Elektro instalacija

Za provlačenje žica su malo preskupi, a za sve ostalo ih koristim (izoliranje spojeva, stopica itd.) ih koristim već dvadesetak godina. a ne razumijem što misliš pod ovim "Ako je kakve bi preporucili?" dal boja ili promjer i što drugo. Jer svi su oni made in china (samo je Bog stvorio čovjeka a sve ostalo je "made in china" :osmeh:) BTW ja ih odkad je moguče kupujem na ebayu jer su višestruko jeftiniji nego kod nas.
 
Ja koliko znam ima ih vise vrsta, ima za zastitu od vlage itd pa po tome, a i ako se stavlja 3x1.5 kabel koliki se buzir kupuje?
 
Pod temperaturom precnik burzira se duplo smanjuje. Na svakompise sstandardni precnik/precnik nakon zagrevanja. Mnooogo su bolji od izolir trake koju sam skoro izbacio iz upotrebe. Svaki je dobar, nema da omane.
 
A gotove brze spojnice jel zna tko gdje ima za kupiti? Hrvatska mislim, za releje, za prednja svjetla kao imt sto ima original?
 
A gotove brze spojnice jel zna tko gdje ima za kupiti? Hrvatska mislim, za releje, za prednja svjetla kao imt sto ima original?
Odes na otpad i pocupas releje sa sve kablovima i dzekovima(brzim spojnicama).
Ja imam punu kesu releja, kablove, sav materijal ali ne i vremena da serdim elektro insttalaciju na traktorima, tako da su trenutno u mraku:sjasi:
 
Ili to što ti je toma napisao ili trgovine autodijelova, chipoteka.hr , conrad.hr podnozje za relej ili ebay (najjeftiniji) car relay socket
 
Ma bitno je da je ona tesna, ne mora da ima osigurac. Kad je tesko ubodes, nema da brines da ce da spadne.
Ja imam dosta starih zaliha a sad sto nabavljam je na pijaci. U Rumi ih mora biti:osmeh:
 
Ako nigde ne pronađeš javi se pa ću ti ja kupiti ovde u Su i poslati. Ima i takvih koje imaju mali klik na njima pa kada je ubodeš a taj klik uskoči u rupu od one druge buksne,nema šanse da je svučeš sve dok ne oslobodiš taj klik. Lude neke buksne... Oš sliku?
 
te sa kukicom sam i ja tražio. Gde god sam pitao, svi me gledali kao da pričam na mandarinskom.
Slučajno nađem na najlonu posle par meseci. Bez razmišljanja uzmem 100komada i ženskih i muških.
 



Jel sad kontaš? Na prvoj slici sam zabio šrafciger ali je inače dosta samo malo podići da se oslobodi buksna. Na drugoj slici se vidi onakva kakvu ti tražiš. A na trećoj slici se vidi kako izgleda kada skroz podigneš taj klik. Posle može da se vrati nazad i da ima svoju prvobitnu ulogu.
 
Imam Beta Italijanska klešta ali nisu za ovakve buksne a i nisam zadovoljan kako su stezala namenske buksne za njih. Klasičnim sečicama kad upresujem nema greške! Još ako stavim termobužir.... Milina.
 
Nazad
Vrh