Fendt

na ebay-u je kupljeno. Na njihovoj stranici je ponuda samo za 200 seriju, a za ove veće je u ponudi samo zamjena od njihove strane, 230 eura plus što im moraš dostaviti obrtometar. Inače firma radi i popravak centralnih jedinica (kompjutera) i to za fiksnu cijenu od 290 eura.
 
Naruceni delovi za Fendt-a,2000e komplet+majstor,na njemu su bili original lezaji radilice i klipovi,samo je karicen i dosao je u Srbiju,isao bi jos da nisu porozne hilzne..
 
Koliko radnih sata je imao realno, po tvojoj proceni? sta znaci pojam "karicen" ?
 
Koje ulje za menjač uzeti za Favorita 610 LS? Kolika količina je potrebna?

Unapred hvala na odgovoru.
 
Ime baci koju sliku da vidimo malo kako izgleda rastvljen fendt. Tako nesto se ne vidja cesto. A i daj koju recenicu o delovima gde kupujes, posto.....?

Jos dizne da se urade i sklapanje
14aecnm.jpg

15pitti.jpg

30c287m.jpg

66j9zl.jpg

zkiyxd.jpg

28gseja.jpg

Ovo je bio razlog rasturanja,porozna hilzna:
25oufk1.jpg
 
Ovo je 600ls imam i starijeg brata 614ls....
A nisam jos nista orao ove godine :ppozdrav:

Sve znaci komplet dihtunzi,hilzna,klip,karike,bolcni,caure male pesnice,leteci i lezeci lezaji,aksijalni lezaji....2000e.Mislim da je sklop hilzna,klip,karika i bolcni 250e...Za veceg Fendta je jeftinije,posto je veca potraznja,ovi se retko rade.
 
37 litara 15W-30 ( STOU ) ili 20W-20

Pričao sam sa čovekom koji ima 612-cu slično godište i on kaže da u menjač doliva Traktol 80. Da li bi Traktol 80 mogao i za 610-ku ili biste preporučili neko drugo (možda kvalitetnije) ulje dostupno na našem tržištu?


Gde bi se kod nas mogle nabaviti kugle za Favorita 610 LS? Zna li neko koliko bi mogle da koštaju?
 
Najbolje je sipati ulje po fabrickoj specifikaciji 20w-20.
Zamena za to ulje je traktol 80.
Ako mislite na kugle za kacenje nosenih orudja mogu da se nabave a cena zavisi od proizvodjaca tj kvaliteta...
 
@Pantic

Hvala na izuzetno brzom odgovoru. :)


Najbolje je sipati ulje po fabrickoj specifikaciji 20w-20.
Zamena za to ulje je traktol 80.

Raspitivao sam se po gradu da li neko prodaje takvo ulje, ali mi je rečeno da niko nema ulje sa tom specifikacijom. Ima li neko ulje sa tom oznakom koje biste preporučili, a da može kod nas da se nabavi?


Ako mislite na kugle za kacenje nosenih orudja mogu da se nabave a cena zavisi od proizvodjaca tj kvaliteta...

Trenutno nemam pristup traktoru i nisam bio tu kada je majstor gledao šta nije u redu. Meni je objašnjeno da se te kugle nalaze bliže prednjim točkovima i da je jedna skoro ispala prilikom oranja (kasnije su pregledali i drugu stranu i videli da je i ona prilično istrošena).
 
Dali fenda farmer 306 lsa ima turbo? Ima jedan na oglase i vidi se da ima, a konedata kaze da nema? Ili su nalepili gresna 306 kad su ga lickali

fj6CKgU.jpg
 
ako mislis na ovo sto pise turbomatik totalno si pogrijesio. turbomatik je jedno a turbo na motoru je nesto trece.
 
Ni sam mislio na turbomatic. Vidi se da ima turbo punac a po net vidim da 306 lsa nema. To me buni
 
Zaboravi da napisem da je "mali" Fendt spakovan i radi kao doxa,trebalo bi ovih dana da mu uradim servis i moze da ore..

E sad se razboleo "veci" Fendt,odjednom poceo da trosi ulje 2lit na dan,tako kad zavrsi oranje ide i on u radionicu,delovi se spremaju polako,jbg bas me krenule generalne ove godine:zli::zli:
 
Nazad
Vrh