Fendt

Imam 5 brazdi ravnjaka al je namesten na 3,ionako sam hteo da ga sutra ubacim u rad kad mu promenim ulje...
Mali ne moze to da pokida,nema toliki obrtni momenat a i nije toliko radio teske stvari kao ovaj,i preko i ovde.Ipak su oni dosli sa po 15000h...jbg.
 
Pa oko 2000e sklopovi,e sad plus uljna pumpa oko 200e,kvacilo komplet remont,plus spojnicka,ona je oko 300e u Grckoj,tamo sam nasao Grka sa halom punom delova....Sta znam sa rukama oko 3500-4000e.
 
Pozdrav!! Da li je neko cuo ili imao slucaj na fendt-u da hidraulicno ulje odlazi u menjac? Radi se o Fendt Farmer 309 ls 84.godiste, pri radu sa plugom obrtacem ili nekim drugim hidraulicnim prikljuckom, jako brzo ostane bez ulja u hidraulici a napuni menjac i diferencijal uljem.
 
Da li se kod Farmera 312LSA Turbomatic koji ima menjac 21/6, međubrzine L/M/S mogu šaltati bez kvačila ili ide isto kao što se šaltaju 1/2/3?
 
Da li se ta ručka za L/M/S koristi tako što:

Povučeš ka sebi - L
Gurneš napred - M
Stisneš dugme i povučeš ka sebi - S
Gurneš napred - iz S u M?
 
A zasto meni na 309ls mrda ta rucka kad pustam kvacilo? Ima samo L i S poziciju i mrdne malo, ne bitno u kojoj je poziciji. Jel mozda otiso neki lezaj u menjacu ili nesto drugo?

- - - - - - - - - -

Pozdrav!! Da li je neko cuo ili imao slucaj na fendt-u da hidraulicno ulje odlazi u menjac? Radi se o Fendt Farmer 309 ls 84.godiste, pri radu sa plugom obrtacem ili nekim drugim hidraulicnim prikljuckom, jako brzo ostane bez ulja u hidraulici a napuni menjac i diferencijal uljem.
Aj da odgovorim sam sebi zasto je otislo ulje iz hidraulike u diferencijal/menjac, mozda pomogne jos nekom sa istim problemom.
Otisla je zaptivka na unutrasnjem klipu sto podize poluge, jednostavno, traktor je mator, ta zaptivka ili manzeta sto dihtuje na cilindar klipa ne zaptiva dobro, ispucala je, pohabana je i nije vise kao guma nego je kao plastika i treba da se promeni. Kuciste tog klipa je ujedno i poklopac zadnjeg diferencijala a izmedju hidraulicnoh ulja sto pokrece taj klip i ulja u diferencijalu/menjacu ne postoji nikakva barikada osim te JEDNE zaptivke koja vremenom propada.
 
Nazad
Vrh