora?
 
Tako su mi rekli u jednoj garazi gde prodaju Fendta. Evo kako sam doso do te informacije: prilikom moje vizite malo sam procaskao sa mehanicarima koji tu rade. Trenutno su radili dve geleralke na 2 komada . Jedan je bio mozda 2003god i neznam koju je oznaku nosio. Ja sam radoznalo upitao zasto rade generalno na njemu , oni mi rekli da je preso 10 000r.h. i da je tu i granica. A drugi koji sam uocio bio je 510. I naravno da sam upitao i za njega , a oni mi rekli da on ima oko 5000r.h. i da na toj seriji je poznat problem sa motorom. Cak ne garantuju da ce posle generalke terati vise ne go pre.
 
eh zaboravio sam napomenuti da su dijelovi isti kao i za šestak motor jer je brat nešto čačkao po svojem 510 (propišao je jedan dihtung glave).
 
Kod Fendt su izleda išli na isti način standardizacije dijelova za motore, naprave seriju motora i samo dodaju klipove, krenu od 3 pa do 6, posle ide i turbina za najjače modele a proizvodnja dijelova kao i distribucija i nabavka istih jednostavnija za sve. Nažalost, to ne znači i da je nabavka jeftinija za krajnjeg kupca, iako proizvodnja jeste i to mnogo. Ista priča kao kod Deutz, Hurlimann, Same, IH...u mojoj struci, to se zove "grupna tehnologija", jedna od najboljih ideja u mašinstvu posle serijske proizvodnje.
 
jos jedan podatak koji pobija ovu tvrdnju o motoru bratov http://poljoinfo.com/showthread.php?88-Fendt&p=329013&viewfull=1#post329013 kupljen je s 6800 rs (što je veeliki upitnik) , a sad ima ravnih 8 000 , osim dihtunga te jedne glave napravljena je reparatura te iste glave jer jedna matica završila na krivom mjestu pa su dobili ventili po pi..i, kad je vec rasturen usput je napravljena reglaža diza i pumpe vp, te servis turbine, stijenke cilindra su jos uvijek u tvorničkom stanju.
 
Kostao je sa carinom, novim utovarivacem, prevozom, kompetnim servisom nesto vise od 30 000 (od toga je utovarivac sa svim dodatcima oko 7500) Nije malo ali mi se cini da je sa 20 godina bolji nego mozda neki novi traktori, ja sam prezadovoljan.
 
Nazad
Vrh