Fendt

Evo kako izgleda brava:
slika0220.jpg

Pa pazilo se i ovaj put,al eto desava se..
 
inace Fendt imasuspenziju prednje osovine, a po potrebi prednji kraj traktora moze da se spusta i dize za nekih 20 25 cm. ovde je spusten radi demonstracije sta masina sve moze.
 
Pa sta misle tu da rade?kako ovakvo zemljiste pripremiti i dovesti u stanje da bi se moglo raditi,sobzirom na hiljade panjeva i zila??
 
Postoje priključci za ovakve velike traktore a i samohodne mašine koje to sve lijepo razvale, iskidaju, samelju i naprave humus od toga. Evo primjera, Seppi MaxiSoil, melje kamen, panjeve, drveće...


Ima još ekstremnijih mašina od ove, potraži malo na YT pod "stump grinding" i slično. Imao sam priliku uživo vidjeti Fendt 936 sa ovakvim malčerom kada sam bio u Njemačkoj. Naprijed je imao planinu tegova i traktor ga je opet jedva nosio, zadnje gume su bile "legle" gotovo do felge. To su ekstremno, ekstremno moćne mašine i ovakva šikara sa slika gore za njih ne predstavlja ama baš ništa. Za njih je važno samo imati mnogo jak traktor. Kada se ovakim malčerima samelje gornji sloj zemlje od nekih 20cm (zajedno sa panjevima) na red dolaze specijalni plugovi kojima se izoru i pokidaju i preostale žile, evo kako to izgleda:


 
Poslednja izmena:
Evo ti odmah odgovora.
Ova skalamerija razbija panjeve kao da su od plastelina.
ipuxyf.jpg

Pa to onda izgleda ovako:
21wsw4.jpg

Ta parcela je nekih 20ha prve klase.
 
Oranje se obično opet melje sa mašinama sličnim frezama tako da se korijenje i svi drugi ostaci usitne. Ima na YT mnogo snimaka o tome, ukucaj forestry mulcher ili forestry mulching.
 
Posle oranja ostane gore panjeva i zila . Nešto pokupis pre setve nešto vučeš sa drljačama pa podigneš pa posle naidješ sa prikolicom i ubaciš . Nije zgodno ali bude dobar kukuruz i nema trave a netrebe puno gnojiva... evo kako mi oremo sa starim plugoma..
fd7pdz.jpg
 
Tako sam ja grejac narucivao za startovanje kad je hladno za steyr-a 3 puta pa odustao prvo oko 100 evra pa zatim 13000 dinara nakraju su dosli do cifre oko 150 evra nesto su se zbunili pogresili tip grejaca kao 50 evra avans a astatak kad dodje odustao sam od kupovine zbog bezobrazluka trgovaca...
 
Nazad
Vrh