Farovi i svetlece lampe

Kontam da ce svetlost od led bara da preovladava u odnosu na klasicne farove
 

:haha: Čime se ja zanimam :haha:


1e254f094d4aea444.jpeg

287475356588c8a3e.jpeg
37491217a5c4d65f2.jpeg

46a3c2b8cb2bbfc13.jpeg
5dc28783be820b166.jpeg

6086875f6c252305c.jpeg
 
Ne bih rekao. To deluje kao običan LED far sa belim (plavim) diodam na koje je samo stavljeno žuto staklo. To neće rešiti probelm koji imaju klasični LED farovi. Po meni njihov najveć probelem je to što jako loše rade po magli ili prašini. Razlog je što te kratke talasne dužine svetlosti loše zaobilaze čestice u vazduhu.
Pre 5 g opšte nije bilo moguće naći far koji radi na bar 4000 K. Sad vidim da se polako pojavljuju https://www.alibaba.com/product-detail/Xenplus-LM13P-30W-3000K-6000K-GXP_1600909015325.html
Doći će uskoro pošto tehnologija već uveliko postoji i nije više mnogo skuplaj od klasičnih belih. Verovatno se može naći u Kini. Kod nas za sad ne vidim da ih ima.
 
Meni smeta ta plava boja led farova, plus nervira jer zuji radio, više volim halogene farove.



Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Na jednom traktoru samo zadnji radni led farovi i neki sal radio i krci cim se upale, na drugom su sva 4 led fara i pionir radio i nekrci
 
Parkiraj traktore jedan pored drugog, pa upali Sal radio a na drugom traktoru LED farove, pa onda obrnuto, da budemo sigurni da je do lošeg radia.
Kod jednog drugara je krčao radio u radionici koji je bio udaljen 5 metara od traktora sa led farom.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ajde radi testa napravi mi to za lidl bateriju od 20 V sa tako nekim led farom,meni treba 2 komada.
 
Dobra ideja. Tvoja orginalno ili pozajmljena? Koja je fora sa displejom? Jedino bih dodao difuzor ako se koristi kao radno svetlo. Mad on i ovako fali na većini reflektora.
Uzeo sam jedan dan tako Bušilicu i nisam stavio baterija (I tako ja došao na ideju da napravin nešto što će da izgleda kao adapter) a ove Radne farove sam imao višak pa da mi ne skupljaju prašinu i zauzimaju mesto (Ja uvek volim da imam višak pa tako i kupim >Što da imam jedan kada mogu tri :haha:<)

Radio sam namenski za moju bateriju, LED Displej služi da se vidi koji je napon same Baterije (Tačnije koliko se ispraznila baterija).

Za sada još uvek ne planiram da patent prodajem ili distribuiram dalje.
 
Eto ideje kada crkne busilica iz Lidla, ne bacaj nego seci iznad rukohvata i srafi far. Taman imas i da drzis...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Uzeo sam jedan dan tako Bušilicu i nisam stavio baterija (I tako ja došao na ideju da napravin nešto što će da izgleda kao adapter) a ove Radne farove sam imao višak pa da mi ne skupljaju prašinu i zauzimaju mesto (Ja uvek volim da imam višak pa tako i kupim >Što da imam jedan kada mogu tri
Jel se razumes mozda u 3d skeniranje,tj mene zanima npr kod nekog da odnesem neki plasticni deo ,i da mi isto takav deo u do 0.5mm preciznosti naprave drugi ?.Jel to moguce ?.
 
Nazad
Vrh