Elektro instalacija

Zna li neko kako se poveze alternator sa 5 izlaza, 1 sa sraf m8 koji ide na + pol akumulatora, i ostali 4 pina idu na dzek GSLF ? Alternator je iz mitsubishi galant
 
Desava mi se jedan problem na traktoru (mislim nije moj) kupljen novi alternator (tako da se ne misli da je do njega) Ima osim obicnih svjetala naprije dvije radne lampe i iza dvije. Kad se upale sva svijetla i prednje radne sve ok. Cim se upale zadnje lagano zaruljica svijetli kao da ne puni. Znaci zadnje lampe pale zaruljicu bez obzira da li rade druga svijetla ili ne. Sta se tu desava?
 
Pisali smo mbranko i ja da smo imali taj problem na fergusonima kad se sve popali da ta sijalica zizi,meni je problem nestao kad sam promenio kontakt bravu,jer je stara otisla.
Inace ako su ti te 4 sijalice u radnim farovima 55w to ti dodje da traze nesto ispod 20A.
 
Da ali sijalica tako lagano svijetli i smao kad su upaljena samo ta radna svjetla, bez obzira na druge. Znaci samo kod njih se desava problem.
 
Koliko struje vuku sijaliice H4 24V 75/70W? Nabavio sam rele za dugo-kratko svetlo 24V 10A i treba da ga povezem na kamion jer je malo nezgodno menjati na kontakt bravi. Da li tu vazi ona formula P=U*I, odakle sledi I=P/U. Po tome ispadne da jedna sijalica vuce malo vise od 3A, sto znaci da bi ovaj rele izdrzao opterecenje. Jos uvek idem u elektrotehnicku skolu, ali sam izgleda bezao sa casova osnova elektrotehnike:osmeh:.
 
Kada ukljucim svetla na traktoru,i sa kratkog prebacim na dugacko,prebaci na dugacko,ali kratko ostane upaljeno...sta je problem-raketa?
 
Da li neko moze da posalje sliku kako mu je izvedena instalacija za prednja svjetla i pokazivace na IMT 533? Hvala unaprijed.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Da li neko moze da posalje sliku kako mu je izvedena instalacija za prednja svjetla i pokazivace na IMT 533? Hvala unaprijed.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока

Moraces malo da guglas , ja sam radio kompletnu instalaciju prije 2 godine , svaku zicu zamijenio, ali ne po originalu jer sam uzeo od ursusa ona 2 kucista osiguraca.

Ovo za svijetla skini sa neta kako se kopca kontakt brava , na svakoj kontakt bravi imas brojeve , pa nadji koji brojevi sta znace , i bice ti jasno koji kontakt je za koje svjetlo.

Evo ti link sve ti je tu , ovo je za 3 polnu , ako imas 2 polnu trazi za nju shemu
http://www.pecho.hr/_upload/pdf/kontakt_brava.pdf
 
@grabik druze hvala na odgovoru i na linkovima. Kod mene je sve izvedeno samo sam htio da pitam kako je izvedena u drugih, u mene je ovako
d2d3426fe37beb101920864b815dc66f.jpg
df813b62646c074cf5f69f51c5fd04d1.jpg

Visi ispred hladnjaka. Pa me zanima kako je kod drugih.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Interesuje me ako se nešto vari na traktoru dali je dovoljno skinuti kleme sa akumlatora ili treba još nešto pitam za maseja zbog te elektronike neće mu ništa štetiti?
 
Interesuje me ako se nešto vari na traktoru dali je dovoljno skinuti kleme sa akumlatora ili treba još nešto pitam za maseja zbog te elektronike neće mu ništa štetiti?

Ja znam za puno novijeg MF(zadnje serije ili medju zadnjima) kojemu su otspojene kleme i uzemljen traktor, pa tek onda vareno sa MIG/MAG koji ima nizi napon od REL i nije mu bilo nista.

- - - - - - - - - -

@grabik druze hvala na odgovoru i na linkovima. Kod mene je sve izvedeno samo sam htio da pitam kako je izvedena u drugih, u mene je ovako
d2d3426fe37beb101920864b815dc66f.jpg
df813b62646c074cf5f69f51c5fd04d1.jpg

Visi ispred hladnjaka. Pa me zanima kako je kod drugih.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока

Moras imati neku vrstu spojnice naprijed kod skidanja haube kod nekih opravki , da li je kao kod tebe neka brza spojnica ili naobicnije "luster" kleme nije vazno. To sto vise ispred hladnjak i nije toliko bitno, da imas vise zice mozes posarafati na masku ove ispred pa zaobici hladnjak i sa strane dovesti do spojnice za kabal za nazad.
 
Ja sam to pospajao samo neka radi.
07cfb935a44a4dd524eec055225c95a6.jpg

To sam i mislio da zasarafim sa strane ili nesto slicno da ne smeta.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh