Elixir Zorka Sabac mineralna djubriva

Ja i cale radimo,ali ja u glavnom nisam kuci a cale kao i vecina starijih ljudi koji ne prate malo intenzivnije poljoprivredu i desavanja. Sa rebrastim crevima ces imati problem na kratkim njivama kad krenes ona su zguzvana i onda treba da prodje par metara dok ne krene da curi djubrivo i na uvratinama kad se masina digne i creva isprazne ostanu male gomilice koje izcure. Ne znam s kim si u kontaktu ? Ja sam sa Kristijanom i dosli smo do resenja da je najbolji teleskopski sistem sa okitenima gore se kaci okiten 0.5 a dole 1 col tako da nema guzvanja creva. Cenu cega ? Aj molim te okaci koju sliku depozitora i svega komplet.
 
Okačiću samo da stignem,danas neradni dan,idem da vodim ćerku i sina u prirodu da skupljamo biljke za herbarijum.
Cena veštaka me intresuje ako se sećam pisao si da je 100-110 eura +PDV.
Nisam ni sa kim od eliksirovaca u kontaktu doneli su 2 u naše selo u zz Rekolta tako da sa njima imam lepu saradnju zato sam ih dobio.
 
Da da cena djubriva je 110e+PDV,za depozitore je sve stvar dogovora. Moj drugarski savet ti je da ubacis okitene i ne brines dalje za setvu. Mi smo cak nesto probali-budzili od Game cevi i one zglobove.
 
Na trećoj slici se vidi kako veštak udara u kontrolu setve,bar da su promašili 1 cm.
20150419134135.jpg

20150419134147.jpg

20150419134209.jpg
 
fullsizerender.jpg

Sutra ti salju okiten creva o trosku kuce. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Inace su depozitori multifunkcionalni mozes u njima svasta nositi kad ih ne koristis za seme,mozes cak nositi i semensku soju u njima,te bele plastike skines kombinirkama nabijes crevo u kutiju i tako ti cuti seme u kutiju,da ne moras uvek terati 2 traktora. :osmeh:
 
:haha: ovo za seme se nisam setio,po 7 džakova nabacim u kabinu R65 ali mi je muka od fizike poslužiće depozitori odlično.
I kod nas je ta cena veštaka,za depozitor nisam pitao to gazdarica reguliše.
 
Ove godine sam se nasao u nebranom grozdju zbog tezine samih depozitora,nas 3 smo jeeedva skinuli,da je jaci traktor a ti imas(jaci od fergusona) onda je lako napuniti i nositi do njive da li djubrivo,seme ili bilo sta drugo.
 
Malopre se vracam sa njive i vidim zadruga na dve nodetke nabacila ove kutije ali veliki problem stavili im rebrasta creva i zagusuju im se pa na okretanju sve iscuri po putu traktoristi popizdeli psuju cekaju servisere da dodju da preprave to!
 
Mislite da je ok to sto djubrivo dolazi direktno pored semena u toj kolicini? Mislite da se nece odraziti negativno na klicu? :sta:
 
Zektore koja to kolicina ? Ide od prilike 20-25kg/ha,laboratorijska ispitivanja i ono moje su se odlicno pokazli jedino mi zao sto moj ogled nije dalje doziveo. Drugacije je to djubrivo od klasicnog NPK,NP i sl...
 
Pitam, ne razumem se! Znam samo da su pojedinci imali kod nas problema da im klica istruli od djubriva jer je jako blizu.
 
Kod nas u magacinu su radili mini ogled u one čaćice za rasad nije bilo problema u suncokretu i kukuruzu samo je soja imala problema sa nicanjem.Pitanje je da li je količina bila adekvatna pošto su " solili" prstima zajedno sa semenom dok je sa sejačicom malko drugaćije jel ostavlja veštak po tragu raonika pa je količina veštaka koji je u direktnom kontaktu sa semenom jako mali.
 
Da li neko zna koliko je potrebno vremena da Amo Sulfan deluje?Od kada je bačen palo je jadnih 10 litara kiše koju je vetar osušio u ekspresnom vremenskom periodu a učinak se ne vidi.
 
Tako sam i pretpostavio jer je stajao kao da je danas bačen svo vreme.Šta da ti kažem sem tenk ju.
 
Nazad
Vrh