Fendt

Nije moj. Komsijin

Nedavno sam na njemačkim oglasima (suchen.mobile.de) vidio isti ovakav sa nešto više od 18.000 sati, piše prvi vlasnik, prva boja, gume solidne (baš se vidi da je prva boja, malo je izblijedila) al traktor izgleda bolje nego neki novi. Prodavac je stavio 15 slika na kojima se vidi sve zivo, sve suvo, zaprašeno (dakle nije opran) a prodavac je privatnik (nije trgovac).Bio je jako kratko na oglasima, cijena je bila samo 6500-7000E, ne sjećam se tačno. Mogu se kladiti da je završio negdje na Balkanu (Bosna, Srbija, Hrvatska...) sa vraćenim satom na 5-6000h, posebno što se na njemu toliki sati uopšte ne vide, čak ni farbanje nije potrebno. Mislim da su fendonje iz osamdesetih godina jedni od najizdrzljivijih traktora, ima ih baš dosta na oglasima sa preko 15.000 sati (u sa tim satima se uglavnom mogu naći još i stari veliki International-i i John Deere-ovi).
 
pozdrav ljudi..da li neko moze da mi preporuci neku malo bolje snadbevenu radnju koja drzi delove za fendt traktore,naravno ako moze i broj tel,moze i na pp ..unapred hvala
 
pozdrav ljudi..da li neko moze da mi preporuci neku malo bolje snadbevenu radnju koja drzi delove za fendt traktore,naravno ako moze i broj tel,moze i na pp ..unapred hvala
Ja neznam za radnju , znam za firmu koja je generalni uvoznik i distributere Fendt traktora a samim tim i delova , inace firma se zove:
InterAgrar d.o.o.
Sentandrejski put 165 , Novi Sad
021/677-0-111
021/641-2-355
 
hvala kolega raspitacu se mada sumnjam da imaju posto je za dosta stariji model fenda,ali ko zna, u svakom slucaju hvala na informaciji
 
Evo jedan video sa posla. nemogu se još naviknit na nedostatak buke kad zatvorim vrata samo radio :osmeh:

 
daki-Td ako ne uspes da pronadjes odgovarajuci deo . Ja ovde mogu sigurno da ga nabavim. Pozdrav svima.
 
hvala kolega raspitacu se mada sumnjam da imaju posto je za dosta stariji model fenda,ali ko zna, u svakom slucaju hvala na informaciji

imaju oni sigurno tj. mogu nabaviti samo bi te moglo stajati ko svetog petra kajgana, moj buraz je platio potenciometar za podesavanje hidraulika (sva tri su ista) 80€ da bih ja kasnije na netu nasao da takav isti samo nije upakiran u kutiju s AGCO logom na sebi 18€ , isti proizvodjac (vishay electronic) i isti model potenciometra.
 
ljudi meni su potrebne karike i leteci lezajevi za Fendt favorit 47 iz 1963 god,tako da iako mogu da nabave nema svrhe platiti neku abnormalnu cifru posto ni taj traktor ne vredi neke velike pare,lakse mi je onda nabudziti drugi motor za koji ce biti delova
 
Nema ni u katalogu nista o tom traktoru!!!
4hs9z9.jpg
 
ljudi meni su potrebne karike i leteci lezajevi za Fendt favorit 47 iz 1963 god,tako da iako mogu da nabave nema svrhe platiti neku abnormalnu cifru posto ni taj traktor ne vredi neke velike pare,lakse mi je onda nabudziti drugi motor za koji ce biti delova


jel je to tocan model da nije 4S
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li se još u to vreme proizvodio pod imenom Fendt?
Koja je fabrika starija, Fendt ili Steyr?
 
ljudi fendt je u pitanju sigurno,sad za model nisam siguran znam samo da ima 47 konja bar tako pise na papirima sa kojima je stigao iz austrije..uvoz je u pitanju,cim budem mogao slikacu ga pa da vidite o cemu pricam i jos nesto ne znam otkad se pravi fendt ali ovaj se vodi na 1963 godiste,a da je fendt u pitanju tu nema sumnje ni malo videcete na slikama
 
ovaj na slici je iz 1938, i odmah se proizvodio kao fendt nazvan je naravno po vlasniku johannu fendtu u marktobersdorfu (bavarska) , koji je bio kovač i poceo je proizvodnju sa svoja dva sina xaverom (koji je kasnije i rukovodio tvornicom pa je i puno ime firme xaver fendt) i hermannom. kao tvornica je stariji steyr ali oni su proizvdili vojnu opremu i oruzje dok su s proizvodnjom traktora poceli poslije drugog svjetskog rata tako da je kod traktora stariji fendt,

evo jos dvije slike od njega

F2.jpg


F1.jpg
 
Nazad
Vrh