Fendt

ono sto ja imam od kataloga (mahle i kolbenschmidt) nema njegovog motora mwm KD412D
 
dakle niko ne moze nesto vise da mi kaze o ovom traktoru

moze ali ti si prvo pitao za dijelove , inace kod nas ima jedan privatnik koji radi karike , dok letece lezajeve rade svi malo jaci majstori koji imaju strojnu obradu motora.

evo ti podataka o njemu: proizvodnja od 1959 do 1964, napravljeno 1009 komada, motor ti je MWM KD 412D, 3120 ccm, 33,5 kw / 2100 okr./min, postojale su dvije verzije normal i schnell, prvom je max. brzina 20 km/h a drugom 30 km/h, mjenjac je polusinhroniziran.

6b6b5b64.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
konacno sam nasao slike od jednog odlicno sredjenog fendolina

faa0d281.jpg


ee038d13.jpg


d1812bcc.jpg


04dca538.jpg


8433c331.jpg


kasnije su jos ubacene xenon lampe ali nisam ga imao prilike slikati
 
To je mašina ! Danas kada sam video da Fendt kosi travu pored puta, i da je u vlasništvu gradskog zelenila, a žale se kako nemaju sredstava za plate.......:haha:
 
5pefjn.jpg

Evo mene na sajmu sa za sada najnovijim modelom Fendta koji se trenutno uvozi kod nas , model 936 ali sa ET , sto ce reci Efficient Technology a na nasem efikasna tehnoligija koja ima za cilj smanjenje ili tacnije receno ukidanje emisije stetnih izduvnih gasova iz motora , a to je postignuto u ovom slucaju ubacivanjem SCR sistema katalizatora (vidi se pored moje leve ruke) i AdBlue rezevoara koji se nalazi tik pored ovog za gorivo , a celokupna stvar funkcionise tako sto se prilikom rada motora izduvnim gasovima koji se normalno sprovode u izduvnu granu pre katalizatora dodaje odredjen deo AdBlue tecnosti , ili na nasem tecnog azota , koji pomaze vezivanje No'x cestica za tecni azot i u katalizatoru se tako vezani rastavljaju na dva dela koja cine cist vodonik i azot ,i samim tim nezagadjuju zivotnu sredinu , inace u traktoru je Deutz motor od 7.2 litara zapemine i Tierr norma mu je Euro 5 , a ljudi sa standa InterAgrar-a kazu da se na nasim pumpama vec moze naci AdBlue ili tecni azot , pa krenimo da sacuvamo planetu zemlju , ali sa Fendtom..... :osmeh: :osmeh: :osmeh:
 
Imaju adbiue i kamioni Volvo što voze kod nas u Nis već par godina.Potrošnja tog sredstva nije zanemarljiva.Košta poprilično još kad se doda na naše cene eurodizela supa je ta zaštita prirode. :)))))
 
AdBlue kosta oko 35 dinara litar, a potrosnja mu je oko 5% u odnosu na dizel, npr. kamion na 100km trosi oko 30 litara dizela i oko 1,5 litara AdBlue!
E sad proizvodjaci kamiona tvrde da ti motori trose i do 6-7% manje dizela pa je samim tim i koriscenje AdBlue-a isplativije! :cao: :off_topic:
 
Pa ovako sto se tice potrosnje AdBlue-a ili odnosa u potrosnji goriva i ovog dodatka je , barem kod Fendta ovakva : rezervoar za gorivo = 600 litara
rezervoar AdBlue-a = 60 litara sto ce reci da je potrosnja 1/10 u odnosu AdBlue na gorivo,a za ostalo (kamioni,itd...) zavisi od proizvodjaca
 
Da li ste primetili da je na svim fendt traktorima bio skinut poklopac rezervoara za gorivo, slučajno ili namerno ? :sta:
 
Haha :haha: moguće, ili su nekom zatrebali pa ih je skinuo ili su to oni uradili dok mašine stoje, ali sigurno će neko ubaciti nešto iz čiste zavisti....
 
Nazad
Vrh