Fendt

pa bas se ne bih slozio sa tobom za to "mozak na pasu". veruj mi ne poznavanje i ne strucno rukovanje ovim traktorom moze da dovede do jako velikih problema.
 
@FENDT 716 BLACK BEAUTY
Nisi razumeo odgovor to sto ti kazes to je tacno da moras poznavati rukovanje i podesavanje ovog traktora ali ti je prilikom obrade ( u ovom slucaju oranja) daleko olaksan posao nego na drugim traktorima (imas manje operacija da obavljas) pa u tom kontekstu je "mozak na pasu" :ppozdrav:
 
šta treba osnovno znati za upotrebu i rukovanje fendtom sa vario menjačem?
Post je spojen: [time]1265316412[/time]
_________________________________________________
:veseljak::
 
ako neces da ga vozis kao obican traktor moras znati dosta dosta toga,a to ti ne mogu objasniti preko foruma. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1265318515[/time]
_________________________________________________
malo je desetak dana veruj mi :ppozdrav:
 
Covek je ocito mislio na tri brazde.
Osnovno sto moramo znati je tip zemljista i koliki zahvat,jer nije isto 3x23 i 3x35.
 
Pitanje Vam je nedoreceno.Prvo procitajte temu na forumu o vucnoj snaga traktora.Drugo koji je plug koji radni zahvat ? Ovo je traktor od 110 ks efektivne i 125 ks maksimalne snage.Uporedite sa drugim traktorima u Vasem kraju koje ima ju plugove i koje su snage traktori jer necete moci da koristite formulu koju je dao @drdule jer neznate otpor zemljista.
 
već sam pročitao pitam da li neko ima iskustva sa tim traktorom,kod mene rakovica vuče imt-ov756 na širini 2x25 bez većih problema na dubini od 25cm. ako neko ima neka iskustva sa fendtom serije 300 neka mi odgovori :ppozdrav: :D
 
upravu si mislio sam na 755,a napisao sam 756,rasejan sam :D
Post je spojen: [time]1265364719[/time]
_________________________________________________
dakle jel ima neko neka saznanja ?
 
Čarapan je napisao(la):
već sam pročitao pitam da li neko ima iskustva sa tim traktorom,kod mene rakovica vuče imt-ov756 na širini 2x25 bez većih problema na dubini od 25cm. ako neko ima neka iskustva sa fendtom serije 300 neka mi odgovori :ppozdrav: :D
ja sam do neki dan imao 309 lsa i odlican traktor 86 ps a sposoban za sve, pitaj sta te zanima pa mozda mogu pomoci.... a prijatelj je imao 312 i isto tako sve naj bolje nema zamijerki osim dosta skupog odrzavanja......
 
možeš li mi reći šta je konkretno skupo za održavanje? danas sam zvao jednu firmu u novom sadu u vezi 312 vario,traktor je u ful opremi sa tms-om i prednjom hidraulikom i prednjim vratilom,cena je "samo" 88 500 eura,koja je cena u hrvatskoj? :cao:
 
radovane VŠ sa tim FENDTom možeš sigurno vući plug sa tri brazde, neznam gde ti je zemlja, ali ravac, i onaj deo iza Zikine kuće sigurno ide .
 
neznam tocno ali mogu vidjeti, ali mislim da je to tu negdje i kod nas, jeftinije nije sigurno..... slusaj jako su skupi servisi a i materijali potrosni, znaci filteri koje kaki itd, mislim svi su skupi ali ipak je malo to pre skupo cak i za fendta, nbarem kod nas, mislim nisam siguran ali kod nas ti je sat 350 kuna plus pdv a on je 23 posto kod nas.... meni kad dodzu serviseri za classa onda me materijal i ulje kosta 600 kuna tj 85 eura cirka a njihov rad tj 2 sata rada naplate 120 eura pa et i sam sad vidis kak nas deru jer moraju doci kad je traktor u garanciji nema sarafanja sam po njemu a to oni naplate masno.....
 
Nazad
Vrh