Farovi i svetlece lampe

Imate na kupujem prodajem tih adaptera za parkside baterije, prave ljudi da mogu villager alati na parkiside bateriju. Uzmete samo adapter i na njega možete staviti far. Mislim da je oko 1300din
Hvala za ideju, i ja ću sebi da napravim par komada za villager baterije

Edit: evo ima i jeftinije za 600din univerzalni za parkside
Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Uzeo sam jedan dan tako Bušilicu i nisam stavio baterija (I tako ja došao na ideju da napravin nešto što će da izgleda kao adapter) a ove Radne farove sam imao višak pa da mi ne skupljaju prašinu i zauzimaju mesto (Ja uvek volim da imam višak pa tako i kupim >Što da imam jedan kada mogu tri :haha:<)

Radio sam namenski za moju bateriju, LED Displej služi da se vidi koji je napon same Baterije (Tačnije koliko se ispraznila baterija).

Za sada još uvek ne planiram da patent prodajem ili distribuiram dalje.
Teško da ćeš ga patentirati. :) https://www.amazon.com/s?k=Cordless+LED+Work+Light+for+tool+Battery&crid=2M1PRMQZHJRLX&sprefix=cordless+led+work+light+for+tool+battery,aps,183&ref=nb_sb_noss
Danas čovek ne može da napravi ništa da neko već nije uradio. Pogotvo ovaj internet pa imaš pristup celom svetu. Tako ja dobijem neku idju posle par pretraga vidim da ljudi to rade već godinama. Deluje depresivno i obezhrabrujuće. Pogotvo kad vidim na kom nivou ljudi rade neke stvari, a ja treba tek da počnem. :(


Nešto sam razmišljao pa se setih još jedne kritike za ovakav far. I ako će delovati da daje nešto žuću svetlost suština je da će žuto staklo samo blokirati veće talasne dužine (belu svetlost), a propustiti žutu. Da je izvor svetla klasična sijalica sa vlaknom to ne bi bio problem jer ona daje širok spektar talasnih dužina svetlosti.
Sa druge strade LED da je vemo monohromatsku svetlost tako da ako se blokiraju talasne dužine koje daju tih 6500K na kolko verovatno rade diode na ovom farum, neće mnogo svetlosti ostati. Tako da sam poprilično siguran da će ovakav far sijati neuporedivo slabije od istog fara sa belim staklom.
Imate na kupujem prodajem tih adaptera za parkside baterije, prave ljudi da mogu villager alati na parkiside bateriju. Uzmete samo adapter i na njega možete staviti far. Mislim da je oko 1300din
Hvala za ideju, i ja ću sebi da napravim par komada za villager baterije

Edit: evo ima i jeftinije za 600din univerzalni za parkside
I ja sam se setio toga, ali nisam hteo Srdjanu da kvarim eventualni biznis. :)
 
Teško da ćeš ga patentirati. :) https://www.amazon.com/s?k=Cordless+LED+Work+Light+for+tool+Battery&crid=2M1PRMQZHJRLX&sprefix=cordless+led+work+light+for+tool+battery,aps,183&ref=nb_sb_noss
Danas čovek ne može da napravi ništa da neko već nije uradio. Pogotvo ovaj internet pa imaš pristup celom svetu. Tako ja dobijem neku idju posle par pretraga vidim da ljudi to rade već godinama. Deluje depresivno i obezhrabrujuće. Pogotvo kad vidim na kom nivou ljudi rade neke stvari, a ja treba tek da počnem. :(



Nešto sam razmišljao pa se setih još jedne kritike za ovakav far. I ako će delovati da daje nešto žuću svetlost suština je da će žuto staklo samo blokirati veće talasne dužine (belu svetlost), a propustiti žutu. Da je izvor svetla klasična sijalica sa vlaknom to ne bi bio problem jer ona daje širok spektar talasnih dužina svetlosti.
Sa druge strade LED da je vemo monohromatsku svetlost tako da ako se blokiraju talasne dužine koje daju tih 6500K na kolko verovatno rade diode na ovom farum, neće mnogo svetlosti ostati. Tako da sam poprilično siguran da će ovakav far sijati neuporedivo slabije od istog fara sa belim staklom.

I ja sam se setio toga, ali nisam hteo Srdjanu da kvarim eventualni biznis. :)
Znam zato i ne planiram da prodajem (Odgovor znate i sami zbog čeka >Svi će reći e tamo je jeftinije nego kod tebe< Kada se pogleda Cena Filamenta, Vreme, Cena Fara >Sigurno neću ugraditi neki jeftini itd da ne davim :haha:<).
 
Ugradio sam ove farove na traktor, 4 komada. I kada ih upalim cujem nego blago zujanje iz njih? Doduse samo iz prednjih zadnje nisam slusao. Da li je to ok ili treba nesto da se odradi? Povezao sam na instalaciju gde su bili standardni radni farovi, oni su imali h3 sijalice od 55w.
3f8e431ef795103940126a6f56df0a1d.jpg


Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Ne znam da li ovi imaju ventilator. Nije to jaka buka, trebas biti blizu njih da bi se culi. Ovi farovi mogu i 24v oa se mislim da mozda nesto to zeza, jer su kod mene na 12v.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Ne smeta im ništa što zuje osim ako tebi ne smeta buka što čisto sumnjam da je slučaj u traktoru. Kad bude toplije manje će da zuje.
 
Pukli mi plastični nosači na farovima na imt549 oni u masci, ima li negde kupiti malo kvalitetnije te farove?
 
Pukli mi plastični nosači na farovima na imt549 oni u masci, ima li negde kupiti malo kvalitetnije te farove?
Ima naravno ja sam bio kupio ovaj i radi još uvek 🙂



Napomena: Obavezno stavite one tri male opruge što dobijete uz far (Mnogi to izbegavaju da stave pa zbog toga prilikom vibracija dolazi do pucanja istih plastičnih nosača).

 
Poslednja izmena:
Ovde piše da je radni far a meni treba sa dugo i kratko svetlo i zašto nevidim cenu?
Koja sijalica ide u njega?
 
Ima li ko ovakve farove?kakvi su uparedjujuci ih sa onim kockastim od 48w?sijaju li u snop ili rasipaju?
 
Nazad
Vrh