Elektronska kontrola setve

Mozda bi od ovako nečeg moglo da se “nabudzi” gasenje sekcija na sejalici. Sa postarinom izadje oko 50-55€ jedna, a ako se poruči 6 od jednom kosta 260€ sa poštarinom
0e0cdaa2667048ef57446416ddc02eab.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne vidim nigde za koji je napon predviđeno.
 
Sigurno moze na 12.
Ne znam gde bi se moglo postaviti - da posle ne posipadaju semena kad se otvori.
 
Mozda bi od ovako nečeg moglo da se “nabudzi” gasenje sekcija na sejalici. Sa postarinom izadje oko 50-55€ jedna, a ako se poruči 6 od jednom kosta 260€ sa poštarinom
0e0cdaa2667048ef57446416ddc02eab.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Jeftiniji su elektro magneti a daleko bolja opcija, samo sto treba malo vise cimanja da se napravi. Jer kao sto se pricalo kada se upali ponovo vakum treba vremena da opet krenu zrna napolje, dok kod elektro magneta se gasi pogon baterija i odma kad se upali moguce je nastaviti sijati. Naletio sam skoro na neke elektro magnete za 25e. Ne dodje samo spulna nego i ostatak, jeste da je polovno ali radi
 
Upravo tako, lako se vakuum zatvori, ali kad se ponovno pokrene, treba proći nekoliko metara da se zrno nahvata i počne opet ispadati.
A i tko baca umjetno gnojivo iz depozitora opet mora van da ih otvara i zatvara, jer nema smisla dva puta soliti gnojivo po istom redu.
 
Dugar na novoj MaterMacc ima bas ovakav sistem na vakum i kaze da to odlicno radi. A ako cemo sta je bolje onda je to pogon svake baterije na elektro motor i povezana sejalica sa navigacijom i sam gasi baterije gde je posejala 🙂
 
Pozdrav svima... Novi sam na forumu. Imamo pneumatsku sejalicu majevicu 4 reda. Stavio bih joj el. kontrolu setve pa me interesuje koju... Seja ili agroelektronika. U opisu seje pise da joj ne smeta sunce i prasina. Cena je slicna. Hvala unapred.
 
Bitno je koju kontrolu hoces,samo da pisti kad ne seje ,takve su mislim sve dobre....a ako hoces nesto drugacije,da broji zrna,razmak,hektare ,to je druga prica,mislim da su drugaciji senzori na njima,osetljiviji.Ja imam H&L kontrolu sa svim gore navedenim opcijama,i hoce nekad da me zeza sunce,bilo rano ujutru ili kasno predvece,znaci samo kad je sunce nisko i samo kad manje vise udara nazad u raonik,tj onaj otvoreni deo.Ja jos imam nove ulagace,pa je bas visok raonik i otpozadi puno svetlosti dolazi do senzora,sa prasinom nemam nikakvih problema.Ne sejem stotine hektara da mi smeta ovo previse,a uvek se mislim moze resiti nekim gumenim zavesicama na raonike,samo toliko da pokrije onaj zadnji otvoren deo.
 
Nazad
Vrh