Farovi i svetlece lampe

Svi vi koji niste preskakali casove fizike znate da se jacina struje meri u amperima. Uglavnom na svakom solidnom prekidacu pise do koliko ampera trpi struju. S'obzirom da vecina ljudi kupuje prekidace koji jedva da i 5 ampera mogu da izdrze a hoce da povezu 2 fara na isti prekidac, potreban je relej. Redovan H3 radni far koristi sijalicu koja ima 55W i radi na 12V. Pri tom naponu, jacina struje je nesto manje od 5A. Kao sto rekoh, onaj LED far sa nedavno postavljene fotke trosi 48W koje kad podelimo sa 12V dobijemo 4A sto dalje implicira da ta 2 fara trose 8A i bio bi pozeljan relej.

Alternator treba da pravi barem 30% vise struje nego sto koriste svi potrosaci kad se popale u isto vreme. Ja sam uvek bio time vodjen i do sada nije bilo neke kubure sa alternatorima sem redovnog odrzavanja. Za traktor koji ima 6 radnih farova, 2 redovna fara, rotaciju i 2 prikolice prikacene za sobom treba da ima barem 55-60A alternator da bi to radilo bez problema.
 
Kupio i namontirao dva H3 fara od po 55w. Radim sa njima i upalim dva radna fara pozadi, ispravne su i rade sve pozicije napred, na sredini i pozadi, prednja dva fara rade na dugim svetlima i + kao sto rekoh ova dva H3 fara. Radio sam par sati i nista nije otislo. Sve je povezano preko zasebnih prekidaca.

Evo fotografija










.
 
Xenon :osmeh: ...

N0vr5e1.jpg
[/IMG]
 
Da li neko zna gde se moze naci kockasto radno svetlo samo dublje, da u njega stane xenon sijalica.

Kradem sliku od clana markokg1982


ovako nekako bi to trebalo da izgleda




hocu da bas bude kockasto, a u ovo s prve slike nestane xenon, mora se nazad seci kuciste, sto sam radio, ali sad bi da neradim to.
 
Imas radna svijetla od 13W led , 1100 lumena , cetvrtasta a vise od upola manja od standardnih , mozda 1/3 ovih led od 48W , imaju 5 led dioda.
 
Imas ove sa 6 Dioda 13W (Day Runnig Lights DRL) iz Kine odnosno Aliexpress: kostaju citavih 14 USD za par sa sve
slanjem za SRB.. smesno.. ali nisu ni tolko lose ipak malo da
se predihtuju mora jer onako ima da im ulazi voda ili ce poceti da znoje...

ETTX7Zu.jpg


gthfvZi.jpg

Jednino ono osvetljuje garazu:
0tQH3ka.jpg


Odavde do vrata ima preko 25m... neverovatno svetli za kineza

VxWh1pJ.jpg
 
Uzeo danas ta dva komada od 48w,kad bude bilo vremena da se ugradi i isproba.Verujem da ce biti dobri.
 
Nazad
Vrh