Elixir Zorka Sabac mineralna djubriva

Danas su mi bili promoteri iz Zorke i nudili svoja gnoiva.Ajde ova klasika amosulfat i 8-15-15 ali nude ni da ugrade kutije za superstart uz moju obavezu da uzmem superstart u prvojgodini na min 5ha i ako mi se ne sviđa kutije nose te god, a ako uzimam 3 god kutije ostaju.Ima li ko da je radio sa tom drogom.Nekako mi je malo 25 do 30 kg na ha.

Земљаче какве су им цене,напиши овде ил у пп.
 
Danas su mi bili promoteri iz Zorke i nudili svoja gnoiva.Ajde ova klasika amosulfat i 8-15-15 ali nude ni da ugrade kutije za superstart uz moju obavezu da uzmem superstart u prvojgodini na min 5ha i ako mi se ne sviđa kutije nose te god, a ako uzimam 3 god kutije ostaju.Ima li ko da je radio sa tom drogom.Nekako mi je malo 25 do 30 kg na ha.
Radio sam jai imam pozitivna iskustva. Nisu to rezanci u supi,to je biber onako od gore malo. :osmeh:
 
Danas su mi bili promoteri iz Zorke i nudili svoja gnoiva.Ajde ova klasika amosulfat i 8-15-15 ali nude ni da ugrade kutije za superstart uz moju obavezu da uzmem superstart u prvojgodini na min 5ha i ako mi se ne sviđa kutije nose te god, a ako uzimam 3 god kutije ostaju.Ima li ko da je radio sa tom drogom.Nekako mi je malo 25 do 30 kg na ha.

Prvo pogrešan im je naziv toga (možda nije bitno a možda i jeste ) , to u suštini nije "startno " djubrenje . Po Američkoj terminologiji , a oni su to i pokrenuli startno djubrenje je ono prosto rečeno što mi ovde u Rs (BH) uglavnom i koristimo , tj NPK djubrivo primjenjeno sijačicom 5x5 tj 5cm pored i 5cm ispod sjemena iz koševa koje ovde ima skoro svaka sijačica . (ispade da smo mi Bosanci napredni što nije logično :haha: ) . Dobra stvar u lošijoj zemlji i ranijoj sjetvi . Ovo što oni daju koševe to kod nas ni nema još naziva a po Amerskom to je "pop-up" ili "in furrow" djubrenje , znači djubrivo (npk...) kontrolisanog nivoa zaslanjenosti , koje se primjenjuje direktno na sjeme , u istu brazdu . Pokazalo se dobro za start u hladnim i vlažnim uslovima .
Pitanje , to što daju kutije jel se mogu montirati na recimo olt-nodet sa već montiranim koševima za djubrivo ?
 
Cijena je 30e 25kg.Ja sam već jutros nešta zavirivao i mozgao da u svoje koševe montiram male koševe za to startno.Radi li bi na principu slobodnog pada p kad sijača povlači ovo obično gnoivo da ovo startno polako curka i miješ se sa standardnim.Išao bi u kombinaci sa ovim standardnim.
 
Ne mozes mesati dve komponente razlicite velicine i specificne tezine. Uvek ce sitnija frakcija pasti na dno a krupnja ostati gore.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
juce na predavanjima,potpisao sa elixirom za depozitore, 1000 kg super starta godisnje i tako 3 godine,to je obaveza. kazu da je dovoljno za suncokret 25 kg super starta i 100 kg AN-a.
 
Nazad
Vrh