Elektro instalacija

Ako vam neko ponudi u radnji ovakav prekidac samo mu se zahvalite i produzite dalje,ja sam ga platio i izdrzao je pola sata montaze.
Jako je lose uradjen jer radi kad se izvuce do kraja,a kad se izvuce nece da se vrati...sad sam skroz drugacije resio prekidacem iz stojadina pa dokle bude islo nek ide...
111676291020650324945047.jpg
 
Ujak je kupio misa pre par godina i jos uvek radi i stop je jedno od retkih svetala koje mu radi,ja sam sad ovo ovako nabudzio pa da vidim dokle ce.

- - - - - - - - - -

 
Ja sam montirao nov prekidač žmigavca na Rakovicu, i trajao je čitava dva dana. To je neki turski, koji ima i malu sijalicu ispod polugice prekidača. Doduše, ta dva dana je bila setva u izrazito prašnjavim uslovima, ali opet, samo dva dana...
Prosto je nemoguće naći kvalitetan prekidač žmigavca, ja sam isprobao dosta modela (sve što se moglo naći po vašarima), i još uvek nisam naišao na kvalitetniji model.
 
Ja sam montirao nov prekidač žmigavca na Rakovicu, i trajao je čitava dva dana. To je neki turski, koji ima i malu sijalicu ispod polugice prekidača. Doduše, ta dva dana je bila setva u izrazito prašnjavim uslovima, ali opet, samo dva dana...
Prosto je nemoguće naći kvalitetan prekidač žmigavca, ja sam isprobao dosta modela (sve što se moglo naći po vašarima), i još uvek nisam naišao na kvalitetniji model.



U pravu si ja sam jednom prošle godine promijenio četiri komada , jedan je bio "original" IMT, drugi Fadipov, treći neki je radio neki privatnik i nijedan nije trajao duže od deset dana, a onda mu je dopiz..ilo i kupio je hellin za cca 25 eura i sad je taj gore već 6 mjeseci ali radi bez greške. A kad sam mu odmah sugerirao da uzme taj od helle samo da me nije poslao u PM, a na kraju kad se zbroje ta tri plus moj posao ga došlo isto kao i ovaj hellin.
 
Od prosle godine Hela prekidac migavca na Rakovici i jos radi.Cena mu je oko 2200 din.Vredi svaki dinar u odnosu na malu privredu.
 
A od LTZ-a T40 ? Deluje mi masivan i kvalitetan gvozdeni. Za 25e bih nabudzio od stojadina kao drugar ili od torpeda,samo mi srce ne bi izdrzalo 3 crvene za jedan prekidac. :osmeh:
 
Jel istog oblika kao orginal

Isti to je za stare mf-ove.
@NA da ali su njega ova tri s mojim poslom (sica, uzeo sam tek za kutiju cigareta svaki put) dosla isto toliko. Čovjek se dosta vozi po gradu s traktorom tako da puno koristi žmigavce. Kolegi sam stavio grebenastu sklopku 1-0-2 ali je i ona dosta skupa ako je moras kupiti (on nije)
 
Znam sta je zlo kad treba a ne umes sam da uradis,srecom umem sam dosta oko elektrike i imam pristup jednom auto otpadu gde vecinu stvari dobijem besplatno ili za kolu tako da ovo studentsko slobodno vreme uvek iskoristim da nesto uradim,a visak para... :ppozdrav:
 
Vidim da nisam jedini koji se muci sa zmigavcima na nesretnom imt 539 to je sve neka bofl roba,hteo sam vec i kucni prekidac za sijalice da nekako nabudzim ::sramota::
 
Da li da ostavim slobodan ovaj konektor označen sa OB na levoj bravi kada je budem stavio umesto ove što je sada povezana? U pitanju je brava paljenja na LTZ-u.



Svi ostali konektori (tj. oznake na njima) se poklapaju na obe brave samo je ovaj jedan višak.

Da li je moguće da grešim, da uopšte nije do brave jer samo jednom čvakne iz alnasera kada sa starom bravom dam znak za paljenje? Na direktno prespajanje na automatu pali normalno. Možda je do njega ipak.
 
Ova sa više kontakata je brava za mtz-a. Skoro pa neuništiva. Čini mi se da je taj viška kontakt ide za kontrolno vlakno grejača ali nemoj me držati za reč. Imam pipalice pa retko kada gledam te šeme za bravice. Ispitam na licu mesta.
 
Kada sam je uzeo mislim da su mi spomenuli da ako bude viška, prespojim ova dva kontakta.
Ja bih ipak probao povezati bez ovog što je višak pa šta bude.
Ova ''nova'' je napravljena u SSSR. :osmeh:
 
Nazad
Vrh